Технологическая карта "Мейірімді Нұрай" 3 класс
Сабақтың тақырыбы:
Мейірімді Нұрай
Мұғалімнің аты-жөні: Бакирова Гүлмира
Күні: 17.10.2018 жыл
СЫНЫП: 3
Қатысқан оқушылар саны:
Қатыспаған оқушылар саны:
Сабақ негізделген
оқу мақсаттары
3.1.3.1. тыңдаған мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру, сюжет
желісі бойынша иллюстрацияларды орналастыру, кесте толтыру;
3.2.1.1. сөйлеу барысында мәтін тақырыбына қатысты сөздерді қолдану.
Оқу мақсаттары:
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: мәтінді оқиды, мәтін
бойынша сұрақтар құрайды.
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Тірек сөздерді қолданып,
мәтін құрайды. Жарнама жасайды.
Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Жағдаяттан шығу үшін
өзіндік пікір білдіреді. Адасқан сөздерді табады.
Бағалау
критерийі
Тірек сөздерді қолданып, мәтін құрай алады.
Тиісті қосымшаларды керек сөздерге қосып жаза алады.
Жаңа сабақ мәтінін мәнерлеп оқиды, мәтін бойынша сұрақтар құрай алады.
Жағдаяттан шығу үшін өзіндік пікір білдіре алады.
Жарнама жасай алады.
Адасқан сөздерді таба алады.
Тілдік
құзіреттілік
Жаңа сөздер: сындырып алу, сынған.
Құндылықтар
Өтіріктен аулақ болуға үйрету. Жағдаяттан шығуға бейімдеу.
Әдіс-тәсілдер
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын.
Пәнаралық
байланыс
Қазақ тілі.
Алдыңғы оқу
Азға қанағат ет
Сабақтың жоспары
Жоспарланған
уақыт
Сабақ барысы :
Басталуы
3 минут
3 минут
Сәлемдесу.
Психологиялық ахуал қалыптастыру: Жақсы сөз – жарым сөз.
А,Ә,С,Ж, М әріптерінен келетін сын есімдерді айтқызады.
Жаңа сабақтың тақырыбын айтып, бағалау критерийімен таныстырып өту:
Тірек сөздерді қолданып, мәтін құрау.
Тиісті қосымшаларды керек сөздерге қосып жазу.
Жаңа сабақ мәтінін мәнерлеп оқу, мәтін бойынша сұрақтар құрау.
Жағдаяттан шығу үшін өзіндік пікір білдіру.
Жарнама жасау.
Адасқан сөздерді табу.
Үй тапсырмасын сұрау.
Жаңа білім
5 минут
5 минут
Ортасы
1-тапсырма. Тірек сөздерді қолданып, мәтін құра.
Тірек сөздер: жексенбі, көмектесті, шаңын сүртті, су құйды, жуды, риза болды.
2-тапсырма. Көп нүктенің орнына тиісті қосымшаны қойып жаз.
Зере анасына көмектес... . Ол гүл... су құйды. Ыдыс... жуды. Сен ыдысты сындырып
ал... . Әкесі таға... үш тиынға сатты.
Тиісті қосымшалар:
-ге
-ты
-ті
-дың
-ны
3-тапсырма. Мәтінді оқы.
7 минут
Нұрай –өте мейірімді қыз. Ол бүгін әжесіне көмектесті. Ыдысты жуды. Бір ыдысты
сындырып алды. Нұрай сынған ыдысты әжесіне берді. Әжесі:
- Кім сындырды? – деп сұрады.
- Мен, - деді ол.
Нұрай оған жылады.
- Жылама, құлыным! Сен өтірік айтпадың. Шындықты айттың. Сен
ақылдысың, - деді әжесі.
Жаңа сөздер: сындырып алу, сынған.
Кім көп сұрақ жазады? (Мәтін бойынша)
Қазақ тіліндегі төл дыбыстарды еске түсірейік! Керек дыбыстарды қойыңдар.
Қ... лыным, мей...рімді, ...тірік, шынды..., ыд...с.
•
5 минут
5 минут
3 минут
5-тапсырма. Жағдаят: інің үстел үстінде тұрған әдемі құмыраны сындырып алды.
Ешкімге айтпай, қоқыс жәшігіне тастай салды. Сен оның құмыраны сындырғанын
көрдің. Не істейсің?
Жарнама жасау.
Тарелке.
Пиала.
«Адасқан әріптер» стратегиясы. Адасқан әріптерді орнына қойып жаз.
Ы
Ұ
Т
Ы
П
Қ
Л
Г
І
Ү
І
Л
Соңы
2 минут
Бағалау. Формативті бағалау жүргізіп отырады.
2 минут
Үй жұмысы: 5-тапсырма. 57-бет.
Кері байланыс
Сабақ бойынша үйренгендерін білу үшін смайликтер қатарына стикерлер
жабыстырады.
Қосымша ақпарат
Саралау – Сіз қосымша
көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз
қабілеті жоғары
оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
Бағалау - Оқушылардың
үйренгенін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?
Пəнаралық байланыс
Қауіпсіздік жəне еңбекті
қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
Рефлексия
Сабақ / оқу
мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар
не білді?
Ұқыпты
Үлгілі
Сыныптағы ахуал
қандай болды?
Мен жоспарлаған
саралау шаралары
тиімді болды ма?
Мен берілген
уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен
өз жоспарыма
қандай түзетулер
енгіздім және
неліктен?
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не білдім?
Литература - еще материалы к урокам:
- Открытый урок "Чтение У. Турманжанов «Хромой скворец»"
- Презентация "Встреча со сказкой" 4 класс
- Презентация "По сказочным дорожкам…"
- Презентация "В гостях у Уральского волшебника" 4 класс
- Итоговая контрольная работа по литературе за курс 7 класса (Коровина)
- Презентация "Тест «Баня», «Клоп» В.В. Маяковский"