Технологическая карта урока "Табиғатқа саяхат. Б дыбысы мен әріпі" 1 класс
Күні:
Сынып: 1
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Мұғалімнің есімі:
Аюбаева Гүлдана
Мустахимқызы
Пәні:
Сауат ашу
Бөлім тақырыбы:
Саяхат
Сабақтың тақырыбы:
Табиғатқа саяхат.Б дыбысы мен әріпі.
Оқу мақсаттары:
1.2.9.1. Әріпті тану,ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру.
1.1.9.3.Сөздің буыннан тұратынын және сөздегі буын санын
анықтау.
Сабақтың мақсаттары:
Барлық оқушы: Б әріпін таниды , дыбыстарды ажыратады.
Көптеген оқушы: Өтілетін тақырыпты
түсініп,тыңдап,сәйкестендіреді.
Кейбір оқушы: Буын санын ажырата алады,нақты сөйлеу арқылы
түсінгенін еркін жеткізе алады.
Бағалау критерийлері:
• Әріптерді таниды және ажыратады.
• Әріпті дыбыспен сәйкестендіріп оқиды.
Тілдік мақсаттар
Бес-пять-five
Құндылықтарды дарыту:
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуге тәрбиелеу.Әдемі
жазуға дағдыландыру.
Пәнаралық байланыс:
Дүниетану, математика
АКТ қолдану дағдылары:
Интербелсенді тақта. Аудио жазылым
Алдыңғы білім:
Дыбысты сөз ішінен анықтай алады. Әріп элементтерін жаза
алады.
Сабақ барысы
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың басы
Ынтымақтастық
атмосферасын
қалыптастыру
5 мин
1.Ұйымдастыру.
– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы
жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай
қуаныш!
Сәлем бердім күнге,
Салем бердім сізге,
Сәлем бердім достарыма,
Сәлем бердік
баршаңызға!
Шаттық шебері
Сабақтың ортасы
Айтылым
8 мин
2.«Түстерді ажырат» әдісі бойынша топқа бөлу.
Тақтаға теріс қаратып, жапырақтар суретін жасырып
қоямын.Жетекші сұрақтар қою арқылы оқушыларды
сөйлетемін.
Үлестірме
суреттер
Таныстырылым
смайликтер
АКТ
8 мин
8 мин
Қызыл,сары,жасыл,көк
Алуан-алуан жапырақ,- дей отырып жапырақтардың түстері
бойынша топқа бөлемін.
3 Әр жапырақта жазылған сөздерден таныс емес әріп
қандай екен.
-Б дыбысы мен әрпі.
- Саралау жұмысы.
- Қабілеті жоғары әр топтағы А оқушыға саралау
тапсырмасын беру.
- «Бақбақ» сөзіне дыбыстық талдау жасау.Қалған
оқушыларға өткен білімді пысықтау мақсатында
суреттер беріледі.Олар ол суреттегі сөздерді буынға
бөледі.
- Топтар бір-бірін Смайликтер арқылы бағалайды.
Дескриптор: «Бақбақ» сөзіне дыбыстық талдау жасай
алады,сөздерді буынға бөле алады.
«Микрофон әдісі»
(ТА).Үнтаспа арқылы «Бор неден
жасалады?» диалогын тыңдату. Диалогтың
мазмұны бойынша Микрофон әдісі бойынша
ашық сұрақтар қою. Микротопта.
«Қол шапалақ» әдісі бойынша бағалау.
Дескриптор: - Тақырыпты түсінеді, әріптерді ажырата
алады.
Топпен жұмыс.Ойнайық та, ойлайық!»
«Әсем табиғат» тақырыбына мәтін құра.
Оны микротопта бағалау.
Дескриптор: тақырыпқа сай мәтін құрай ала
Бағдаршамдар
Жұптық-үштік жұмыс.Кім жылдам?
1.Көбелектер қонған заттарды ата.
2.Суреттегі сөздерді жаз
3.Диалогтық оқу
«Бас бармақ» тәсілімен
бағалау.
Дескриптор: заттарды атай алады, суреттегі сөздерді жазып,
диалогтық оқу оқи алады.
Сергіту сәті
3мин
Аудио жазылым арқылы сергіту сәтін жасату.
Сергіту сәтіне
арналған аудио
жинақ
Сабақтың соңы
3 мин
Рефлекция
Кері байланыс.