Конспект урока "Правила поведінки і безпеки життєдіяльності (БЖ) в комп’ютерному класі. ПР. ознайомлення з правилами поведінки за комп’ютером" 2 класс

ВІДДІЛ ОСВІТИ
ШАХТАРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ШАХТАРСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І- ІІ ступенів № 8
УРОКИ
ІНФОРМАТИКИ
Розробки уроків інформатики
у 2 класі
за новим Держстандартом
Автор Безродня
Ельвіра Євгеніївна,
вчитель інформатики
Шахтарськ, 2013
Урок №1
Тема: Правила поведінки і безпеки життєдіяльності (БЖ) в комп’ютерному класі.
ПР. ознайомлення з правилами поведінки за комп’ютером.
Мета уроку:
ознайомити учнів з правилами поведінки у комп’ютерному класі, правилами ТБ;
розвивати увагу, логічне мислення, збагачувати словниковий запас;
виховувати культуру поведінки, культуру мовлення (формування соціальної,
комунікативної компетентності), бережливе ставлення до устаткування кабінету.
Обладнання: підручник, зошит,картки червоного та зеленого кольорів, комп’ютери, програмне
забезпечення, мультимедійна дошка, мультимедійний проектор.
Структура уроку:
№ з/п
Етапи уроку
Час,
хв.
методи та форми
роботи з класом
I
Організаційний момент
2
II
Мотивація навчальної діяльності
3
Гра «Плутанка»
III
Вивчення нового матеріалу
10-15
Розповідь вчителя
Робота з підручником
Завдання для кмітливих
IV
Фізкультхвилинка
2
V
Узагальнення та систематизація знань
10-14
Практична робота
VI
Підсумок уроку.
Рефлексія
2
2
Гра «Світлофор»
Хід уроку
І. Організація класу: привітання, знайомство, перевірка присутніх.
Ви сьогодні перший раз
Всі прийшли до мене в клас.
Дуже треба мені знати –
Вчитись хочете, малята?
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
- Хто знає в який клас ми прийшли?
- Чи доводилось вам працювати з комп’ютером?
- А чи знаєте ви, що таке комп’ютер?
Гра «Плутанка»
- Зараз ми зіграємо у гру «Плутанка» (яка команда швидше): із поданих слів потрібно
скласти прислів’я.
Скорий поспіх людям посміх.
Дружні сороки й орла заклюють.
Як дбаєш, так і маєш.
Буває, що й теля вовка хапає.
Голова, як казан, а розуму ні ложки.
Розповідь вчителя.
На урок інформатики ми приходимо у комп’ютерний клас. Але перш ніж сісти
за комп’ютер, слід ознайомитися з правилами безпечної роботи у цьому класі. Отже
тема сьогоднішнього уроку називається „У комп’ютерному класі”. Ми не тільки
ознайомимося з правилами поведінки у комп’ютерному класі, але й спробуємо
запам’ятати їх.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Розповідь вчителя: ознайомлення з підручником, зошитом, правилами
поведінки та правилами ТБ в комп’ютерному класі.
2. Робота з підручником: ознайомлення з підручником, книжковими
помічниками.
3. Завдання для кмітливих (стор. 9)
ІУ. Фізкультхвилинка.
Один - піднести руки вгору,
Два - нагнутися додолу.
Не згинайте, діти, ноги
І торкайтеся підлоги.
Три, чотири - прямо стати
Будемо відпочивати.
У. Узагальнення та систематизація знань
- Більш детальніше дізнатися про те, як слід поводитись, працюючи за
комп’ютером, вам допоможе цікавий комп’ютерний слайд-фільм «Як поводитися з
комп’ютером».
Ознайомлення з клавішею «Пропуск».
- Для переходу до наступного слайду вам допоможе клавіша «Пропуск», яка
знаходиться на клавіатурі. Цю клавішу легко відшукати на клавіатурі, бо вона
найдовша за всі інші клавіші. (Перегляд малюнків) (формування ……………
компетентності – відпрацювання навичок роботи з клавіатурою).
Практична робота. Робота в парах (формування навичок спілкування).
В процесі перегляду малюнків учні по черзі один одному задають запитання.
Один учень запитує, а другий відповідає. Потім навпаки.
