Презентация "Проценті бойынша санды табу"
Подписи к слайдам:
Математика пәнінің мұғалімі: Т. Пана
Еңбек өтілі: 9 ж.
Тәжірибеге алынған 5-сынып
Шағын жинақталған мектепте математика сабақтарында тиімді оқыту әдістерін қолдануы
тақырыбы: проценті бойынша санды табу жалпы мақсаты: жеті модулді ықпалдастырып, ақпараттық-коммуникациялық технологияны пайдалану, оқушылардың сыни ойлауын дамыту, топтық жұмыс жасай отырып, өзін-өзі реттеуге, алған білімдерін өмірмен байланыстыра білуге, шығармашылықпен логикалық ойлау қабілеттерін дамытуға және өзін-өзі бағалауды қалыптастыру
Мерсер Ходжкинсон
Бірлескен сұхбат үлкен пайда келтіреді
Мерсер Литлтон
Сабаққа қызығушылығы артады, білім деңгейі өседі
Выготский
Когнитивті даму «Жақын арадағы даму аймағында» жақсарады
Александер
Идеялар екі жақты бағытта жүреді, білім алу үдерісі алға жылжиды
Жалпы мақсат: Ақпараттық –коммуникациялық технологияны қолдана отырып оқушылардың сыни ойлауын дамыту, топтық жұмыс жасай отырып, өзін-өзі реттеуге, алған білімдерін өмірмен байланыстыра білуге үйрету, шығармашылық қабілеттерін дамытуға және өзін-өзі бағалауды қалыптастыру. |
|||||
|
Тақырыбы |
Мақсаты |
Тапсырмалар |
Модуль аты |
Күтілетін нәтижелер |
1 |
Проценті бойынша санды табу |
Білім, білік дағдыларын жалпылау және жүйелеу. Проценті бойынша санды табуды үйрену. Тақырыптық есептерді шығаруға дағдыландыру |
1.Сабақта зерттеушілік әңгіме жүргізіліп отырады. 2. Топ мүшелері бір-бірінің сұрақ ойларын толықтырып отырды. 3.Берілген тапсырмаларды топтар сыни тұрғыдан ойлап, диалогқа түсіп қорғап отырады. |
1.Сыни тұрғыдан ойлау. 2.Оқытуды басқару. 3.Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту. 4. Дарынды оқушыларды анықтау. |
Сыныптағы оқушылар топпен де, өз бетімен де жұмыс жасады. Әр оқушы ойларын еркін айта алды. |
2 |
Проценті бойынша санды табу |
Білім, білік дағдыларын жалпылау және жүйелеу. Проценті бойынша санды табуды үйрену. Тақырыптық есептерді шығаруға дағдыландыру рын дамыту. |
Сабақ барысында оқушылар ресурста берілген тапсырмаларын топта талқылап, постерлерге түсіреді. Әңгіме құрастыру. Сырсандық құпиясы. |
1.Сыни тұрғыдан ойлау. 2.АКТ 3.Диалог 4.Көшбасшылық 5.Жас ерекшелігіне сәйкес оқыту. |
Бұл сабақта өз беттерінше жұмыс жасайды. Сабаққа барлық оқушылар қатысып, бағаланды. Жұмыс жасамаған оқушы болмады. |
3 |
Проценті бойынша санды табу |
Процент бойынша есептерді шығара отырып, сабақта жан- жақты болуға, өз бетімен жұмыс істеуге дағдыландыру. |
Сабақ барысында оқушылар өз бетінше мәтіндермен жұмыс жасады, оқып үйренді. |
4.Бағалау 5.Оқытуды басқару 6.Көшбасшылық |
Бұл сабақта оқушыларды смайликтермен топқа бөле отырып, топпен жұмыс жасады. Белсенділіктері артты,ойларын еркін жеткізе білді. |
4 |
Проценттерге есептер шығару |
Оқушылар тақырыпқа байланысты есептерді құрастыра және есеп шығарудың тиімді жолдарының әр-түрлі тәсілдерін үйрену |
1. Сабақта зерттеушілік әңгіме жүргізіліп отырады. 2. Топ мүшелері бір-бірінің сұрақ ойларын толықтырып отырды. 3.Берілген тапсырмаларды топтар сыни тұрғыдан ойлап, диалогқа түсіп қорғап отырады. |
1.Сыни тұрғыдан ойлау. 2.Оқытуды басқару. 3.Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту. 4. Дарынды оқушыларды анықтау. 5.АКТ 6.Диалог |
Сыныптағы оқушылар топпен де, өз бетімен де жұмыс жасады. Үйге берілген шығармашылық жұмысты сыныпта орындай алды. |
Проценті бойынша санды табу
Проценті бойынша санды табу
Проценті бойынша санды табу
Проценттерге есептер шығару
Топпен жұмыс
Ой қорыту
Ойларын жинақтау
Қабілеттерне қарай
Ойларын жинақтау
Топпен жұмыс
АКТда жұмыс.
