Технологическая карта урока "Асқар Тоқмағамбетов. Сыбырлақ" 2 класс
Сабақтың тақырыбы:
Асқар Тоқмағамбетов. Сыбырлақ.
Мұғалімнің аты-жөні: Конысбаева Г.Б.
Күні:
СЫНЫП: 2
Қатысқан оқушылар саны:
Қатыспаған оқушылар саны:
Сабақ негізделген
оқу мақсаттары
2.1.4.1 - сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды
қолдану
2.2.3.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау
2.3.4.1 - мұғалімнің көмегімен орфографиялық, пунктуациялық, стилистикалық
қателерді табу және түзету
Сабақ нәтижесі:
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және
қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап
береді.
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты брлесе
орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме
ресурстармен жұмыс жасайды.
Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша
қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.
Бағалау
критерийі
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында
тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.
Ресурстар
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар,
топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.
Әдіс-тәсілдер
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.
Пәнаралық
байланыс
Музыка, қазақ тілі.
Сабақтың жоспары
Жоспарланған
уақыт
Сабақ барысы :
Бағалау
түрлері
Басталуы
5 минут
Ұйымдастыру кезеңі 2 минут
Топтарға бөлу. «Қағаз қиындылары»
Бірнеше құттықтау қағаздарын топ құрамындағы оқушылар саны
бойынша беске, алтыға жыртып, оларды араластырып, оқушыларға
таратып беру керек. Оқушылар қиықтарды құрастырып бүтін сурет
шығарады. Сол арқылы топтарға бөлінеді.
Психологиялық ахуал қалыптастыру: 3 минут
«Өзі туралы кластер» тренинг
Оқушылар танысу үшін өздері туралы кластерлер құрастыруы керек.
Олар парақтың ортасындағы шеңберге өз есімдерін жазып, одан
таралатын шеңберлерге өздерінің өмірінде маңызы бар бес негізгі
рөлін жазады. Мысалы: Жанұяның еркесі, адал дос т.б
1-топ:
Жазушылар
2-топ:
Зерттеушілер
3-топ:
Суретшілер
«Өзі туралы
кластер»
тренинг,
қағаздар,
қалам.
Жаңа білім
10 минут
Білу және түсіну
Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.
Асқар Тоқмағамбетов (19 қыркүйек 1905 жыл, Қызылорда облысы,
Тереңөзек ауданы (қазіргі Сырдария ауданы), бұрынғы 18-партия
съезді атындағы кеңшар – 21 тамыз 1983, Қызылорда қ.) — қазақтың
ақыны, жазушысы.
«Жариялау» әдісі
(Әрбір топ берілген сұрақ бойынша өз позициясын жариялау керек.
Бұл үшін топ ішінен спикер берілген уақыт ішінде (5 мину) басқа
қатысушылар алдында сөйлеп, топ ұстанымын жеткізеді.)
Оқулық,
мәтіндер.
Ортасы
10 минут
Қолдану
Оқулықтағы тапсырмаларды орындау.
Дәптермен жұмыс.
Жаңа білім мазмұнымен танысу.
Оқулық,қабы
рғаға ілінген
ватмандар,
түрлі-түсті
«Әлемді шарлау» әдісі арқылы бір-біріне түсіндіру.
маркерлер
Сергіту сәті
2 минут
Сергіту сәті "Көңілді күн"
видеожазба
Аяқталуы
Сабақты
бекіту
10 минут
Синтез «Ойлан – жұптас – бөліс» әдісі
«Ойлан –
жұптас –
бөліс» әдісі
Бағалау
5 минут
Кері
байланыс
3 минут
Бағалау парақшасы Дұрыс жауапқа 5 балл.
Оқушының
аты-жөні
«Жария
лау» әдісі
«Салыстыру
кестесі»
«Ыстық
орын
дық»
орындық
әдісі
«Ойлан –
жұптас –
бөліс»
әдісі
Балл
«Рефлексиялық шеңбер»
Оқушылар шеңберге тұрып, төмендегі сұрақтарға жауап береді.
Сабақ барысында көңіл-күйіңіз қандай болды? Неліктен?
Бүгін не білдіңіз? Сіз үшін не жаңалық болды?
Сабаққа қатысуыңызды қалай бағалайсыз?
Сабақта қандай қиындықтар туындады?
Сабақ аяқталғанда көңіл-күйіңіз қандай? Неліктен?
Бағалау
парақшасы
Рефлексиялық
шеңбер
Үйге тапсырма: оқу, дәптермен жұмыс.
Рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары
тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер
енгіздім және неліктен?
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не білдім?