УІ. Підсумок уроку. Рефлексія.
Гра «Світлофор».
Вчитель називає правила роботи, а учні сигнальними картками показують: червоний
не можна робити в комп’ютерному класі; зелений потрібно виконувати під час
уроків.
Робота з підручником (с.8) - закріплення правил ТБ.
- Що найбільше сподобалося?
- Що запам’яталося?
Урок №2
Тема: ТБ. Сучасні комп’ютери та їхнє застосування. ПР. Ознайомлення з
можливостями комп’ютера.
Мета уроку:
повторити правили з техніки безпеки на уроці;
ознайомити учнів з можливостями комп'ютера;
розвивати увагу, пам'ять та логічне мислення;
виховувати дбайливе відношення до устаткування кабінету.
Обладнання: підручник, зошит, комп’ютери, програмне забезпечення, мультимедійна дошка,
мультимедійний проектор.
Структура уроку:
№ з/п
Етапи уроку
Час,
хв.
методи та форми
роботи з класом
I
Організаційний момент
2
II
Актуалізація знань
3
Гра «Можна – не можна»
III
Мотивація навчальної діяльності
3
Питання - відповідь
IV
Вивчення нового матеріалу
10-15
Розповідь вчителя
Робота з підручником
вибіркове читання
Завдання для кмітливих
V
Фізкультхвилинка
2
VI
Узагальнення та систематизація знань
10-15
Гра «Карусель»
Практична робота
Підсумок уроку.
Рефлексія
3
2
Вибери потрібне
Хід уроку
І. Організація класу: привітання, перевірка присутніх.
Гарно й зручно ми сідаєм,
Про комп’ютер все вивчаєм.
Нашу пам'ять ми включаєм –
Нові знання здобуваєм.
ІІ. Актуалізація.
Гра “Можна – не можна”
Правила гри: учні хлопають в долоні, якщо правило необхідно виконувати і не
хлопають, якщо цього робити не можна.
1. Можна чи не можна: - працювати з мокрими та брудними руками;
2. Можна чи не можна: - починати роботу тільки з дозволу вчителя;
3. Можна чи не можна: - бігати по класі і штовхатися;
4. Можна чи не можна: - самостійно ремонтувати комп’ютер;
5. Можна чи не можна: - повідомляти вчителя про неполадки комп’ютера;
6. Можна чи не можна: - класти сторонні речі на клавіатуру чи системний блок;
7. Можна чи не можна: - натискати клавіші на клавіатурі без дозволу вчителя.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
- Навіщо нам комп’ютер?
- Чи використовуєте ви, ваші батьки комп’ютер для вирішення певних завдань і
яких саме?
- Назвіть приклади використання комп’ютера у різних сферах діяльності
людини, очевидцями яких ви були?
- На сьогоднішньому уроці ми спробуємо відповісти на запитання про
можливості комп’ютера.
ІУ. Вивчення нового матеріалу.
1. Розповідь учителя:
Можна все життя прожити, як Робінзон Крузо: без книжок, морозива, виделок.
Можна, як і сто років тому, жити без комп’ютерів, адже існувало людство без них.
Потрібно, наприклад, обчислити. Візьміть аркуш паперу, олівець і виконайте
дії над числами. Але значно швидше і точніше це можна виконати на калькуляторі.
А калькулятор - це і є маленький комп'ютер, на якому дуже приємно працювати.
Сьогодні важко уявити собі життя без комп’ютерів. Комп’ютер допомагає всім.
Він може допомогти відпочити, стати напарником в улюбленій грі. Без нього тепер
неможливий науково-технічний прогрес.
2. Робота з підручником ( стор. 10) вибіркове читання.
Вчитель читає початок речення, а учні знаходять це речення у тексті і
продовжують його читати.
Для того, щоб пояснити Елзікові ....
Там біля кожної каси ....
Тут вони довідалися, як ...
Тут комп’ютер зберігає ....
Інженери використовують....
Комп'ютер є у ... .
Усі комп’ютери з’єднані … .
3. Завдання для кмітливих (стор.16)
У. Фізкультхвилинка.
Один - піднести руки вгору,
Два - нагнутися додолу.
Не згинайте, діти, ноги
І торкайтеся підлоги.
Три, чотири - прямо стати
Будемо відпочивати.
