Конспект занятия "Мультфильм еліне саяхат" 5 класс

Тақырыбы:
Мультфильм еліне саяхат
3-сынып
Сабаққа қатысқан
оқушылар саны:
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:
Сабақтың мақсаты
Барлық оқушылар:
Мультфильм түсіру ақпаратымен танысады, «Сиқырлы тон» мультфильм
көру арқылы мультфильмнің мазмұның түсінеді.
Оқушылардың басым бөлігі:
«Сиқырлы тон» мультфильм бойынша белсенді лексиканы еркін қолдана
алады.
Кейбір оқушылар:
«Сиқырлы тон» мультфильм көру арқылы бай мен Алдардың тондарының
айырмашылығы туралы айта алады және Алдардың бейнесін ашады.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері
Жоспарланған жұмыс
Ресурстар
Сабақтың басы (2-3
минут)
Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
Сабақтың басталуын жағымды ықпал ететін
көңіл күй қалыптастыру үшін «Тілек шапан»
әдісін қолдану. Оқушылар бір-біріне кезекпен
шапан кигізіп, жақсы тілектер айтады. Сабақтың
тақырыбын белгілеу үшін видеоролик көру.
Сабақтың тақырыбыноқушылар өз
беттерінше айтады.: Мультфильм еліне саяхат.
Сабақтың мақсаты: Бүгін сабақта біз
мультфильм түсіру ақпаратымен танысамыз,
«Сиқырлы тон» мультфильм арқылы
мультфильм еліне саяхат жасаймыз.
Бүгін біз топтасып жұмыс істейміз.
Топқа бөлінуі: сурет арқылы екі топқа бөлініп
отырады: «Алғырлар» тобы, «Тапқырлар»тобы.
видеоролик
Сабақтың ортасы
(30 минут)
I. Жаңа сөздікпен танысу
ішік– шуба с мехом внутри
шұрық тесік – дырявая-предырявая
ескі – старая
жаңа– новая
жақсы – хорошая
жаман – плохая
жыртық – рванная
1-тапсырма. Сөздерді бекіту
Жаңа сөздермен сөз тіркестерін жасау,
сөйлемдер құрастыру.
2-тапсырма. Мультфильм туралы сұхбаттасу
- Мультфильм ұнады ма?
- Кейіпкері қандай?
II. Мәтінді түсініп, рөлге бөліп оқу
Әр топқа ертегінің үзіндісі беріледі. Оқушылар
өз беттерінше бай, Алдар Көсе, автор рөлдерін
таңдап алып, оқиды.
III.Топтық жұмыс (тонды сипаттау)
1.Мәтінді, жаңа сөздікті қолдана отырып, постер
құрастыру, қорғау.
«Алғырлар» тобы: байдың ішігін суретпен
көрсетеді, сөзбен сипаттайды.
«Тапқырлар» тобы: Алдардың тонын суретпен
Презентация
«Мультфильм еліне
саяхат»
А3 парағы – 2, маркерлер,
стикерлер, түрлі түсті
шапандардың суреттері,
мәтін
«Шапан» слайд
«Түрлі түсті шапан»
слайд
көрсетеді, сөзбен сипаттайды.
2.Постерлерді қорғау.
IV. Өзара бағалау.
«Түрлі түсті шапан» әдісі арқылы
құрастырылған постерлерді өзара бағалау.
1. Жасыл шапан – постер дұрыс, қатесіз, толық
құрастырылған.
2. Сары шапан - постер дұрыс, жақсы
құрастырылған, бірақ қателері бар.
3. Қызыл шапан постер нашар құрастырылған.
Сергіту сәті!!!
V. Берілген сөздерге қарама-қарсы сөздерді
жазу, айту(слайд бойынша)
ақылды-ақылсыз
жақсы-жаман
жағымды-жағымсыз
ескі-жаңа
кедей-бай
Формативті бағала: Жарайсыңдар!
VI. Синквейн(5 жолды өлең) жасау
1.Зат есім Тон.
2.Сын есім. Жыртық, шұрық тесік, әдемі, жылы
3.Етістік. Киеді, шешеді, ауыстырады.
4.Сөйлем. Байдың ішігі жылы болды.
Алдардың тоны шұрық тесік екен.
.Синоним: Ішік
Үй тапсырмасы
1. Ертегіні түсініп оқу
2. Ертегіні мәнерлеп, рөлге бөліп оқу
3. Ертегінің бір үзінді бойынша көрініс көрсету
Видеоролик
Слайд «Сын есімдер»
Слайд «Синквейн»
Слайд «Үй жұмысы»
Сабақтың соңы(5
минут)
- Бүгін сабақта біз немен таныстық?
- Саған мультфильм ұнады ма?
- Неліктен?
Кері байланыс «Жетістік баспалдағы»
Жетістік баспалдағы
Слайд
«Жетістік баспалдағы»
Қосымша ақпарат
1. Сабақ барысына
өзгертулер енгіздіңіз
бе? Неге?
2. Жүргізілген жұмыс
түрлері қаншалықты
тиімді болды?
Жаңа тақырыпты оқушылар ұғып алды. Жұмыс түрлері тиімді болды.
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен нәрсе
не?
Қандай екі нәрсе
сабақты жақсартар еді?
Постерлерді қорғау, өзара бағалау