Поурочный план "Күз келді" 3 класс

Бөлім
Мектеп: №1 орта мектеп-гимназия
Күні:
Мұғалім: Амиржанова А.Ж.
Сынып: 3- сынып
Қатысқан оқушылар саны:
Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы:
Күз келді
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары
3.1.3.1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша
сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша
иллюстрациялар орналастыру/кесте толтыру/ мазмұндау
3.2.2.1 берілген тірек сөздер негізінде сөйлеу (3-4 сөйлем)
3.5.1.2 өз бетінше шағын мәтіннен көптік/ тәуелдік/септік/жіктік
жалғаулы сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолдану
Сабақ мақсаттары
Оқушылардың барлығы: күз мезгілі туралы шағын әңгіме құра алу
,сұраулық шылауларды тақырып аясында орынды қолдана алу
Оқушылардың көпшілігі: тыңдаған мәтін мазмұны бойынша
сұрақтарға жауап береді, тірек сөздер негізінде сөйлейді, жалғауларды
дұрыс қолданады
Оқушылардың кейбірі: тақырып бойынша білетін қосымша
ақпаратымен бөліседі
Бағалау критерийлері
Тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсінеді.
Берілген тірек сөздер негізінде сөйлейді.
Сөйлемде сөздерді дұрыс байланыстырады.
Күз жыл мезгілі туралы әңгімелей алады
Құндылықтарды игерту:
Өзіне және өзгелерге құрмет мұғалім мен оқушылардың бір-бірімен
амандасуында, сыпайы, ойын ашық білдіріп, тыңдауда, сабақты
уақытында бастап, аяқтауда, тапсырмаларды нұсқалық бойынша толық
орындауда, бір-бірінеқолдау көрсетуінде көрініс табады. Ашықтық
оқушыларға ақпаратты алуында бірдей мүмкіндіктер беруде, сабақ
мақсатын бірге құрастыруда, бағалау мен кері байланыс беруде, бірнеше
көзқарастың бар екенін түсінуде орын алады. Еңбексүйгіштік жұмыс
орынын таза сақтауда, оқушылардың белсенді жұмысында,
алшығармашылық жаңа идеяларды ұсынуда көрініс табады.
Пәнаралық байланыс:
Дүние тану
АКТ-ны қолдану
дағдылары:
PowerPoint таныстырылымы.
Тілдік мақсаттар:
Оқушылар:
Мәтінннің жазылу ережесін біліп, қолдануын дағдыға айналдырады.
Пән лексикасы және терминология:
Жаңа сөздер мен терминол өзгеру, сыныптастар
Тәуелдік жалғау, көптік жалғау
Сыныптасым, сыныптастарым огия.
Алақай! Бәрекелді! Әттеген-ай! Қап! Пай-пай! Жә! Тәйт! Ойпырай!
Шөре-шөре! Құрау-құрау!
Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер:
Келесі көріністе сіздер ………………………….. тамашалайсыздар.
Назарларыңызға ұсынылған қойылымда ………………… куәгері
боласыздар.
Осыған дейін меңгерілген
білім
«Табиғат» тақырыбында сөздік қорын дамытып, тыңдалым дағдыларын
дамытты. Мүмкін, шығар көмекші етістіктерінің қолданылу ережесін
дағдыға айналдырады.
Жоспар
Жоспарланатын
уақыт
Дереккөзде
р
Сабақ басы
10мин
к
и
і
м
к
ү
ш
т
і
ж
а
з
Дидактикал
ық материал
1,
Слайд 1-5
Сабақ ортасы
10 мин
Слайд 6
Мәтін
жазылған
10 мин
5 мин
үлестірме
қағаз;
Дидактикал
ық материал
2,
Таймер
Менің сынып+тас+ым
Менің сынып+тас+тар+ым
Сенің сынып+тас+ың
Сенің сынып+тас+тар+ың
Оның сынып+тас+ы
Оның сынып+тас+тар+ы
Сабақ соңы
5мин
Шағын 3
қорапша
Дидактикал
ық материал
4
Қосымша ақпарат
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек
қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті
жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді
көздеп отырсыз?
Бағалау –
Оқушылардың
ақпаратты
қаншалықты
меңгергенін қалай
тексересіз?
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен
байланыс (тәрбиелік
элемент)
Дифференциация үш түрде іске асады:
1- үлгерімі төмен оқушыларға қолдау топтық
жұмыста үлгерімі жақсы оқушылар тарапынан
көрсетіледі.
2 –оқушылардың тапсырмасынан күтілетін нәтиже
дифференциацияланған.
Оқушылар бір-бірін
дискрипторларарқы
лы бағалайды.Сол
арқылы кері
байланыс беріледі.
Сабақ философияға
қатысты болғандықтан,
белсенді азаматтық
позициясын
қалыптастыруға септігін
тигізеді. Сабақта
оқушылардың өміріне
қауіпті ештеңе
пайдаланылмайды.
PowerPointтаныстырылымы,
аудиофайл тыңдау үшін
компьютерқолданылады.
Ойлану
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге
асырылды ма?
Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу
атмосферасы қандай болды?
Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді
ме?
Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба?
Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және
неліктен?
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы
ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ
бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды
сұрақтарға жауап беріңіз.
Жалпы баға
Сабақ талаптарға сай өтті. Оқушылар сөздік қорын молайтты. Жұпта бір-біріне қолдау көрсетіп, қарым-
қатынас жасады.
Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?
1.
2..
Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға
қатысты)?
1.
Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу
үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?