УІ. Узагальнення та систематизація знань
1. Повторення правил ТБ.
Гра “Карусель”
Кожен учасник готує запитання з правил ТБ. Вчитель визначає першого. Він ставить
запитання сусіду. Другий дає запитання третьому і т.д. Учасник, який не дав відповіді, виходить
до дошки і просить допомоги у решти гравців (після отримання допомоги залишається біля
дошки). Перемагають ті, що залишаються сидіти за партами.
Можливі запитання:
- Як треба заходити до кабінету інформатики?
- Чи можна торкатися руками роз’ємів кабелів, екрану монітора?
- Чи можна водити пальцем по монітору?
- Чим можна показати об’єкт на моніторі?
- Хто дає дозвіл включати і виключати апаратуру?
- Чи можна працювати за комп’ютером в вологому одязі або з вологими
руками.
2. Практична робота.
Перегляд слайдів з інформацією про використання комп’ютера (формування …
компетентності) – робота з клавішами Пропуск, клавішами керування (стрілочки).
УІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.
Робота із дошкою
На дошці твердження, що вміє робити комп’ютер. Вибери потрібне. Поясни свій вибір.
обчислювати грати у футбол
керувати пристроями продавати квитки на літаки
складати вірші розмовляти
усміхатися прибирати в кімнаті
програвати музику радіти
навчати перекладати з однієї мови на іншу
ображатися спостерігати за погодою
Урок №3
Тема: ТБ. Пристрої, що використовуються для обчислення, опрацювання текстів,
зображень, передавання повідомлень. ПР. ознайомлення з можливостями
комп’ютера.
Мета уроку:
надати уявлення про використання комп’ютера в побутовій сфері;
розвивати логічне мислення, пам'ять, мовлення, дрібну моторику руки;
виховувати інтерес до вивчення комп’ютерної грамоти.
Обладнання: підручник, зошит, комп’ютери, програмне забезпечення, мультимедійна дошка,
мультимедійний проектор.
Структура уроку:
№ з/п
Етапи уроку
Час,
хв.
методи та форми
роботи з класом
I
Організаційний момент
2
II
Актуалізація знань
3
III
Мотивація навчальної діяльності
3
Вправа «Виправ помилки»
IV
Вивчення нового матеріалу
10-15
Розповідь вчителя з
демонстрацією
Робота з підручником гра
«Знайди речення»
Завдання для кмітливих
V
Фізкультхвилинка
2
VI
Узагальнення та систематизація знань
10-15
Бліц-опитування
Практична робота
УІІ
Підсумок уроку.
Рефлексія
3
2
Гра «Влови професію»
Хід уроку
І. Організація класу: привітання, перевірка присутніх.
Доброго ранку! – травам росистим.
Доброго ранку! – квітам барвистим.
Доброго ранку! – сонечку ясному,
Людям усім і усьому прекрасному!
ІІ. Актуалізація.
Діти, на минулому уроці ми з вами дізналися про деякі можливості комп'ютера.
Як використовують комп'ютер у супермаркетах?
А у касах попереднього продажу квитків?
Чим корисний комп'ютер для інженерів?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
- Як ви гадаєте, чи можливо за допомогою комп'ютера створювати малюнки?
(Так.) демонстрація малюнків, графічного редактора.
Вправа «Виправ помилки»
- Діти, подивіться на дошку. Цю розповідь написав неуважний учень. Він
допустив дуже багато помилок. Вам потрібно виправити його помилки у тексті.
Зима
Прийжла зила. Лисика сидить у морі. Зайцик тремтіть під ялинпою. Холодний
вовк бродить літом у пошуках здобичі. (Діти виправляють помилки, закреслюючи
неправильні літери.)
- Який неохайний цей текст після виправлень! Але на дошці ми можемо витерти
його. А якби цей текст був написаний на аркуші паперу, що тоді робити? А за
допомогою комп'ютера можна виправляти помилки, не залишаючи ніяких помарок.
Для написання своїх текстів і творів письменники та журналісти використовують
комп'ютер. Він для них у цій роботі найперший помічник.
- Отже, ми виявили ще дві можливості комп'ютера - малювання та друкування.
Але це ще не всі можливості комп'ютера. Їх ще дуже багато.