Оқушылар жұмысы
Диалог
Есепке жауап
Оқушылар жұмысы
Жауап беру
Оқушылар жұмысы
Күделі есеп
Деңгейлік тапсырма
Жұппен жұмыс
Жинақтау сәті
Жауап беру кезі.
Шығармашылықпен жұмыс
Жауап беру кезі
БІЛУ, ТҮСІНУ
ҚОЛДАНУ, ТАЛДАУ
ЖИНАҚТАУ
БАҒАЛАУ
Күні: |
08.05.2013ж |
Пәні: |
Математика |
Сабақтың тақырыбы |
Проценті бойынша санды табу |
Сілтеме: |
Сілтеме, Математика 5-сынып |
Жалпы мақсаты: |
|
Оқу нәтижелері: |
|
Түйінді идея: |
Проценті бойынша санды табу тақырыбы туралы деректерді, формуласын қорытып дәлелдеген ғалымдардың ашқан жаңалықтарының ерекшеліктерін дамыта айту. |
Тапсырмалар: |
|
Үйге ұсынылатын оқу: |
№ 1625; 1626. Процент тарауына бес тірек сөз жазып келу
|
Бір сабағымда жеті модульдің кіріктірілуі
- Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер- шаттық шеңберінде, топқа бөліну кезеңінде
- Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету- “Ой қозғау” стратегиясы, визуалды айғақтар, бейнетүсірілім және үй тапсырмаларын топпен алмастырып тексеру барысында
- Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау-әр тапсырманы орындау кезеңінде, өзін-өзі бағалау, кері байланыс жасау арқылы
- Оқыту мен оқуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды (АКТ) пайдалану-интербелсенді тақтада есептерді шығарғанда және сергіту сәттерінде
- Талантты және дарынды балаларды оқыту-постер жасауда және шығармашылық тапсырмаларда
- Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу- деңгейлік тапсырмаларда
- Оқытуда басқару және көшбасшылық-сабақтың өн бойында
Нәтижесі:
Балалардың сыни тұрғыдан ойлау қабілеттерінен табуды қажет ететін ерекшеліктер:
- Ұтқырлық
- Сынжарлықтың болмауы
- Пайым
- Тәртіп
- Өзіндік сана-сезім
Сыни ойлай отырып топпен жұппен жұмыс жасайды
Сыни ойлайтын оқушылар белсенді болады.
Өз ойын ерін жеткізеді.
Кері байланыс жасай алады
Сұрақтар қойып дәлелдерді талдайды.
Өзін-өзі бағалай алады
Шығармашылық қабілеті артады.
БҰРЫН
БІЛІМ САПАСЫ АРТАДЫ
БОЛАШАҚТА
Үлгерімі төмен оқушылардың сабаққа қызығушылығы артуы
Дарынды балаларды анықтау
Сын тұрғыдан ойлана отырып тапсырмаларды орындау
Өзін-өзі, өзара, топты бағалау
Сабақтарда интербелсенді тақтаны, интернетті қолдану
Топтық жұмыстарда тапсырмаларды талқылай отырып орындау
Жұптық жұмыстарда тапсырмаларды талқылай отырып орындау
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Педагогика - еще материалы к урокам:
- Презентация "Судың маңызы"
- Презентация "Туған күні досымның"
- Технологическая карта урока "Үшбұрыш және оның түрлері" 7 класс
- Конспект занятия "В гостях у Феи Вежливости"
- Презентация "Заттардың агрегаттық күйі"
- Презентация "Формирование смыслового чтения с применением активных методов обучения на уроках литературного чтения в начальной школе"