Конспект урока "Шаштаразшының құралдары"

Ортаңғы «Қуыршақ» тобындағы ұйымдастырылған оқу қызметінің конспектісі
Өткізілу күні: 06.02.2019 ж
Тәрбиеші: Берік А.Б
Білім беру саласы: Шығармашылық
Пән: Сурет салу
Өтпелі тақырып: «Алуан-алуан кәсіп бар, танып біл де кәсіп қыл»
Тақырыбы: «Шаштаразшының құралдары»(қайшы,тарақ)
Мақсаты:
Тәрбиелеу: Таза, ұқыпты орындауға тәрбиелеу.
Дамыту: балалардың қызығушылығын арттыру
Оқыту: Шаштаразшының құралдарын еске түсіріп қайшы мен тарақты салуға үйрету.
Педагогикалық технологиялар: сұрақ-жауап,
Ресурстармен қамтамасыз ету: шаштаразшының құралдары
Билингвалдық компонент: қайшы-ножница, тарақ-расческа
Ұйымдастырылған оқу қызметінің барысы:
Шаттық шеңбері:
Арайлап ақ таң атты
Күн шуағын тараты,
Қайырлы таң, біз ер-жүрек ұлдармыз!
Қайырлы таң, біз әдемі қыздармыз!
1. Ұйымдастыру кезеңі
-Қазір қай жыл мезгілі?
-Қыс мезгілінде неше ай бар?
-Қазір қыстың нешінші ай?
-Атың атайықшы?
-Бір аптада неше күн бар?
-Бүгін аптаның нешінші күні?
-Балалар егер біздің шашымыз өсіп кетсе, оны кім қиып береді?
-Ол қайда жұмыс істейді?
Негізгі бөлім:
-Шаштаразшының құралдарын атайықшы?
-Дұрыс жарайсыңдар?
-Кім шаштаразшыға барып шашын алғызды?
Балалар шаштаразшы мамандығы ең керек мамадық. Адамдардың шаштары өсіп кетсе
алып береді және түрлі үлгіде, өздеріне ұнайтындай етіп жасап береді. Шаштаразшының
негізгі құралдары – тарақ пен қайшы.
Біз бүгін шаштаразшының құралдарын алып өзіміз салып көрейік.
Қауіпсіздік ережесі:
Акварельді пайданалану барысында киімізді бүлдірмейміз, мұқият боламыз, оны
иіскемейміз, қолымызбен ұстамаймыз, аузымызға салмаймыз.
Балаларды сурет салу ретімен таныстыру, қайшы мен тарақтың суретін салғызу.
Сергіту сәті:
Бір, екі, үш,төрт, бес,
Шықты саусақ серуенге,
Бір саусағым билеп кетті,
Бір саусағым секіріп кетті,
Бір саусағым сәлем берді,
Бір саусағым ойнап кетті,
Бір саусағым ұйықтап қалды,
Шаршамаңдар саусақтар,
Сурет салып болған соң жұмыс орының ретке келтіру.
«Кім болам»
Балалар шеңбер құрып тұрады, тәрбиеші допты лақтыра кім боласын деп сұрайды,
балалар өз жауаптарын айтады.
Қорытынды:
- Шаштаразшы кім?
- Шаштаразшының құралдарын ата?