Технологическая карта "Менің мектепке баратын жолым. О дыбысы мен әрпі" 1 класс

Күні: 20.10.2016ж
Сынып: 1 «Ә»
Қатысқандар саны:20
Қатыспағандары :0
Сабақтың тақырыбы
Менің мектепке баратын жолым. О дыбысы мен әрпі.
Осы сабақта қол жеткізілетін
оқу мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме)
1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту
1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту
1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес
дұрыс айту
Сабақтың мақсаттары
Барлығы:О әрпімен оқушыларды танысады.
Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы
талқылайды.
Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.
Жетістік критерийлері
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай
алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.
Құндылықтарды дарыту
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс
Өнер, ана тілі сабағы
АКТ қолдану дағдылары
Аудиожазба , таныстырылым.
Тілдік құзыреттілік
О дыбысы мен әрпі.
Сабақ түрі
Ойын сабақ
Сабақ барысы
Сабақтың жоспар
ланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың басы
Ынтымақтастық
атмосферасын
қалыптастыру
5 минут
Біз балдырған баламыз,
Құстай қанат қағамыз.
Дүниені аралап,
Оқып білім аламыз.
Көзді салып қараңыз,
Былай қанат қағамыз. /Б.Бөрiбаев/
Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы
жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай
қуаныш!
Шаттық шеңбері
Жаңа сабақ
«Менің мектепке баратын жолым» Оо дыбысы мен әрпі
(Псикологиялық дайындық)
Айналаңа қарасаң,
Ғажайыптар қаншама.
Сан жетпейді санасаң,
«Сәлем» деймін баршаңа.
1 слайд
Сабақтың ортасы
8 минут
№1 Тыңдалым.
—Қазір қай сабақ? Бүгін ерекше сабақ өйткені бізде қонақ
тар көп.Бүгінгі сабағымыз ойын түрінде өтеді.Ойын ойнау
арқылы мектепке баратын жолды біліп аламыз.Онда өткен
әріп дыбыстарды еске түсірейік.
- Ал, балалар, ойнайық.
Ойнайық та ойнайық.
Қандай жұмбақ болса да,
Шешпей оны қоймайық.
1. «Оюда» бармын,
«Допта» бармын,
«Түнде» жоқпын.
Мен сонда қандай дыбыспын? (О)
«О» дыбысын 3 рет хормен қайталап айтқызу.
Осы дыбыспен сөздер ойлау.
Таныстырылым,
оқулықпен
жұмыс
2 слайд
Оқулықпен
жұмыс
- «О» қандай дыбыс?
- Ол сөздің қандай буындарында кездеседі?
Бірінші:
Жолымызда не кездесті? «Азық түлік дүкені» ОЛАЙ
БОЛСА БАЛАЛАР -Бізге дүкен сатушысының қоятын
сұрақтары бар екен Егер біз қойылған сұрақ немесе шарт
тарды дұрыс орындасақ мектебімізге тез жетеміз.
Жарайма?
--Кім Оо дыбыспен мақал келтіреді?-
--- Отан оттан да ыстық.
—Отан үшін отқа түс, күймейсің
Екінші:
Енді балалар алдымыздан не кездесті? «Балабақша»
Айгөлек ОЛАЙ БОЛСА БАЛАЛАР -Бізге балабақша
тәрбиешісінің қоятын сұрақтары бар екен Тәрбиешінің
сұрағын толық орындасақ «Сергіту сәтін орындаймыз»
--Кім жылдам жаңылтпаш айтады
3 слайд
4 слайд
5 слайд
Сергіту сәті
1 минут
Оң қолымда – бес саусақ,
Сол қолымда – бес саусақ.
Алақанды ашамыз,
Бесті беске қосамыз
Кел, санайық ал мұны,
Нешеу болды барлығы?
Оң қолымда – бес саусақ,
Сол қолымда – бес саусақ. Жасырып ем бесеуін,
Қалды мұнда нешеуі?
Бесеу екен қалдығы.
Нешеу болды барлығы?
Үшінші:
Енді балалар алдымыздан не кездесті?
«Мектеп №9» ОЛАЙ БОЛСА БАЛАЛАР -Бізге мектеп
директорының қоятын сұрақтары бар екен Аудиожазба:
үнтаспадан тыңдаған мәтінге байланысты беріледі
–Балалар қандай кешірім сұрау сөздерін қолданды?
-Арал мен Оралдың мұндай қылықтарына қалай қарайсың?
Сергіту сәтіне
арналған жинақ
6 слайд
Дәптермен жұмыс
Төртінші: Енді балалар алдымыздан не кездесті?
«Дәріхана» ОЛАЙ БОЛСА БАЛАЛАР -Бізге дәріхіхана
сатушысының қоятын шарты бар екен –сауат ашу
дәптерде берілген Оо әріпін әдемі көркем жазу.
Дәптер мен
жұмыс
7 слайд
Қызықты
тапсырма
8 минут
Бесінші: Енді балалар алдымыздан не кездесті? «Каспии
мейрамханасы» ОЛАЙ БОЛСА БАЛАЛАР -Бізге тойхана
қызметкерлерінің қоятын шарты бар екен Оқулықтағы №2
тапсырманы дауыстап оқу. (Оқылым.)
ОР ОЛ ОН
ОРАЛ ОЛАР ОРА
Түрлі
тапсырмалар
8 слайд
Аяқталуы
16 минут
Алтыншы: Енді балалар алдымыздан не кездесті? «Мешіт»
ОЛАЙ БОЛСА БАЛАЛАР -Бізге мешіт молдаларының
қоятын шарты бар екен Оқулықтағы .№3 Сыныптасыңмен
ізденуді ұйымдастыр айдарын толық орындаңдар.
Олар.........................әншілер
Олар.....................бишілер
Оқулық,
дәптерлер.
9 слайд
Алақай!!! біз «Мектепке баратын жолды» толық біліп
алдық.
10 слайд
Сабақтың соңы
2 минут
Рефлексия
Кеменің
суреттері
Дифференциация –
оқушыларға көбірек
қолдау көрсетуді
қалай жоспарлайсыз?
Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай
тапсырмалар қоюды
жоспарлап отырсыз?
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін
тексеру жоспарыңыз?
1.Көбірек сұрақтар қою арқылы және смайліктер тарату.
2.Қабілеті жоғары оқушыларға арнайы тапсырмалар
дайындау (бірнеше)
3.Пәнаралық байланыс дүниетану өзін өзі тану
Пәнаралық
байланыс
Денсаулық және
қауіпсіздік
техникасының
сақталуы
АКТ
Құндылықтармен
байланыс (тәрбие)
Қолдау көрсету.
Қабілеті жоғары
оқушылар
айтылған сөздер
мен сөйлемдердің
көпшілігін дұрыс
қайталай алады.
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-
біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді,
көңілсіз, ашулы)
Өнер, ана тілі
сабағы
Оқушыларды
бір-біріне деген
құрмет
көрсетуіне
тәрбиелеу.