Конспект урока "Металдардың электрохимиялық кернеу қатары" 9 класс
«Бекітемін»
Мектеп директорының оқу ісі
жөніндегі орынбасары
.......................Амантаева Ғ.М
« 18 » желтоқсан 2017 жыл
Мектеп:№277 орта мектеп
Сабақ тақырыбы:
§30.Металдардың электрохимиялық кернеу қатары
Күні: 18.01.16 ж.
19.01.16 ж.
Мұғалімнің есімі: Жанузакулы Н.
Сынып: 9 «Б»
9 «Ә»
Қатысқандар саны:
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақ негізделген оқу
мақсаты (мақсаттары)
Металдардың электрохимиялық кернеу қатарын білу
Сабақ мақсаттары:
Барлық оқушылар:
Металдарға сипаттама бере алады
Периодтық жүйені біледі
Оқушылардың басым бөлігі:
Металдардың электрохимиялық қатарын біледі
Металл атомдары барлық уақытта тотықсыздандырғыш екенін айта алады
Кейбір оқушылар:
Металдардың электрохимиялық қатарын қолданып есеп шығара алады
Тілдік мақсат
Оқушылар:
Сіз сабақ соңында оқушылардың нені меңгергенін қалайсыз?
Металдардың электрохимиялық қатарын біліп,металдардың қасиеттерін
түсіндіреді
Негізгі сөздер мен тіркестер: кернеу қатары,мыс, литий,
калий,магний,сынап,тотығу
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған тармақтар:
Сіз металлдардың электрохимиялық қатары жайлы не айта аласыз?
Ең белсенді металдарды атаңыз?
Жазылым бойынша ұсыныстар: Металдар қандай химиялық реакцияға
қатысады?
Алдыңғы оқу
Бірнеше сөйлеммен оқушылардың такырып жайында білетіндерін
жинақтау
Металдардың электрохимиялық қатарын біледі
ЖОСПАР
Жоспарланған
уақыт
Жоспарланған жаттығулар (төменде
жоспарланған жаттығулармен қатар,
ескертпелерді жазыңыз)
Ресурстар
Басталуы
Сыныптағы әрекеттер тәртібі
1.Ұйымдастыру
Амандасу,түгелдеу
2.Үй тапсырмасын сұрау
Шаттық шеңбері
3. Кері байланыс
Сұрақ қою арқылы
4. Бағалау
Бағдаршам әдісі
5. 3 топқа бөлу
Карточка арқылы
9 сынып оқулық. Н.
Нұрахметов, К.Жексембина,
Н.Заграничная
карточкалар
Ортасы /Даму
Жаңа сабақ
«Фишбаун әдісі»
Бағалау крийтерилері:
А) Постердің көрнекілігі
В) Тақырыптың дұрыс қамтылуы
А4 қағаз, стикер,
С)Түсіндіруі
Д)Топ ережесінің сақталуы
Топ бір-бірін бағалайды
Бағдаршам арқылы.
Өте жақысы – жасыл түс
Жақсы – сары түс
Қанағаттанарлық – қызыл түс
Кері байланыс
«Алма» әдісі
Тақырыпты жақсы түсінсе толық желінген
алманы көрсетеді
Тақырыпты жартылай түсінсе жартылай
желінген алманы көрсетеді
Тақырыпты түсінбесе желінбеген алманы
көрсетеді
Тапсырма 4- жаттығу
Жұптық жұмыс
Бағалау крийтериі:
а) Іс жүзінде жүретін рекацияны жазу
б) Теңдеуді теңестіру
в) Өнімді атау
Топтық жұмыс
Мына айналуларды іске асыр
а)Ca → CaO →Ca(OH)2→CaCO3
Реакцияны аяқтап, толық және қысқартылған
иондық теңдеуді жаз
Н3РО4 + Са(ОН)2 →
Мына айналуларды іске асыр
в) Al →Al
2
O
3
→ Al
2
(SO
4
) → Al(OH)
3
→ AlCl
3
→Al
Реакцияны аяқтап, толық және қысқартылған
иондық теңдеуді жаз
Na2S + HCl →
с) Al →Al
2
O
3
→ Al
2
(SO
4
) → Al(OH)
3
→ AlCl
3
Реакцияны аяқтап, толық және қысқартылған
иондық теңдеуді жаз
Na2SiO3 + HCl →
жұп бір-бірін бағалайды
Бағдаршам арқылы.
Өте жақысы – жасыл түс
Жақсы – сары түс
Қанағаттанарлық – қызыл түс
Кері байланыс:
«Алма» әдісі
есепті жақсы түсінсе толық желінген алманы
көрсетеді
есепті жартылай түсінсе жартылай желінген
алманы көрсетеді
есепті түсінбесе желінбеген алманы көрсетеді
үлестірмелі материал
Аяқталуы/Пленарий
Үйге тапсырма беру
§30 оқу, 8,9 жаттығу
Бағалау
Топ бүгінгі сабаққа қатысуын өздері бағалайды
Кері байланыс
ББҮ әдісі
Білемін Білдім Үйренгім келеді
стикерге жазып жапсырады
Қосымша ақпарат
Саралау- сіз қосымша көмек
көрсетуді қалай жоспарлай-сыз?
Сіз қабілеті жоғары оқу шыларға
тапсырманы күр-делендіруді
қалай жоспар-лайсыз?
Бағалау – оқушылардың
үйренгенін тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау
ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай
болды?
Мен жоспарлаған саралау
шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде
үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай
түзетулер енгіздім және
неліктен?
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы
Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1)
2)
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқуды да, оқытуды да)?
1)
2)
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге
көмектесетін не білдім?
Химия - еще материалы к урокам:
- Презентация "Металдардың адам өміріндегі маңызы" 9 класс
- Конспект урока "Металдардың адам өміріндегі маңызы" 9 класс
- Конспект урока "Массовая доля растворенного вещества, кристаллогидраты"
- Конспект урока "Күкірттің қосылыстары" 9 класс
- Конспект урока "Күкірт және оның қосылыстары"
- Конспект урока "Углерод"