Презентация "Приготування страв з круп макаронних виробів і бобових"
Подписи к слайдам:
Студентка 3-го курсу
Гр. ДТ-ПОХ13
Котляр Тетяна
Тема роботи: Розробка дидактичного проекту підготовки кухаря 3-го розряду з теми «Приготування страв з круп, макаронних виробів та бобових» Мета дослідження: теоретично обґрунтувати та розробити форми, методи та засоби підготовки робітника професії кухар 3-го розряду з теми «Приготування страв з круп, макаронних виробів та бобових» Об’єкт дослідження: професійна підготовка робітника з професії кухар 3-го розряду дисципліни «Виробниче навчання» Предмет дослідження: форми, методи та засоби підготовки робітника з професії кухар 3-го розряду з теми «Приготування страв з круп, макаронних виробів та бобових» 1. Характеристика галузі економіки, проблем та напрямків модернізації технічних систем- Кухар, вважається, найбільш поширена професія серед працівників сфери обслуговування, вона й найбільш давня. Кухар – це людина, яка готує, оздоблює, відпускає страви, кулінарні вироби. Їх праця все більше механізується, їм активно допомагає техніка та електроніка. Кухарі готують холодні, перші, другі, треті страви, каші, бульйони, соуси, а отже мають певні професійно-важливі якості, як: швидка зорова моторна реакція, високий ступінь концентрації та розподілення уваги під час роботи, гарне просторове мислення та уяву, гарну пам'ять.
- універсальна кухонна машина для з комплектом змінних механізмів для: перемішування, помелу, протирання, просіювання, збивання, нарізання;
- універсальна дискова овочерізка;
- електрична плита;
- жарова шафа;
- шафа холодильна;
- ножі кухарські;
- каструлі різної ємності та матеріалу;
- сковорідки…
- З огляду на обрану групу трудових процесів рекомендуємо операційно-комплексну систему виробничого навчання. Суть операційно-комплексної системи полягає в тому, що передбачає послідовне оволодіння учнями прийомами виконання простих і складних операцій, а потім виконання на їх основі комплексних робіт.
- Організація виробничого навчання за операційно-комплексною системою включає чотири періоди навчання:
- вступний період (ознайомлюючий)
- підготовчий
- оволодіння спеціальністю
- навчання на підприємстві.
- Підготовка робочого місця;
- Виконання трудових прийомів;
- Виконання трудових операцій;
- Виконання трудових процесів.
- Урок;
- Фронтальний. Методи навчання:
- Вправи;
- Ілюстрація;
- Самостійна робота.
- Друковані;
- Навчальний відеоролик;
- Навчальні об’єкти;
- Групова. Методи контролю:
- Усного контролю (опитування). Засоби контролю:
- Питання.
Темою обраного уроку є «Приготування каш різної консистенції», тип визначається як урок формування первинних умінь. Даний урок включає в себе вступний інструктаж (ознайомлення учнів з темою, метою заняття, проводження опитування та формування нових знань), основну частину (відпрацювання засвоєних дій) та заключний інструктаж (підведення підсумків за проведений урок).