Конспект урока "Сандардың нөмірлеуіне негізделген есептеу тәсілдері" 4 класс

Пәні
математика
Мерзімі
Сыныбы
4
Сілтеме
Оқу жоспары, күнтізбелік жоспар, оқулық
Сабақтың тақырыбы
Сандардың нөмірлеуіне негізделген есептеу тәсілдері
Сабақтың мақсаты
1. Көптаңбалы сандардың разрядтары мен кластарын біледі. 2. Көптаңбалы сандарды оқу, жазу және
салыстыру дағдыларын дамыту. 3. Оқушыларды тәртіпті болуын тәрбиелеу.
Сабақтың типі
меңгерту
Сабақтың түрі
Жфс
Әдісі
Миға шабуыл. Математикалық диктант. Диалогтік оқыту.
Ресурстар
Тақта, бор
Табыс критерии
Көптаңбалы сандарды оқиды, жазады. Есептерді шешеді, өрнектерді есептейді
Сабақ барысы
Сабақ кезеңі
Уақыты
Оқу белсенділігін
арттыруда
қолданылатын әдіс-
тәсілдер
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Білу
5 мин.
Математикалық
диктант
-2 мыңдық 4 бірлік
-3мыңдық 5 жүздік 2 ондық
-7 жүздік 5 ондық 6 бірлік
-9 жүздік 9 бірлік
-2 мыңдық 5 бірлік
Жауаптарын дәптерге жазады: 2004, 3520,
756, 909, 2005
Түсіну
2 мин.
Миға шабуыл
-Математикада неше класс бар?
-Кластарды ата
-Әр класта неше разряд бар?
-Оларды ата
Жауап береді
Қолдану
8 мин.
Диалогтік оқыту
35 бет №2, 3 – ауызша
Сандарды оқиды, нәтижесін есептейді
Талдау
28 мин.
Жеке жұмыс
№1
7003=7000+3
47000=40000+7000
8125=8000+100+20+5
998250=900000+90000+8000+200+50
Есеп №4
140040=100000+40000+40
457369=400000+50000+7000+300+60+9
356000=300000+50000+6000
504000=500000+4000
1500-1000=500 орын қалды
А)Бар – 1500 орын
Келді – 1000 адам
Қалды - ?
Ә)1 ауыл – 900 адам
2 ауыл - ?, 1/3
Б) Бар – 9800 т
Сатып алды – 4200т
Қалды - ?
В) Бар – 9800 т
Сатып алды – 4200т 2 рет
Қалды - ?
900/3=300 адам
9800-4200=5600
4200*2=8400
9800-8400=1400
Жинақтау
Бағалау
2 мин.
Бес саусақ әдісі
Жауап береді
Үй жұмысы
37 бет №7
Кезеңдері
Білу
Түсіну
Қолдану
Талдау
Жинақтау
Бағалау
Формативті
бағалау
Бармақ арқылы
Екі жұлдыз, бір
тілек
Бағалау
критерийлары
-мат. диктант:
дұрыс жауапқа 1
бал, барлығы 5 б.
Әр дұрыс жауапқа
1 бал
№3, 2 - дұрыс
жауапқа 1 бал
№1 – 8 бал
№4 –әр есепке 2
бал, барлығы –
23 бал – 5
22-20 бал – 4
19-16 бал - 3