Конспект урока "Менің сүйікті спортшым" 9 класс
Сабақтың тақырыбы: Менің сүйікті спортшым
Сабақтың мақсаты:
Білімділік:
Оқушылардың сөздік қорын байыту, сауатты жазу, мәдениетті сөйлеу дағдыларын
қалыптастыру.
Дамытушылық:
Танымдарын кеңейтіп, ой - өрісін дамыту.
Тәрбиелік: белгілі спортшылардың өмірі мен жетістіктерінен үлгі ала отырып, салауатты
өмір салтын сақтауға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: дәстүрлі сабақ.
Сабақтың типі: аралас сабақ.
Көрнекі құралдар: интерактивті тақта.
Әдіс - тәсілдер: сұрақ - жауап, жеке жұптық жұмыс, сұхбаттасу, мәтінмен жұмыс.
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен сәлемдесу. Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру.
II. Үй тапсырмасын тексеру.
1. Спорт түрлері: футбол, бокс, күрес, волейбол, баскетбол, шаңғы спорты, жеңіл атлетика
(тірек – сызба бойынша)
2. Сұрақтарға жауап беру:
1) Әлемде жанкүйері ең көп спорт түрі қайсы? (футбол)
2) Барлық спорт түрлері ойналатын халықаралық жарыс қалай аталады? (Олимпиада)
3) 1980 жылы олимпиада қай қалада өтті? (Мәскеу)
4) 2010 жылы Қазақстанда қандай халықаралық жарыс өтті? (Азияда)
5) Алматыда 1697 метр биіктікке салынған мұз айдыны қалай аталады? (Медеу)
6) 2012 жылы Олимпиада қайда болған? (Англияда)
7) Бұл олимпиадада қандай спортшылар алтын медалін жеңіп алған? (Илья Ильин, Серік
Сапиев, Мая Манеза, Александр Винокуров, Татьяна Подопедова, Ольга Рыпакова,
Зульфия Шиншалло).
8) Қандай Қазақстанның әйгілі спортшыларды білесіңдер? (Жақсылық Үшкемпіров, Серік
Қонақбаев, Ермахан Ибраимов, Ольга Шишигина, Василий Жиров, Ислам Байрамуков).
III. Жаңа сабақ өту.
Мұғалімнің сөзі.
- Балалар спорт адамның денсаулығына өте пайдалы. Спортпен шұғылдану керек. Спорт
денені шынықтырады. Сендер біраз спортшыларды атадыңдар. Бүгін біз Қазақстанның
белгілі спортшымен танысамыз.
1) Жаңа сөздермен танысу.
Дүниеге келген – родился
Тұңғыш олимпиада чемпионы – первый олимпийский чемпион.
Грек – рим күресі – греко - римская борьба.
Жеңімпаз – победитель.
Жеңіп алған – победил.
Белгілі – известный.
Сөздерді дұрыс оқу, мағынасын түсіну, қайталау, еске сақтау.
2) Сөз тіркестер мен сөйлем құрастыру.
Мысалы: Алтын медалін жеңіп алған грек – рим күресінің спортшысы.
3. Мәтінмен жұмыс. (Оқу, аудару)
Жақсылық Үшкемпіров 1951 жылы 6 мамырда Жамбыл облысы Байзақ ауданында
дүниеге келген. Ол Қазақстанның тұңғыш олимпиада чемпионы, грек-рим күресінің
жеңімпазы. Белгілі спортшы 1980 жылы Мәскеу Олимпиадасының және әлем
чемпионатының алтын медалін жеңіп алған.
Мәтінді түсініп оқу. Жазбаша жұмыс.
Мәтін бойынша төмендегі сұрақтарға жауап беру.
1. Мәтінде не туралы айтылған?
2. Жақсылық Үшкемпіров кім?
3. Ол туралы не білдіңдер?
4. Ол не жеңіп алған?
5. Саған спорттың қай түрі ұнайды?
Спортшылар жайлы слайдтар көру.
Грамматиканы қайталау.
Септіктерді еске түсіреміз
Күрес – септеу
Доп – тәуелдеу
IV. «Қазақстан спортшылары» тақырыбына диалог құрастыру.
V. Сергіту сәті.
VI. Слайдтар көру.
VII. Бекіту.
VIII. Баға қою.
IX. Үйге тапсырма: мәтіннің мазмұнын жаттау.
1) Әлемде жанкүйері ең көп спорт түрі қайсы?
2) Барлық спорт түрлері ойналатын халықаралық жарыс қалай аталады?
3) 1980 жылы олимпиада қай қалада өтті?
4) 2010 жылы Қазақстанда қандай халықаралық жарыс өтті?
5) Алматыда 1697 метр биіктікке салынған мұз айдыны қалай аталады?
6) 2012 жылы Олимпиада қайда болған?
7) Бұл олимпиадада қандай спортшылар алтын медалін жеңіп алған?
1) Әлемде жанкүйері ең көп спорт түрі қайсы?
2) Барлық спорт түрлері ойналатын халықаралық жарыс қалай аталады?
3) 1980 жылы олимпиада қай қалада өтті?
4) 2010 жылы Қазақстанда қандай халықаралық жарыс өтті?
5) Алматыда 1697 метр биіктікке салынған мұз айдыны қалай аталады?
6) 2012 жылы Олимпиада қайда болған?
