Технологическая карта урока "Екі әріптен тұратын өрнектер" 3 класс

Пән: математика
МЕКТЕП: №96 «Ақжар» шжжом СЫНЫП: 3
ТАҚЫРЫБЫ
Екі әріптен тұратын өрнектер
КҮНІ: 22.11.2017.
МҰҒАЛІМНІҢ АТЫ-ЖӨНІ: Мырзакулова Г
Сабақ мақсаттары
меңгерген математикалық білімдерін нақтылы жағдайларға, практикалық есептерді
шешуде қолдана білумен байланысты білік қалыптастыру
Барлық оқушылар: Жаңа білімді меңгереді.
Көптеген оқушылар: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды
Кейбір оқушылар: Алған білімді өмірде қолдана алады.
Құндылыктар-
ды дарыту
Пәнге деген қызығушылықты оқушы бойына сіңіру
Пәнаралык
байланыстар
Бейнелеу,қазақ тілі,әдебиет
Бастапкы білім
математикалық амалдардың арасындағы өзара байланыс
Сабак барысы
Сабақтың жоспарлан-
ған кезеңдері
Сабақта жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
\сабақтың негізгі
бөлімі\
20 минут
Сабактың соңы
Үйге тапсырма
Шаттық шеңбері: «Ыстық лебіз».
Шеңберге жиналып, бір-біріне жылы лебіз, тілек айту.
Үй тапсырмасын тексеру.
Үйге берілген есепті тексеру.
*Алмұрт алмадан ауыр, ал алма шабдалыдан ауыр. Қайсысы ауыр
алмұрт па әлде шабдалы ма?
*Бір айда 5 жексенбі бола ма?
*Үш ат жегілген арба 30 км жүрді. Бір аттың жылдамдығы қандай?
«Ойлан тап»
1. Мен бір сан ойладым, оған 50-ді қосқанда,90 шықты.Мен қандай
сан ойладым?(40)
2.Мен бір сан ойладым, оған 30-ды қосқанда,80 шықты.Мен қандай
сан ойладым?(50)
3.Мен бір сан ойладым.Одан 20-ны азайтқанда 40 шықты.Мен қандай
сан ойладым?(60)
Білімдерін белсендіру және оқу іс-әрекетіндегі қиындықты анықтау.
Санды өрнекті тап ,оны есепте. Әріпті өрнекті тап.
K+m m-12 12+154+c 78+65-24
495-249 b>c 45<208
Жекелей туындаған қиындықтың себебін анықтау.
Балаларға санды өрнектің мәнін тапқандығын айту.
Ал әріпті өрнектердің мәнін таппағандын айту. Себебін анықтау.
12+154+c K+m
Қиындықтан шығу.
Есіңе түсір! Әріптен тұратын өрнекті қалай табуға болады?
№1 тапсырма орындалады.
d
7
8
d*8
56
64
560-d
553
552
2 есепте алдымен көбейту амалы, содан соң қосу немесе азайту амалы
орындалады.
8*6-9=39 60-8*4=28 72:8+25=34 8*8+36=100 8*9+28=100
Сабақтың қорытындысы:
- Балалар сендерге бүгін сабақ ұнады ма?
- Иә, дұрыс бүгін біз жақсы іс жасадық.
- Бір - бірімізге көмектесу керек, тату болу керек.
Көңілді
әуен қосып
қою
Оқулық
Оқулық
Смайликте
р
Дәптермен
жұмыс
Бағалау.
Үйге тапсырма: №5 (а,ә); 10 (а,ә);
оқулық
Саралау- оқушы ларға
қалай көбі рек қолдау
көрсет уді жоспарлайс
ыз? Қабілеті жоғ ары
оқушыларға қандай
міндет қоюды
жоспарлап отырсыз?
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз?
Талдау-жинақтау сұрақтары:
Ағашты он бөлікке бөлу үшін оны неше жерінен кесу керек.
Жауабы: Тоғыз жерінен кесіледі
Суретті құрастыр. Фигуралардың қандай бөлігі боялған жоқ?
Денсаулық
және
қауіпсіздік
техникасы
ның
сақталуы
Сабақ бойынша
рефлексия
Жалпы бага
Сабақтың жаксы өткен екі аспектісі
1: Топтық жұмыс
2: Оқулық бойынша түсіндіру
Сабакты жаксартуга не ыкпал ете алады
1: Жеке жұмыс
2: Өздерін бағалауы
Сабак барысында сынып туралы немесе жекелеген окушылардын жетістік/киындыктары туралы нені білдім, келесі
сабактарда неге көңіл бөлу кажет?
Үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс жасау
Оқу ісінің меңгерушісі: