Конспект урока "Көшпелілер тарихын жақсы білесің бе?" 5 класс
Сабақ жоспары
Бөлім: Көшпелілер мәдениеті
Сабақ: Көшпелілер тарихын жақсы
білесің бе?
білесің бе?
Мектеп: №112
Күні: 6.11.2018ж
Мұғалімнің аты-жөні: Орумбаева А
СЫНЫП: 5
Қатысқандар: 12
Қатыспағандар:
Осы сабақ арқылы
жүзеге асатын оқу
мақсаттары
5.А6 Тірек сөздерді қолдана отырып, иллюстрацияны сипаттау
5.ТБ1.4 Жіктеу, сілтеу, сұрау есімдіктерін жазба, ауызша
жұмыстарда орынды қолдану
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар орындай алады:
Тірек сөздерді қолданып, суретті сипаттауда жіктеу, сілтеу, сұрау
есімдіктерін қолдана алады.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
• Тірек сөздер арқылы суретті сипаттай алады, жіктеу, сілтеу, сұрау
есімдіктерін ауызша қолдана алады.
Кейбір оқушылар орындай алады:
• Суретті сипаттап өз ойын жеткізе алады.
• Жіктеу, сілтеу, сұрау есімдіктерін жазба жұмысында орынды қолдана
алады.
Ойлау
дағдыларының
деңгейі
Білу ,түсіну және қолдану
Бағалау критерийі
Тірек сөздерді қолданады, сипаттауда шағын мәтінмен жеткізеді.
Сілтеу, сұрау, жіктеу есімдіктерін мәтінде орынды қолданады.
Құндылықтар
Құрмет
Тілдік мақсат
Оқушылар орындай алады:
• Тірек сөздермен суретті сипаттап, шағын мәтінмен жеткізеді.
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:
Көшпелі, арба, ат, түйе
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:
Ұлы даланың иесі мен киесі кімдер?
Талқылауға арналған сұрақтар:
Көшпелілер деп неге аталған?
Көшпелілер немен айналысқан?
Не себепті …. деп ойлайсыз?
ишара:
Пәнаралық
байланыс
Қазақ әдебиеті, тарих
Алдыңғы оқу
Білім алушы көшпелілердің өмірін біледі.
Жоспар
Жоспарл
анған
уақыт
Жоспарланған жаттығу түрлері
Ресур
стар
Басы
7-минут
Ұйымдастыру кезеңі.
Сәлемдесу.
Сыныпта ынтымақтастық ахуал қалыптастыру
Шаттық шеңберін жасап, бір- біріне жақсы тілектер айтады.
Топқа бөлу.
Стикерге жіктеу, сілтеу, сұрау есімдіктерінен сөздер жазып 3 топқа бөлу.
1- топ Жіктеу (мен, сен , сіз, ол)
2-топ Сілтеу (бұл, анау, осы, мына)
3-топ Сұрау (кім? қанша? қандай? не?) таңдап алған сөздерінен сөз
тіркесін жасап айтады да, өз тобына отырады.
Үй жұмысын пысықтау.
«Ыстық орындық» әдісімен өтілген тақырып бойынша сұрақтарға жіктеу,
сілтеу, сұрау есімдіктерін қосып жауап береді.
стикер
лер
Ортасы
10 минут
Тапсырма 1. «Мен саған- сен маған» әдісі
Топқа берілген суреттерге қарап, әр оқушы 5 тірек сөз әзірлейді (жеке
жұмыс жүргізіледі). 3 минут
«Мен саған, сен маған» әдісімен тірек сөздерді жұбымен ауыстырып,
суретті сипаттауда сілтеу, сұрау, жіктеу есімдіктерін қолданып, шағын
мәтінмен жеткізеді.
1-топ
2-топ
Суретт
ер А4
қағазы
стикер
лер