7) Бұл олимпиадада қандай спортшылар алтын медалін жеңіп алған?
1) Әлемде жанкүйері ең көп спорт түрі қайсы?
2) Барлық спорт түрлері ойналатын халықаралық жарыс қалай аталады?
3) 1980 жылы олимпиада қай қалада өтті?
4) 2010 жылы Қазақстанда қандай халықаралық жарыс өтті?
5) Алматыда 1697 метр биіктікке салынған мұз айдыны қалай аталады?
6) 2012 жылы Олимпиада қайда болған?
7) Бұл олимпиадада қандай спортшылар алтын медалін жеңіп алған?
1) Әлемде жанкүйері ең көп спорт түрі қайсы?
2) Барлық спорт түрлері ойналатын халықаралық жарыс қалай аталады?
3) 1980 жылы олимпиада қай қалада өтті?
4) 2010 жылы Қазақстанда қандай халықаралық жарыс өтті?
5) Алматыда 1697 метр биіктікке салынған мұз айдыны қалай аталады?
6) 2012 жылы Олимпиада қайда болған?
7) Бұл олимпиадада қандай спортшылар алтын медалін жеңіп алған?
1) Әлемде жанкүйері ең көп спорт түрі қайсы?
2) Барлық спорт түрлері ойналатын халықаралық жарыс қалай аталады?
3) 1980 жылы олимпиада қай қалада өтті?
4) 2010 жылы Қазақстанда қандай халықаралық жарыс өтті?
5) Алматыда 1697 метр биіктікке салынған мұз айдыны қалай аталады?
6) 2012 жылы Олимпиада қайда болған?
7) Бұл олимпиадада қандай спортшылар алтын медалін жеңіп алған?
1) Әлемде жанкүйері ең көп спорт түрі қайсы?
2) Барлық спорт түрлері ойналатын халықаралық жарыс қалай аталады?
3) 1980 жылы олимпиада қай қалада өтті?
4) 2010 жылы Қазақстанда қандай халықаралық жарыс өтті?
5) Алматыда 1697 метр биіктікке салынған мұз айдыны қалай аталады?
6) 2012 жылы Олимпиада қайда болған?
7) Бұл олимпиадада қандай спортшылар алтын медалін жеңіп алған?
Көп нүктенің орнына тиісті шылауларды қойып жазыңдар.
Сабақта көне және ірі қалалар ............ әңгіме болды.
Мұрат сабақтан ........ спорт кешеніне барады.
Кешке ............ мен анаммен бірге дүкенге барамын.
Кітапханаға .......... жүз метр.
Ол маусым айынан ......... Астана қаласына барады.
Алматы қаласында болдың .... ?
Адасқан сен ..., мен ... ?
Шіркін- ... , керемет деген осындай болады екен!
Көп нүктенің орнына тиісті шылауларды қойып жазыңдар.
Сабақта көне және ірі қалалар ............ әңгіме болды.
Мұрат сабақтан ........ спорт кешеніне барады.
Кешке ............ мен анаммен бірге дүкенге барамын.
Кітапханаға .......... жүз метр.
Ол маусым айынан ......... Астана қаласына барады.
Алматы қаласында болдың .... ?
Адасқан сен ..., мен ... ?
Шіркін- ... , керемет деген осындай болады екен!
Көп нүктенің орнына тиісті шылауларды қойып жазыңдар.
Сабақта көне және ірі қалалар ............ әңгіме болды.
Мұрат сабақтан ........ спорт кешеніне барады.
Кешке ............ мен анаммен бірге дүкенге барамын.
Кітапханаға .......... жүз метр.
Ол маусым айынан ......... Астана қаласына барады.
Алматы қаласында болдың .... ?
Адасқан сен ..., мен ... ?
Шіркін- ... , керемет деген осындай болады екен!
Көп нүктенің орнына тиісті шылауларды қойып жазыңдар.
Сабақта көне және ірі қалалар ............ әңгіме болды.
Мұрат сабақтан ........ спорт кешеніне барады.
Кешке ............ мен анаммен бірге дүкенге барамын.
Кітапханаға .......... жүз метр.
Ол маусым айынан ......... Астана қаласына барады.
Алматы қаласында болдың .... ?
Адасқан сен ..., мен ... ?
Шіркін- ... , керемет деген осындай болады екен!
Көп нүктенің орнына тиісті шылауларды қойып жазыңдар.
Сабақта көне және ірі қалалар ............ әңгіме болды.
Мұрат сабақтан ........ спорт кешеніне барады.
Кешке ............ мен анаммен бірге дүкенге барамын.
Кітапханаға .......... жүз метр.
Ол маусым айынан ......... Астана қаласына барады.
Алматы қаласында болдың .... ?
Адасқан сен ..., мен ... ?
Шіркін- ... , керемет деген осындай болады екен!
Английский язык - еще материалы к урокам:
- Конспект урока "Дружба между мальчиками и девочками" 9 класс
- План-конспект урока "Книги в нашей жизни. Великие немецкие поэты" 9 класс
- Конспект урока "«Кешегі» және «бүгінгі» Қазақстан қалалары" 9 класс
- Конспект урока "Бастауыштан кейін қойылатын сызықша" 9 класс
- Внеклассное мероприятие "Биржан - сала" 9 класс
- План-конспект урока "Будущее начинается сегодня. Как обстоят дела с выбором профессии" 9 класс