Қысқа мерзімді сабақ жоспары "Шынықсаң шымыр боларсың"

Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ : Қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы:Бос уақытта саяхаттау
пайдалы
Мектеп: « М.Дауленов ат.МИ» КММ
Күні: 05.12.18
Мұғалімнің аты-жөні:
Сынып: 5
Қатысқандар:
Қатыспағандар:
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары
5.2.3.1. хат, хабарлама, жарнама, нұсқаулық, хабарландырудың құрылымы мен
ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату 5.4.4.1. Жұрнақ арқылы
жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім
барысында қолдану. (Күрделі сөздер)
Сабақ мақсаттары
Оқушылардың барлығы орындай алады: хат,жарнама құрылымы мен рәсімделуі
арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажыратады. Оқушылардың көпшілігі орындай
алады: жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша
және жазбаша тілдесім барысында қолданады. Оқушылардың кейбірі орындай
алады: өзіндік ой-тұжырымын жазба жұмыстарында еркін білдіре алады,
хат,жарнама құрылымы мен рәсімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажыратады.
Күтілетін нәтиже
Оқушылар орындай алады:хат, хабарлама, жарнама, нұсқаулық, хабарландырудың
құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажыратады. Жұрнақ
арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша
тілдесім барысында қолданады.
Тілдік мақсат
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: тіл үйрену,бос уақытты пайдалы өткізу,
спорт секциялары,туынды сөздер
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: менің ойымша,
қарсылық білдіремін, мен бұл пікірді қолдаймын.
Талқылауға арналған сұрақтар :Бос уақыт дегенді қалай түсінесің?Бос уақытыңды
қалай пайдаланасың?Уақытты тиімді өткізу деген не?
Алдыңғы оқу
Отбасылық ғұрыптар
Жоспар
Жоспарланған жаттығу түрлері
Ресурстар
Ұйымдастыру
Топқа бөлу .
Қызығушылықты ояту
1-тапсырма. Айтылым Ж «Менің күн тәртібім»
Дескриптор:күн тәртібін айтады,бас уақыты жайлы ой бөліседі.
Тілдік бағдар. Көркем әдебиет стилі.
(слайд арқылы көркем әдебиет стилі тур.ақпарат беремін)
Дескриптор:Оқулықтағы ережені оқиды,түсінгендерімен
бөліседі.
2-тапсырма Ж ҚБ тапсырмасы Төмендегі екі мәтінді мазмұн,
тақырып жағынан салыстырыңыз. Әр мәтіндегі тілдік
құралдардың айырмашылығын анықтаңыз.
Дескриптор: әр мәтіннің тақырыбын сөз тіркесімен береді;
әр мәтіннің қысқаша мазмұнын 3 сөйлеммен жеткізеді;
мәтіндердегі ауызекі сөйлеу стиліне тән сөз тіркестерін теріп
жазады
ҚБ «Үш
шапалақ»
Экран,слайд.
ҚБ тапс жинағы
29 бет
ҚБ смайлик
Кері байланыс : «Кезбе тілші»әдісі бойынша бүгінгі сабақтан
алған әсерлерімен бөліседі.
Үй тапсырмасы:Қайталау,туынды сөздер.
Микрофон
Қосымша ақпарат
Саралау – оқушыға
мейлінше қолдау
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға
тапсырманы қалай
түрлендіресіз?
Бағалау – оқушы білімін
тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
Пәнаралық байланыс – денсаулық және
қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен
байланыс (тәрбие элементі)
Қызығуш.ояту.
ҚБ тапсырмасы
хат, хабарлама, жарнама,
нұсқаулық, хабарландырудың
құрылымы мен ресімделуі
арқылы жанрлық
ерекшеліктерін ажыратады.
Жұрнақ арқылы жасалған
туынды сөздерді және күрделі
сөздерді ауызша және
жазбаша тілдесім барысында
қолданады.
Тарих,мәдениет пен тілдің ортақтығы
Рефлексия Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері
орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?Сабақ
қалай өтті, қандай деңгейде өтті?Жоспарланған
саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес
болды ма?Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма
қандай өзгеріс енгіздім және неге?
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты):
1.
2.
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға
қатысты)?
1.
2.
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет
болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?