Конспект занятия "Урок здоров’я у лісовій школі"
Конспект заняття
«Урок здоров’я у лісовій школі»
П’яних Ірина Іванівна
Комунальний дошкільний учбовий заклад №351
м. Донецьк, Україна
Виховник
Мета: познайомити дітей про значення вітамінів в організмі;
закріплювати знання про оздоровлення організму;
розширювати знання про лікарські рослини;
стимулювати бажання піклуватися про своє здоров’я;
розвивати пам'ять,увагу;
виховувати бережливе ставлення до себе.
Матеріал до заняття: іграшки ,картинки з зображенням тварин і лікарських
рослин,кружки з чаєм, яблука, горіхи, мед, морква, капуста.
Хід заняття.
Вихователь звертає увагу дітей на конверт, який отримала від поштаря
(доросла людина виконує роль поштаря).
Діти! Я отримала листа, де нас запрошують до лісової школи на урок
здоров’я. Але лист, діти, не підписаний. Як ви гадаєте, хто його нам написав?
Відкриває конверт.
Діти, тут є підказка, загадки про наших невідомих друзів. Відгадайте і
дізнаєтесь про кого загадки.
Руда і пухнаста
В неї є горішки
Шишок повна скриня,
Це вона готує
Нам усім гостинці.
(Білка)
Хоч не шию я ніколи В літку сіренький,а взимку біленький.
А голок завжди доволі Довгі вуха має,швидко в лісі стрибає.
(Їжак) (Заєць)
Волохатий топтунішка, любить мед і зветься (Ведмідь.)
Вихователь: Молодці, ви відгадали усіх звірів,це білка, їжак, заєць, ведмідь
(виставляє картинки цих тварин на дошці).
Вихователь: А у мене до вас запитання,діти, ці тварини дикі чи свійські?
Діти: Дикі!
Вихователь: Де вони мешкають?
Діти: У лісі.
Вихователь: Тоді нам потрібно вирушати до лісу. Це далеко, нам треба
їхати,але на чому?
Діти: На машині,на автобусі,на поїзді…
Вихователь: Я вибираю поїзд, так буде швидше,стаємо один за одним, ви
будете вагончиками,а я тепловозом.
Вихователь: Нарешті ми приїхали, дивіться нас зустрічають заєць і їжачок.
Заєць: Добрий день,малята,раді вас вітати!
Їжачок:Листа вам відіслали і щиро вас чекали!
Заєць:Підготували вам подарунки,від мене морква і капуста.
Їжак: А від мене духмяні яблука.
Вихователь: Дякуємо вам, друзі. Діти ці подарунки дуже корисні для нашого
здоров’я, в яблуках є залізо, в капусті багато кальцію, а в моркві керотину. Ці
вітаміни потрібні нам,щоб не хворіти. А давайте зараз пограємо.
Дидактична гра : Впізнай за смаком.
Заєць: Тепер настав час відпочинку - ми проведемо фізкультхвилинку.
Вихователь: Спасибі вам їжачок і зайчатко,підемо ми далі чекати білочку і
ведмедика.
Діти роблять рухи ходьби на місті.
Вихователь: Один, два, три, чотири, п’ять, ми йдемо у ліс гуляти.
Вихователь: Погляньте,а ось ведмедик і білочка.
Білочка: Добрий день,малятка!
Ведмідь:Добрий день,хлопчики й дівчатка!
Ми вас чекали і подарунки приготували. Від мене медок.
Білочка: А від мене горішки.
Вихователь: Спасибі вам друзі.
Діти, горіхи і мед – теж дуже корисні для людей. Медом лікують безліч
хвороб,а горіхи корисні для серця, а коли їх з’єднаєшь це така смакота,
бажаєте скуштувати?
Діти: Так!
Вихователь змішує горіхи і мед, пригощає дітей.
Вихователь: Дуже солодко,зараз попити чого-небудь,щось я чую…
Сова: У-У-У я вам допомогу. Я сова всюди я літаю, лікарські трави збираю.
М’яту зараз заварю і чаєм всіх вас пригощу.
Вихователь: Поки сова готує нам чай , я вам розповім про лікарські рослини.
Сова: Ось і готовий чайок для слухняних діток.
Вихователь: Спасибі вам, наші друзі сова ведмідь, зайчата,білочка,їжачок за
ваші корисні поради,за урок здоров’я у лісовій школі. Ми з вами
повертаємось до дитсадка.
Окружающий мир - еще материалы к урокам:
- Конспект открытого занятия "Игровая деятельность с элементами экспериментирования «Вода Вода»"
- НОД "Невероятные приключения в сказочной стране"
- Конспект НОД "Путешествие с Капелькой"
- НОД "Волшебная история"
- Конспект занятия "Лучшие друзья растений - солнце, воздух и вода"
- Конспект занятия "Где живет капелька?"