- Сьогодні на уроці ми продовжимо подорожувати по країні Інформатики,
дізнаємося, які ще можливості мають комп'ютери.
ІУ. Вивчення нового матеріалу.
1. Розповідь вчителя (з демонстрацією)
За своїм призначенням комп'ютер - універсальний технічний засіб для роботи
людини з інформацією.
За принципами побудови - це модель людини, що працює з інформацією.
- Що вміє людина? (читати, писати, рахувати, малювати…)
Ось і комп’ютер, наслідуючи людину, теж вміє теж саме, що й вона. Тільки за
розміром комп’ютери можуть бути різними.
2. Робота з підручником ( стор. 17)
Гра «Знайди речення» (діалог вчитель-учень)
Роздивитися текст підручника, знайти різницю в написанні тексту виділені
слова). Діти читають виділені слова, а вчитель дає їм пояснення.
3. Завдання для кмітливих (стор. 22)
У. Фізкультхвилинка.
Один - піднести руки вгору,
Два - нагнутися додолу.
Не згинайте, діти, ноги
І торкайтеся підлоги.
Три, чотири - прямо стати
Будемо відпочивати.
УІ. Узагальнення та систематизація знань
1. Повторення правил ТБ.
Бліц-опитування
- Як правильно сидіти за комп’ютером?
- Якими повинні бути руки у працюючого за комп’ютером?
- Чи можна торкатися до розеток, кнопок, клавіш з якими тебе не знайомив
вчитель?
- Чи можна розпочинати роботу за комп’ютером без дозволу вчителя?
2. Практична робота.
Перегляд слайдів з інформацією про використання комп’ютера (формування
компетентності) – робота з клавішами Пропуск, клавішами керування (стрілочки).
УІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.
Гра «Влови професію»
Вчитель називає професію. Якщо людина цієї професії користується комп’ютером,
то діти повинні плеснути в долоні.
- Чи сподобався урок?
- Що нового дізналися?
Урок № 4
Тема: ТБ. Складові комп’ютера: системний блок, пристрої введення-виведення
(мишка, клавіатура,монітор, принтер). ПР. Відпрацювання навичок користування
клавішами миші.
Мета уроку:
- ознайомлення учнів з складовими частинами комп’ютера;
- відпрацювання практичних навичок роботи з мишею, зокрема знайомство з операцією
“перетягни й кинь”;
- розвиток просторової уяви, пам’яті, логічного мислення, спостережливості;
- виховання культури навчальної праці при роботі з комп’ютером.
Обладнання: підручник, зошит, комп’ютери, програмне забезпечення, мультимедійна дошка,
мультимедійний проектор.
Структура уроку:
№ з/п
Етапи уроку
Час,
хв.
методи та форми
роботи з класом
I
Організаційний момент
2
II
Актуалізація знань
3
Гра «Аукціон»
III
Мотивація навчальної діяльності
3
Гра «Склади слова», «Склади
речення»
IV
Вивчення нового матеріалу
10-15
Розповідь вчителя з гостями
Робота з підручником гра
«Знайди речення»
Завдання для кмітливих
V
Фізкультхвилинка
2
VI
Узагальнення та систематизація знань
10-15
Повторення правил ТБ
Практична робота
УІІ
Підсумок уроку.
Рефлексія
3
2
Вправа «Анаграма»
Хід уроку
І. Організація класу: привітання, перевірка присутніх.
Ось прийшли ми знов у клас,
Де чекають комп’ютери нас.
Правила ми пригадаєм,
Щось новеньке ми пізнаєм.
Нумо сіли всі рівненько
І працюємо дружненько.
ІІ. Актуалізація.
Гра «Аукціон»
Діти по черзі за рядами називають установи, де використовуються комп’ютери.
Команда (ряд), яка протягом 5 секунд нічого не називає, вибуває з гри.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Гра «Склади слова».
ця, ни, си
ва, сли
бе, не, са
мон,ли
ли, ка, на
по, ля, то
ло, мас
ля, зу, зо
Гра «Склади речення».
Сніг, на, лежить, полях, іскристий.
Садок, біля, є, школи, нашої.
Землю, гарні, покрили, сніжинки.
Замерзла, льодом, річка, і, снігом, вкрилася.
