Технологическая карта урока "Табиғатқа саяхат. П дыбысы мен әрпі" 1 класс

Ембі қалалық 2 орта мектебінің мұғалімі
Мурсагадетова Жанат Турикменовнаның сабағы.
Сынып: 1 «Б»
Сабақтың тақырыбы
Табиғатқа саяхат. П дыбысы мен әрпі.
Осы сабақта қол жеткізілетін
оқу мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме)
1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту
1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту
1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес
дұрыс айту
Сабақтың мақсаттары
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.
Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы
талқылайды.
Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.
Жетістік критерийлері
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай
алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.
Құндылықтарды дарыту
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс
Өнер, ана тілі сабағы
АКТ қолдану дағдылары
Аудиожазба , таныстырылым.
Тілдік құзыреттілік
Піл-слон
Сабақ барысы
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың басы
Ынтымақтастық
атмосферасын
қалыптастыру
5 минут
Күннің көзі ашылып,
Көкке шуақ шашылып.
Құтты қонақ келіпті
Төрімізге еніпті
Амандасу үлкенге
Тәрбиенің басы ғой.
Ал, канекей, балалар
Сәлем дейік үлкенге
Топқа бөлу: (буындар арқылы)
1-топ па. 2-топ пе. 3-топ пи
Өткенді пысықтау
1-топ Ж дыбысына байланысты сөздер айту
2-топ Жаңбыр тамшыларынан сөздер құрау
3-топ Сәйкестендіру
Шаттық шебері
Сабақтың ортасы
8 минут
Топқа бөлу: (кірпінің жапырақтарына сөздер жазу
арқылы)
1-топ Піл. 2-топ апа.. 3-топ апан
Осы сөздерде таныс емес дыбыс қайсы? Барлық
сөздерде қандай әріп қайталанып тұр.
( П дыбысы ) Пп қандай дыбыс? Кай үйде тұрады?
Ауада жазу.
Жаңа сабақ
№1Тақтадағы өлеңді түсіндіру. Өлеңді оқы.
Түсіріп қақпанға,
Жыланды ол ұстайды.
Таныстырылым,
оқулықпен
жұмыс
Тып-тыныш жатқанда,
Шөткеге ұқсайды.
Өлең не туралы?
Кірпі туралы видео ролик көрсету.
«Кірпі» сөзіндегі саған таныс емес қай әріп?
Өлеңнің авторы туралы түсінік беру.
Көмек Ыбыраев 1950 жылы Маңғыстау облысы,
Маңғыстау ауданы , Жармыш ауылының
Таскескен жерінде дүниеге келген. Т.с.с
ОҚУЛЫҚПЕН ЖҰМЫС
1. Әр оқушы өзі
2.Тізбектеп оқу.
3.Дауытап оқу
2- тапссырма бойынша.
1-топ.1-ші, 2-ші бағандағы сөздерді оқиды.
2-топ 3-ші, 4-ші бағандағы Сөздердің мағынасын
түсіндіреді
3-топ 5-ші бағандағы сөздерд Тақтаға жазады.
Сөздерді айту арқылы суреттерін ілу.
Дәптермен жұмыс
Сергіту сәті
1 минут
П әрпінің бас әрпін жазып көрсету.( Эл видеосы.)
Ауада жазу. П әрпін 2 жолға жазу.
«Қыдырып қайтайық» әні.
Сергіту сәтіне
арналған жинақ
Аяқталуы
16 минут
Қызықты
тапсырма
8 минут
№2 Оқылым. Жаппай және жеке оқылымды ұйымдастыру.
Топқа бөліп тапсырма беру.
1-топ Кірпінің сұрағына жауап беріңдер
2-топ Әдемі сөзіне мағынасы жуық сөздер тап.
ұлу , көркем.)
3-топ Мәтін бойынша сахналық көрініс дайындаңдар.
Кірпі туралы видео ролик көрсету.
Жұптық жұмыс.
1.Берілген сөздерден бір буынды сөздер тап.
2.Берілген сөздерден екі буынды сөздер тап.
3. Берілген сөздерден үш буынды сөздер тап.
Оқулық,
дәптерлер.
Сабақтың соңы
2 минут
Кері байланыс
Желкенді кемені бояту.
Бас бармақтар
Бағалау.
Бағалау – оқушыларды жетістік баспалдағы арқылы
бағалаймын.
Пәнаралық
байланыс
Денсаулық және
қауіпсіздік
техникасының
сақталуы
АКТ
Құндылықтармен
байланыс (тәрбие)
Хормен:
Бұл сабақта бүгінгі
Күннің нұры төгілді
Аңдарменен достасып
Көрсеттік біз білімді.
Жемістердің ішінен кірпінің жемісі алма екенін айтып
алма тарату.