Краткосрочный план урока "Дүниежүзілік шаруашылық салаларын сипаттау" 8 класс

Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді
жоспардың
тарауы:
5. Экономикалық
география
Күні:
Сынып: 8
Мектеп: Балқаш аудандық білім бөлімінің «Н.Бозжанов
атындағы орта мектеп МДШО» МКМ
Мұғалімніңаты-жөні: Кулмагамбетова Алия Сериковна
Қатысқандар: Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы
Дүниежүзілік шаруашылық салаларын сипаттау
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу
бағдарламасына
сəйкес)
8.5.3.4 дүниежүзі шаруашылығы салаларын жоспар
бойынша сипаттайды
Сабақтың мақсаты
Барлық оқушылар орындай алады: Дүниежүзілік
шаруашылық салаларына сипаттама береді.
Оқушылардың басым бөлігі орындай алады:
Дүниежүзілік шаруашылықтың негізгі салаларының,
орналасуын, анықтайды.
Кейбір оқушылар орындай алады: Дүниежүзілік
шаруашылық салалары бойынша, шағын зерттеулер жүргізе
алады.
Бағалау критерийі
- Дүниежүзілік шаруашылықтағы салаларын түсінеді;
- Дүниежүзілік шаруашылық мәтіні бойынша берілген
негізгі салаларын анықтай алады;
- Дүниежүзілік шаруашылық бойынша шағын зерттеулер
жүргізеді.
Ойлау дағдылары
қолдану,талдау,жинақтау,бағалау
Тілдік мақсаттар
Оқылым: мәтінді оқи отырып, дүниежүзілік
шаруашылықтағы саланың құндылығын зерделейді;
Айтылым-жазылым: географиялық карталарды, мәтінді
жазбаша кесте түрінде сипаттайды;
Тыңдалым: бейнематериалдарды тыңдау арқылы ойларын
ортаға салады, бір-бірінің пікірлерін тыңдайды;
«Авангардтық үштік», Отын-энергетикалық кешен, химия
өнеркәсібі
Құндылықтарға баулу
Бұл сабақ оқушыларды топтық жұмыс кезіндегі
ұйымшылдық, жауапкершілік, көшбасшылық дағдыларын
дамытуға бағыттайды
Пəнаралық байланыс
Химия, экономика, тарих.
Алдыңғы білім
7.5.3.1 ауыл шаруашылық, өнеркәсіп шаруашылық
салаларын жіктеу арқылы маңыздылығын түсіндіреді
мақсаты бойынша білім қалыптасқан.
САБАҚ БАРЫСЫ
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған жаттығу
түрлері
Сабақтың басы
7 минут
Жаңа сабақ
1.Ұйымдастыру сәті. Сәлемдесу, түгелдеу.
2.Сыныпта оқушылармен жағымды
психологиялық ахуал қалыптастыру.
3. Топқа бөлу. «Атомдар мен
молекулалар» ойыны арқылы үш топқа
бөлінеді.
Оқушыларға мұғалім бәріміз молекулалар
сияқты жалғыз қимылдаймыз дейді.
Молекулалар бірігіп-бірігіп,екеу
болады,сосын үшеу болады,атомдар
түзіледі.Оқушылар молекулалардан атомдар
түзілу арқылы топтасады.