- Отже, ми побачили, що слова і речення складаються з частинок. А як ви думаєте,
комптер теж складається з частинок? ак). І сьогодні на уроці ми дізнаємось, з
яких же частинок він складається. …
ІУ. Вивчення нового матеріалу.
1. Розповідь вчителя
- Допомагати мені ознайомити вас із частинками-складовими комп’ютера
сьогодні зголосилися лісові звірята. А щоб узнати які, ви повинні будете відгадати
загадки. (на дошці будуть з’являтися звірята – помічники)
В темнім лісі проживає,
Довгий хвіст пухнастий має.
Їй на місці не сидиться,
А зовуть її … исиця)
Лисичка. Діти, погляньте на комп’ютерний стіл. Ви відразу впізнаєте монітор,
бо він схожий на телевізор. Якщо комп’ютер допомагає комусь малювати, то на
екрані ви будете бачити рисунок. Якщо іншому він допомагає написати музику, то
на екрані відображається нотний стан з нотами. Екран монітора відображає те, над
чим працює комп’ютер.
Хоч у нього шуба є,
Та як холод настає,
Він не їсть тоді, не п’є.
І не ходить, не гуляє,
А у лігво залягає. (Ведмідь)
Ведмідь. Я вам розповім про системний блок, який схожий на рукавичку. Бо в
ньому містяться інші пристрої, які проживають в мирі та злагоді. А саме, пам'ять,
процесор, дисководи для роботи з дисками та деякі інші пристрої.
Процесор керує роботою комп’ютера. Отже, він є найголовнішим, хоча любить і
поспати. Спить і думає, відкривши око… Думає, як виконати бажання всіх, хто
звертається по допомогу.
І запам’ятайте, що процесор — це мозок будь-якої обчислювальної машини.
Я влаштований хитренько:
Бо у мене комора близенько.
Де комора? За щокою!
Ось чому вона зі мною!(Хом'як)
Хом’ячок. А я родич комп’ютерної мишки, яка має товаришку клавіатуру.
Клікаючи кнопками мишки, ви матимете змогу давати вказівки комп’ютеру на
виконання певних команд. А ввести текст у комп’ютер вам допоможе її подружка -
клавіатура.
Звірок маленький, взимку біленький
По снігу стрибає і узори вишиває. (Зайчик)
Зайчик. А щоб все, що має комп’ютер, можна було роздивитися як книжку,
потрібно мати принтер. Принтер це хороша річ. Він усі малюнки, фотографії,
тексти надрукує вам на аркуші паперу. А сканер, навпаки, допомагає вводити
малюнки, фотографії, тексти в комп’ютер.
І стрибає, і літає.
І про все на світі знає.
Не тримається на місці,
А розносить швидко вісті. (Сорока)
Сорока. Я принесла вам інформацію на хвості про модем. Він має здатність
передавати інформацію з одного комп’ютера на інший і швидко, як і я у лісі.
2. Робота з підручником ( стор. 27)
Встановити відповідність між зображенням пристрою та його назвою.
3. Завдання для кмітливих (стор.28)
У. Фізкультхвилинка.
Один - піднести руки вгору,
Два - нагнутися додолу.
Не згинайте, діти, ноги
І торкайтеся підлоги.
Три, чотири - прямо стати
Будемо відпочивати.
УІ. Узагальнення та систематизація знань
1. Повторення правил ТБ.
Правил безпеки дотримуйся, друже,
Тоді з комп’ютером будеш у дружбі!
Робота в парах. Розкажіть один одному, які ви знаєте правила безпечної
роботи в комп’ютерному класі.
2. Практичне завдання.
1. Загадка. Маленьке, сіреньке, а хвостик як шило. Хто це?
2. Знайомство з маніпулятором “миша”.
- Діти, подивіться уважно на цей пристрій. На що він схожий?
- Хто знає, як він називається і для чого використовується?
3. Розповідь учителя з демонстрацією:
- керування подіями, за допомогою пересування миші і натискання на її кнопки;
- вибір (активізація) об’єкта за клацанням кнопкою миші;
- ознайомлення з поняттям “вказівник” миші;
4. Опрацювання прийомів роботи з мишею.
- Діти, поставте праву руку ліктем на парту і покажіть двома пальчиками як
рухаються вусики у комашки.
