Технологическая карта урока "Кестелер, кестелерді түзету" 6 класс

Күні: Пәні: информатика Сыныбы: 6 «А» ______________
Сабақтың
тақырыбы
Кестелер, кестелерді түзету
Сабақтың
мақсаты
Білімділік: Оқушыларды кестелерді түзету, пішімдеу әдістерімен таныстыру.
Тәрбиелілік: Оқушыларды тәрбиелікке, ұқыптылыққа,тиянақтылыққа үйрету.
Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілетін, логикалық-абстракциясын дамыту.
Күтілетін нәтиже
Кестені құрып, кестенің жолдары мен бағандарының мөлшерін өзгертіп, элементтерін
ерекшелеп, құрылымын өзгертіп,түзете алады.
Сілтеме негізгі
дерек көздері
Сабақ жоспары, информатика оқулығы, сабаққа арналған таныстырылымдар, бағалау
парағы, МАН, слайд, стикерлер, ноутбук, интернеттен алынған ақпараттар
Сабақтың
барысы
Оқыту түрі
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-
әрекеті
Ұйымдастыру
кезеңі
Оқушылардың көңіл-
күйін білу
Топқа бөлу
Оқушылармен
сәлемдесу, сынып
журналына жоқ
оқушыларды белгілеу,
оқушылардың көңіл –
күйін білу мақсатында
«Бағдаршам» тренингін
өткізу.
Қызыл, жасыл, сары
болып топқа бөлінеді
Мұғаліммен
сәлемдеседі,
стикерді
бағдаршамға
жабыстыру
арқылы көңіл-
күйін білдіреді.
Әр оқушы 1
кәмпиттен
алып 3 топқа
бөлінеді.
Білімді тексеру кезеңі
Білу
Сыни тұрғыдан
ойлауға үйрету
Блумның білу кезеңі.
Тақырып бойынша
мәлімет беру.
Білетін
ақпараттарына
сүйене отырып,
СЛАЙД көріп, кестені
құру туралы
ақпараттарын
кеңейтеді және есте
сақтайды.
Түсіну
Оқыту мен оқуда
ақпараттық
коммуникация-лық
технологияларды
пайдалану
«Ой қозғау»
Келесі кезең түсіну
кезеңі. үйге берілген
тапсырма бойынша
дайындалған
сұрақтарды слайд
арқылы ұсынады.
Әр топ берілген
сұраққа жауап береді.
Жаңа сабақты (слайд арқылы)
Қолдану
АКТ қолдану
Келесі кезең қолдану
кезеңі. «Кубизм»
стратегиясын негізге
ала отырып, кесте
бөліктерімен жұмыс
істеу туралы бар
білімдерін,
ақпараттарын жан-
жақты ояту. Постермен
жұмыс
Әр топ кесте құрып,
кестені түзету туралы
не білеміз? Оның
қандай мүмкіншілік-
тері бар? т.б.
білетіндерін «Кубизм»
стратегиясы арқылы
постер қорғайды.
үймедақ гүлін жасай
отырып)
Сергіту сәті
3мин
Талдау
Дәптермен жұмыс
3 топпен «Бинго»
ойыны
Дәптерге кесте
сызады.кесте-нің ішіне
жаңа сабақтағы басты
сөздерді теріп жазады.
Мұғалім бір-бірлеп
сөздер айтады, сол
айтылған сөздер бар
болса, оқушылар
әр-бір табылған сөзін
Оқушы дәптерге кесте
сызып, ішін
сөздермен
толықтырады.
сызып отырады
Жинақтау
Сыни тұрғыдан ойлау
арқылы оқушылар
тапсырмаларды
орындайды
практикалық жұмыс
Ноутбукпен жұмыс, өзін-
өзі бағалау парақшасын
сыза отырып, өздерін
бағалайды.
Әр оқушы ноутбукпен
өз парақшасын
сызады.
Бағалау
Өзін-өзі бағалау
Әр оқушы өзін-өзі бағалайды, бағалау кестесін тарату
Жинақтау
Кері байланыс
Тақтаға көңіл-күйі бойынша күлегештерге
стикерлерді іледі
Үйге тапсырма
Тақырыпты оқып, бақылау сұрақтарына жауап жазу.