Технологическая карта урока "Ақпаратты жазу және санау. Ақпаратты тасымалдаушылар" 5 класс
Оқу-ісінің меңгерушісі
________ Борашева З.К
Пәні: Математика
Сыныбы:5 «А,Ә»
Күні:
Сабақтың
тақырыбы
Ақпаратты жазу және санау.Ақпаратты тасымалдаушылар.
Жалпы
мақсаты
Оқушыларға ақпаратты іздеу, жазу, жалпы жұмыс жасай білу ,
ақпаратты тасымалдаушылар туралы түсінік беру.
Оқу
нәтижелері
Оқушылардың теориялық білімдерін практикамен ұштастыру. АКТ-мен
жұмыс істеу барысында оқушылардың компьютермен жұмыс істей
білулері. Ақпаратты тасымалдай білуі.
Түйінді
идеялар
Ақпараттарды жаза алады;
Ақпараттарды санайды;
Ақпараттарды тасымалдай біледі;
Жаттығулар
Ой қозғау
Постермен жұмыс
Ойлан, жұптас, бөліс
Өрмекші торы сұрақ-жауап
Қолданылатын
әдіс-тәсілдер
1.СТО
2.Оқытудағы басқару және көшбасшылық. Диалог
3.АКТ
4.Жас ерекшеліктеріне қарайдеңгейлік тапсырмалар беру
5.Оқыту мен оқудағы жаңа әдістер
6.талантты және дарынды балаларды оқыту
7.Оқуды бағалау
Ресурстар
(дерек көздері)
Информатика оқулығы, Интернет, Әдістемелік журналдар
Сабақтың
барысы
Мұғалім жазбасы:
І кезең.Ұйымдастыру
• Сағат тілі бойынша достар.Оқушыларға сағаттың суретін
тарқатып беріп достарының атын жазғызып әртүрлі әдістер
бойынша ынтымақтастыру атмосферасын құру.
• Оқушыларды 2 топқа бөлемін.
3мин
2мин
кезең
Мұғалімнің әрекеті
Оқушының іс-
әрекеті
Бағалау
Минут
Білу
«Өрмекші»
ойыныарқылы үй
тапсырмасын
тексеремін.
Берілген
сұрақтарға
оқушылар жауап
беру арқылы балл
жинайды.Миға
шабуыл әдісі
Критерий бойынша
бағалау (0-5 балл
аралығында
есептеледі.)
5
минут
қолданылып
оқушылар жауап
беру кезінде сыни
тұрғыдан
ойланады.
Топ басшылары өз
топ мүшелерін
бағалап отырады.
Түсіну
Жұмбақ шешу
Үй тапсырмасын
қорытындылау
Тақтада берілген
жұмбақтың
жауабын қазақша,
орысша,
ағылшынша үш
тілде тауып айтып
шығу
(0-5 балл
аралығында
есептеледі.)
5
минут
Қолдану
ІІ кезең.Жаңа
тақырыпты
түсіндіру
а)топпен жұмыс
Ақпаратты жазу
және
санау.Ақпаратты
тасымалдаушылар
тақырыбында
постермен
жұмыс.Бұл
тапсырма бойынша
оқушылар
арасындағы
көшбасшылықты
анықтаймын.
Оқушылар
диалогқа
түседі.Әр топ
оқушылары өз
топтарын қорғап
шығады.
Постермен жұмыс
жасайды.
(0-5 балл
аралығында
есептеледі.)
Екі жұлдыз бір
тілек айту арқылы
бағаланады.
10
минут
Талдау
«Деңгейлік
тапсырмалар»жаңа
тақырыпты
түсіндіріп, жас
ерекшеліктеріне
қарай деңгейлік
тапсырмалар
беремін. Бұл
тапсырма бойынша
оқушылардың АКТ-
ны меңгерулерін
байқаймын.
Оқушылар
компьютерде
отырып
орындайды.
Берілген уақыт
ішінде
деңгейлеріне
қарай үш
тапсырманың
біреуін, екеуін
немесе
толығымен
орындайды.Оқыту
үшін бағалау
модулі бойынша
оқушы өзін-өзі
бағалайды.
Тапсырма толық
орындалған
жағдайда 3 балл
қойылады. (1-3)
балл аралығында
Бір тапсырма 1
балмен
есептеледі.Смайлик
тарқату арқылы
бағалаймын.
2
минут
5
минут
Жинақтау
Сергіту сәті
а) Сұрақ-жауап
Шеңбер боймен
әңгімелесу
ә) Өлең, тақпақ
құрастыру
Оқушылар
арасынан дарынды
және қабілетті
оқушылар
анықталады
Оқушылар
шеңбер бойымен
сұрақтарға жауап
береді
(0-3 балл)
аралығында
бағаланады
Басбармақ көрсету
арқылы
ынталандырамын.
(0-5 балл)
аралығында
бағаланады.
5
минут
3
минут
Бағалау
Критерилары
бойынша
бағаланады.Кері
байланыс береді
Ынталандыру белгілері арқылы
топбасшысының бағалау парағына өз
топтарын бағалау арқылыбағаланады.
3
минут
Үйге тапсырма
Ақпаратты жазу және санау.Ақпаратты тасымалдаушылар туралы оқып
келу
Информатика - еще материалы к урокам:
- Конспект урока "Моделирование движения тела, брошенного под углом к горизонту" 9 класс
- Технологическая карта занятия "MS WORD. Изучение интерфейса программы"
- Технологическая карта урока "Алгоритмы. Что ты о них знаешь?" 3 класс
- Контрольная работа "Телекоммуникационные технологии" 10 класс
- Конспект урока "Информатика. Ақпарат. Ақпараттардың алуан түрлілігі және оларды өңдеудің тәсілдері" 5 класс
- Технологическая карта урока "Қайталаушы операторлар. While – do қайталау опрераторы" 9 класс