- А тепер подивіться на мишку і знайдіть на ній дві клавіші, покладіть на них
“вусики” комашки і по черзі кожним “вусиком” натисніть на клавіші.
Повторіть 3 – 4 рази.
- Діти, хто справився з завданням? Покажіть одне одному як ви це робите.
- Коли ви пересуваєте мишку по килимку, на екрані рухається стрілочка.
Покладіть мишку на килимок і не натискуючи клавіш порухайте нею у різних
напрямках.
- Що відбувається зі стрілкою?
УІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.
Вправа «Анаграма»
Прочитай назви пристроїв. Назви пристрої введення та виведення.
ОНМІТОР (монітор)
ТЕНСИМСИЙ ЛБОК (системний блок)
ВУНАШКИНИ (навушники)
ШИМА (миша)
- Що найцікавіше було сьогодні на уроці?
- Що узнали нового?
Урок № 5
Тема: ТБ. Складові комп’ютера: пам'ять, процесор, флеш-пам'ять. ПР. Відпрацювання
навичок роботи з мишею.
Мета уроку:
- ознайомити учнів з режимами роботи комп’ютера, з робочим столом, піктограмами, підготовкою
його до роботи;
- формувати навички роботи з мишею («перетягування»);
- розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення;
- виховувати самостійність, інтерес до предмету.
Обладнання: підручник, зошит, комп’ютери, програмне забезпечення, мультимедійна дошка,
мультимедійний проектор.
Структура уроку:
№ з/п
Етапи уроку
Час,
хв.
методи та форми
роботи з класом
I
Організаційний момент
2
II
Актуалізація знань
3
Гра «Добери слово»
III
Мотивація навчальної діяльності
3
Вправа «Ребуси»
IV
Вивчення нового матеріалу
10-15
Розповідь вчителя
Робота з підручником
Завдання для кмітливих
V
Фізкультхвилинка
2
VI
Узагальнення та систематизація знань
10-15
Повторення правил ТБ
Практична робота
УІІ
Підсумок уроку. Рефлексія
3
2
Гра «Дотепник»
Хід уроку
І. Організація класу: привітання, перевірка присутніх.
Пролунав наш веселий дзвінок.
Діти, покликав він вас на урок.
ІІ. Актуалізація.
Гра «Добери слово»
Дібрати слова пристрої комп’ютера:
персональний ……. комп’ютер
системний . блок
плоский монітор
кольоровий …….. принтер
лазерний …. диск
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Вправа «Ребуси»
Комп’ютер, монітор, мишка, диск, процесор.
- Які нові слова ви розгадали в ребусах? (диск, процесор). Сьогодні на уроці ми
ознайомимось із значенням цих слів для компютера.
ІУ. Вивчення нового матеріалу.
1. Розповідь учителя
- Ми вже знаємо, що комп’ютер має пристрої введення й виведення. Тобто ми
можемо інформацію виводити з комп’ютера та вводити до нього. Але де ж ця
інформація зберігається?
- Зберігається інформація в комп’ютері в пам’яті, яка знаходиться в середині
системного блока. У ній зберігається вся інформація, з якою працює комп’ютер.
- У системному блоці також знаходиться один з найголовніших пристроїв
комп’ютера процесор. Процесор це мозок комп’ютера. Він виконує різноманітні
обчислення, керує роботою всіх пристроїв комп’ютера.
- також інформацію можна зберігати на дисках, флеш - пам’яті.
2.Робота з підручником ( стор. 31)
3. Завдання для кмітливих (стор.31)
У. Фізкультхвилинка.
Із-за парт ми піднялись,
Всі добряче підтяглись,
Гарно спинки всі прогнули
І про втому геть забули.
Потягнулись, пострибали,
Мов сніжинки покружляли.
Сіли рівно – і до праці.
Хай не стомлюються пальці.
УІ. Узагальнення та систематизація знань
1. Повторення правил ТБ.
2. Практичне завдання. Робота з мишею.
3. Релаксація
УІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.
Гра “Дотепник”. (прочитай слова)
п’юкеромт комп’ютер
чокзна значок
раматогпік піктограма
ілст стіл
вінок вікно
Про що нове дізналися на уроці?
Що найбільше зацікавило?