Конспект "Кері итеруші күш" 7 класс

Сабақтың тақырыбы:
Кері итеруші күш
Мектеп: №12 ОМ КММ
Күні: ж.
Мұғалімнің есімі:
Нургалиева Б.С.
СЫНЫП: 7
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар: 0
Сабақ негізделген оқу
мақсаты (мақсаттары)
7.3.1.12- сұйықтар мен газдардағы керіитеруші күшінің табиғатын
түсіндіру
Сабақ
мақсаттары
Барлық оқушылар:
Сұйық ішіндегі, сұйыққа батырылған денеге кері итеруші күшітің табиғатын түсінеді
Оқушылардың басым бөлігі:
Кері итеруш күш туралы білімдерін, оқушылардың өзіндік ойлау белсенділігі мен
танымдық қызығушылығы артады
Кейбір оқушылар:
Кері итеруші күш формуласын қолданып есептер шығарады
Жетістік
критерийі
Кері итеруші күшті түсінеді, формуласын қолданады
Тілдік
құзіреттілік
Оқушылар өздерінің түсініктерін көрсететін жаңа сөздерді пайдаланулары керек.
Олар терминдерді түсіну және қолдану керек.
Арнайы пәндік лексика мен терминология:
Кері итеруші күш
Отталкивающая
сила
Repellent force
Құндылықтар
ды дарыту
Оқушылардыадамгершілікке, патриоттықсезімдібойларынасіңдіру.
АКТ қолдану
Оқушыларды адамгершілікке, патриоттық сезімді бойларына сіңдіру.
Пәнаралық
байланыс
Математика, химия
Алдыңғы оқу
Архимед күші
Жоспарланға
н
уақыт
Ресурстар
Басталуы 5
минут
Ортасы
20 минут
Берілгені
ХБЖ
формуласы
шешуі
V=100см
3
ρ=1000кг/м
3
.
=1*10
-4
м
3
F
А
= ρ
c
V
c
g.
Ғ
А
=1000*10
-4*
10=1H
т/к F
А
-?
Жауабы: Ғ
А
=1H
Есептер
Берілгені
ХБЖ
формуласы
шешуі
m=500г
ρ(т)=7900кг/м
3
.
ρ(к)=820кг/м
3
.
=0,5 кг
F
А
= ρ
(к)
V
c
g.
V=m/p
V=0.5/7900=6,3*10
-5
м
3
Ғ
А
=820*6,3*10
-
5
*10=0,51H
т/к F
А
-?
Жауабы: Ғ
А
=0,51H
Аяқталуы 15
минут
Рефлексия
3 минут
Сұрақтар,
тест
Қосымша ақпарат
Саралау – Сіз қосымша
көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз
қабілеті жоғары
оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
Бағалау - Оқушылардың
үйренгенін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті
қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
Рефлексия
Сабақ / оқу
мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар
не білді?
Сыныптағы ахуал
қандай болды?
Мен жоспарлаған
саралау шаралары
тиімді болды ма?
Мен берілген
уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен
өз жоспарыма
қандай түзетулер
енгіздім және
неліктен?
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не білдім?