Конспект "Менің сүйікті ісім" 4 класс
Пән: қазақ тілі
Пән мұғалімі: Құлбек А.Б.
Күні: 16.10.17
Сынып: 4 «Г»
Оқушылар саны: 12
Сабақтың тақырыбы:
Менің сүйікті ісім
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: отбасы мүшелері атаулары туралы
білімдерін толықтыру, өзінің сүйікті ісі туралы айта
алуға үйрету, белсенді сөздік қорын меңгерту.
Дамытушылық: ойлау қабілеттерін, ауызекі сөйлеу
тілдерін дамыту
Тәрбиелік: отбасы мүшелерін құрметтеуге , үлкенді
сыйлауға, кішіге қамқор болуға тәрбиелеу
Сабақтың түрі:
Ашық сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілдері:
Сыни тұрғыдан ойлау, оқытудағы жаңа тәсілдер –
диалогтік тәсіл, оқу үшін және оқыту үшін бағалау,
жұптық жұмыс, жеке жұмыс
Пәнаралық байланыс:
орыс тілі, әдебиет
Көрнекіліктер:
суреттер, кесте, үнтаспа
Формативті бағалау түрі:
өте жақсы жақсы қанағаттандырарлық
Мұғалім мен оқушының іс-әрекеттері
Уақыты
Жұмыс түрлері
Мұғалімнің рөлі
Оқушының рөлі
2 мин
10 мин
3 мин
3 мин
Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық тренинг
«Менің көңіл-күйім»
жаттығуы
Фонетикалық жаттығу
Мақал
Өнерлі өрге жүзеді
Үй тапсырмасын тексеру
(айтылым, тыңдалым)
Қызығушылықты ояту
«Миға шабуыл»
стратегиясы
Сөздікпен жұмыс
(оқылым, жазылым)
«Дауыстап оқу» стратегиясы
Мұғалім ынтымақтастық
атмосферасын
қалыптастырады,
оқушылардың назарын
сабаққа аударады.
1.Жазбаша жұмыстарын
тексеру
2.Мәтінді айтқызу
3. Үлестірмелі кеспелер
тарату
Суреттер арқылы
сұрақтар дайындайды:
-Суреттен не көріп
тұрсыңдар?
-Сен неше жастасың?
-Отбасыңда неше адам
бар?
-Сенің досың кім?
-«Немере» деген кім?
-Сенің сүйікті ісің
қандай?
Спортпен айналысу-
заниматься спортом
Сурет салу-рисовать
Оқушылар өз көңіл-
күйлерін білдіреді,
мақалды оқып,
мағынасын түсінеді,
дыбыстық талдау
жасайды.
Оқушылар мәтінді
айтады, сұрақтарға
жауап береді,
кеспедегі сөздерді
тәуелдейді.
Суреттер арқылы
қойылған сұрақтарға
өз ойларымен жауап
береді,өз сүйікті
істері туралы айтады.
Сөздерді дауыстап
оқып, сөйлемдер
құрастырады.
1 мин
5 мин
2 мин
4 мин
5 мин
2 мин
1 мин
1мин
1 мин
Сергіту сәті
Кәне, қанат жазайық,
Құстарға біз ұқсайық.
Аспанда бір қалықтап,
Бір тынығып алайық.
Оқулықпен жұмыс
(оқылым, айтылым,
тыңдалым)
1-5 тапсырмаға дейін оқыту.
АКТ-ны қолдану
(тыңдалым)
3-тапсырма
Жұптық жұмыс
Сұхбат құрастыру
Жаттығу жұмысы
1.«Сурет салу, теледидар
көру, ән айту » сөздерін
жіктеу
2. 6-тапсырманы жазу
Сабақты қорыту
«Сөзден сөздер құрастыру»
ойыны
Үйге тапсырма:
1.2,3,4 –тапсырма, 11-бет
жаттау
2. «үй жинау» тіркесін
жіктеу
Бағалау
Рефлексия
Теледидар көру-
смотреть телевизор
Оқушылардың дұрыс
оқуына бағыт-бағдар
береді.
Үнтаспаны қосады
Сұрақ-жауапты тыңдап,
бағыт беріп отырады.
Тапсырманың дұрыс
орындалуын
қадағалайды.
«айналысамын» сөзі
Ай, айна, ас, ал, аламын,
сал, ана, саламын, лас.
Мұғалім үй тапсырмасын
тақтаға жазып,
орындалуын түсіндіреді.
Қорытынды бағасын
қояды.
-Бүгін не туралы білдік?
- Не ұнады?
-Не түсініксіз?
Сергітуді қимылмен
орындайды.
Оқулықта берілген
тапсырмаларды
кезекпен оқып
шығады, аударады,
тірек сызба бойынша
сөйлемдер құрап
айтады.
Үнтаспада берілген
тапсырманы тыңдап,
қайталайды.
Оқушылар отбасы
тақырыбына бір-
бірімен ауызекі тілде
сөйлеседі.
Берілген сөздерді
жіктейді,сүйікті ісі
туралы жазады,
лексика-
грамматикалық
білімдерін кеңейтеді.
Берілген сөзден
бірнеше сөздер
ойластырып шапшаң
жазады.
Оқушылар
күнделіктеріне
жазады.
Сабақтан алған
әсерлерін өз көңіл-
күйлері арқылы
білдіреді.
Педагогика - еще материалы к урокам:
- Программа коррекционных занятий для детей с ранним детским аутизмом
- Календарно-тематическое планирование воспитательно-образовательной работы "Мой дом, мой город"
- Презентация "Игра «Угадай по звуку»"
- Презентация "Угадай сказочного героя из сказки"
- Новогодний утренник "Наш волшебный Новый год"
- Праздник "Мы мужчины"