Сабак 1 09 02 2022

Күні: 9.02.2022
Мұғалімнің аты-жөні: Камзин Нурлан Бейсембиевич
Сабақ тақырыбы:
Сәбіз шырыны дәмді.
Осы сабақта қол жеткізілетін
оқу мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме)
2.1.1.1 ауызша тіл және тыңдау-көру материалын
тыңдау және қарапайым сөйлемдерді түсініп қайталау.
2.1.5.1 тыңдау-көру материалындағы оқиғаларды түсіну
және сипаттау.
2.2.3.1 тілдік нормаларды сақтай отырып, белгілі бір
тақырыптағы әңгімеге қатысу және сұхбаттасының не
туралы айтқанын түсіну.
Сабақ мақсаты:
Барлығы: қарапайым сөйлемдерді түсініп қайталайды.
Көбі: тыңдау-көру материалындағы оқиғаларды
түсінеді және сипаттайды.
Кейбірі: белгілі бір тақырыптағы әңгімеге қатысады
және сұхбаттасының не туралы айтқанын түсінеді.
Күтілетін нәтиже:
Тақырыпқа қатысты берілген қарапайым сөйлеу
үлгілерін оқиды, тыңдаған материалдың мазмұнын
түсінеді, қандай шырын ішетінін айтады.
Жаңа сөздер:
Дәмді – вкусный
Сәбіз – морковь
Қызанақ помидор
Дереккөздері:
Әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар, сөздік.
Тапсырма
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-
әрекеті
Оқушыларға
психологиялық
ахуал туғызу
Топқа бөлу
«Ыстық алақан» тренингі. Шеңберге тұрып,
амандасып, көңіл күйлерін білу, сұрау.
Анар мен сәбіздің суреті арқылы сынып 2 топқа
бөлінеді.
Көңіл- күйлерімен
бөлісу.
Оқушылар топқа
бөлінеді.
Үй
тапсырмасын
тексеру
Үйге берілген жаңа сөздерді және жазбаша
тапсырманы тексеру.
Оқушылар жауап
береді.
І.Қызығушылық
ты ояту
Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын
ояту мақсатында азық-түлік дүкеніне саяхат жасату.
Оқушыларға хабарлама жасап, сұрақтар қояды: -
Айтылым.
Сұрақтарға жауап
береді.
Балалар, бүгін біз сендермен азық-түлік дүкеніне
саяхат жасаймыз. Барлығымыз бірге «Дастарқан»
дүкеніне барайық. Ал, сендер дүкенге барғанды
ұнатасыңдар ма? Дүкенге кіммен барасыңдар?
Дүкенде қандай шырындар сатылады? Сендерге
қандай шырын ішкен ұнайды?
ІІ. Мағынаны
тану
1.Сөздікпен жұмыс. Интерактивті тақтадан
тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстыру,
аудармасын айту. Оларды оқиды, оқушыларға
қайталатады.
Дәмді – вкусный
Сәбіз – морковь
Қызанақ помидор
Тыңдалым.
Оқылым. Жаңа
сөздерді
тыңдайды,
қайталайды.
Айтылым. Дұрыс
айтылуымен
ауызша жаттығу
жүргізеді.
Ә.Саяхат-сабақ. Мұғалім: - Балалар, біз дүкенге
келдік. Мен дүкеннен нан, сүт, май, ет және сәбіз
шырынын сатып аламын. Сендер не сатып
аласыңдар? Қандай шырын аласыңдар? Алатын
азық-түліктерініңді атап, аудармасын айтып,
сипаттап беріңдер.
Айтылым.
Дүкеннен не
алатындарын
айтады,
сипаттайды.
Б. «Дұрыс айт!» айдарында берілген сөздерді дұрыс
айтуға машықтандырады, бірнеше рет қайталатады.
Айтылым.
Сөздерді дұрыс
айтуға жаттығады.
33 бет, 1-2 тапсырманы орындату. Айтылым.
Бұл-алма. Анна сәбіз шырынын ішеді. Мен қызанақ
шырынын ішемін. Сәбіз дәмді.
Суреттің орнына
қажетті сөздерді
қойып айтады.
Сергіту сәті. Топтық жұмыс. Көгөністердің
бөліктері бар кеспе қағаздар тарату.
Кеспе
қағаздарынан
көгөністердің
суретін құрайды.
Ә. Жазылым. 34 бет, 4-тапсырма. Көп нүктенің
орнына тиісті әріпті қойып жаз.
С...б...з, ...ызана..., ал...а, т...тт..., д...мд..., бот...а,
суы... .
Көп нүктенің
орнына тиісті
әріпті қойып
жазады.
ІІІ.Ойтолғаныс.
34 бет, 5-тапсырма. «Жұбыңды тап!» ойыны.
Сендерге алма, қызанақ, сәбіз, анар, апельсин,
мандарин және т.б. жеміс-жидектің толық суреті мен
жартылай кесілген суретін тарату. Сендер сурет
бойынша өз жұптарыңды тауып, сөйлем
құрайсыңдар.
Тапсырманың
шартын
орындайды.
Дәптермен
жұмыс.
21 бет, 1-2 тапсырманы орындау.
1-тап. Қажетті суретті жапсыру. 2-тап. Берілген
сөздермен толықтырып жазу.
Тапсырмаларды
орындайды.
IV. Бекіту.
«Жаттайық!» айдарымен берілген өлеңді оқиды,
мәнерлеп оқуға жаттығады.
Мәнерлеп оқиды.
V. Бағалау.
Формативті бағалау. Баспалдақтың суреті салынған
парақ тарату.
Үшінші баспалдақ бәрін түсіндім
«Баспалдақ» үлгісі
бойынша өзін
бағалайды.
Екінші баспалдақ қиындықтар болды.
Бірінші баспалдақ түсінбедім, сұрақтарым бар.
VІ. Үйге
тапсырма:
22 бет, 4-5 тапсырма. (дәптердегі)
Жаңа сөздерді жаттау.
Күнделіктеріне
жазып алады.
VІІ. Рефлексия
Тақтаға бүгінгі сабақтың өтілу барысын сипаттайтын
суреттер іледі.
Оқушылар өзіне
ұнаған суреттің
тұсына
желімқағаздарын
жапсырады.