Конспект урока "Food. Cooking" 7 класс
Тема уроку: Food. Cooking 7 клас
Мета уроку:1) практична:вживання структур злічуваних та незлічуваних
іменників; 2) розвиваюча:розвивати лексичні навички та навички вживання
граматичних структур; 3) освітня: познайомити учнів з культурою вживання їжі
в інших країнах; 4) виховна: виховувати повагу до традицій інших народів
Хід уроку
I Організаційний момент
1.1 Привітання
- Good morning, pupils! I`m glad to see you! Take your sits !
1.2 Оголошення теми уроку
-The topic of our lesson today «Food. Cooking».We will talk about the traditions
of other countries, learn about their national food and try to use new grammar
structures
1.3 Мовна зарядка
Betty Botta bought some butter,
"But, she said, this butter’s bitter,
But a bit of better butter will make my batter better”.
So, she bought a bit of butter better than the bitter butter,
And it made her batter better.
II Основна частина
2.1 Читання та переклад діалогу (PB p.73 ex.1)
-Let`s read and translate the dialogue
Laura: The shopping centre is very crowded today
Ross: It`s a popular place/ There are always a lot of people here
Holly:How can we draw a plan? It`s very complicated . Any ideas?
Jack: There`s a map on the wall over there. Can`t we copy that?
Laura:I`m going to take lot`s of photos of the shops.
Jack: Some of the window displays are fantastic. Look at that sports shop!
Holly: The jeweler`s is beautiful. There are so many pretty, sparkly things!
Laura: And they cost so much money! Don`t look! You can`t afford them!
Ross: We mustn`t forget the café on the top floor.
Laura:How do we get up there? Is there a lift?
Holly: We can walk up the stairs or take the escalator.
Ross:I want to interview some shoppers and find out what they think of the shopping
centre.
Jack: There are a few kids on that bench over there. Why don`t you start with them?
Laura: I think we should split up. We`ve only got a little time.
Jack: Good thinking! Ross and I can interview some shoppers.
Holly: And Laura and I can go upstairs to the café.
2.2 Відповісти на запитання(PBp.73ex.2)
-Please answer the questions about the information of the dialogue
1) Why are Holly, Laura, Ross and Jack at the shopping centre ?
2) Are there a lot of shoppers there or only a few?
3) How many photos is Laura going to take?
4)Are all the window displays fantastic?
5) Why is the jeweler`s shop window beautiful?
6)Why can`t Holly afford the jewellery?
7) Are there lots of kids on the bench?
8) Why do they split up?
2.3 Заповнити таблицю ( підруч. стр.93 впр.1)
- Fill in the chart with food you usually have for a snack
Usually
Sometimes
Never
Sandwich
Example: I usually have a sausage or cheese sandwich for a snack.
_____________________________________________
______________________________________________
III Продовження основної частини уроку
3.1 Розвиток мовленнєвих навичок ( підруч. стр. 93 впр.2)
- Complete the dialogue pattern
Pattern:
A: I say,…,I`m a little hungry. Let`s… .
B: Oh,I`d love to. What about…?
A: Oh, what is…?
B: As for me,.. is to my taste. And…?
A: I differ. I prefer…instead.
B:Ok. Let`s … and …
A: Agreed.
3.2 Вивчення нових граматичних структур (PB p. 73 ex.4)
Вивчення нового граматичного матеріалу (Вживання злічуваних та
незлічуваних іменників)
Злічувані іменники – це такі іменники, які ми можемо порахувати.
Наприклад ми можемо сказати «один стілець, два роки, три дівчини, чотири
пори року». В свою чергу, незлічувані іменники — це іменники, які ми не
можемо порахувати: почуття, субстанції, рідини тощо. Далі ми більш
детально розглянемо, які іменники ми називаємо злічуваними, а які
незлічуваними в англійській мові.
Вживання займенників some, any
Some, any. Займенники some і any (деяка кількість, кілька) вживаються як із
зчислюваними, так і з незчислюваними іменниками в однині та множині.
E:I asked him for some ink, but he hadn't any.
E:Have you read any good books lately?
При вживанні з незчислюваними іменниками some і any мають значення
неозначеного артикля і на українську мову, як правило, не перекладаються.
E:May I give you some tea? — Дозвольте налити вам чаю?
E:Have you got any spare time now? — У тебе є зараз вільний час?
Займенник some вживається головним чином у стверджувальних реченнях, де
має значення кілька, деяка кількість, деякі.
E:I've got some new stamps.
E:Give me some water, please.
E:Some people like strong tea and some don't.
Some вживається також у запитаннях, які виражають прохання, пропозицію
або передбачають з'ясування чогось.
E:Won't you have some cake?
E:Can I have some more milk?
E:Where can I buy some writing paper?
Займенник any вживається переважно у питальних реченнях (включаючи
непрямі питання), де він означає будь-який, скільки-небудь або просто
підсилює питання, і в заперечних реченнях, де у сполученні з заперечною
часткою not він виражає просте або підсилене заперечення.
E:Have you got any new stamps?
E:Is there any ink in your fountain-pen?
E:There isn't any water in the jug.
(There's no water in the jug.)
E:I didn't see any new films last week.
E:I want some paper. Have you got any?
У стверджувальних реченнях займенник any має значення будь-який, всякий.
E:You can come any day you like.
E:Take any book you like.
E:Do you need a black pencil or a red one?
E:Oh, any will do.
Вживання many/much
Зі зчислювальними
іменниками
З незчислювальними
іменниками
Примітки
many
much
У значенні «багато» в заперечних і запитальних реченнях
There aren’t many flights
to Calcutta. Has you son
many friends at school?
I haven’t much work to
do. Is there much money
in the bank?
В стверджувальних
реченнях much/many
вживається зі словом
too, very, so, as, чи
замінюється словами a
lot/lots of, plenty of. You
spent too much time on
your homework. I met
lots of interesting people
on this trip.
Вирази a little / a few
Вирази a little і a few означають небагато, трохи. Розглянемо основні випадки
вживання кожного з цих виразів.
Якщо у реченні стоїть іменник в однині – то використовуємо a little
a little money
Якщо іменник знаходиться у множині – ми використовуємо a few
a few friends
При використанні a little і a few ми часто вживаємо зчислювальні та
незчислювальні іменники. Зчислювальні іменники мають форми однини та
множини. В формі множини ці іменники можна перерахувати (тому вони і
називаються зчислювальними). Для випадку зчислювальних іменників треба
вживати вираз a few.
Наприклад: 5 friends – a few friends
Незчислювальні іменники можуть використовуватися лише в однині. Їх немає
можливості перерахувати. З незчислювальними іменниками вживається a
little.
Наприклад: 3 money – a little money
A lot of (lots of)
Вираз a lot of (чи більш розмовний варіант lots of) означає «багато», яке можна
використовувати у твердженнях:
E;I have a lot of free time
У мене багато вільного часу.
Треба звернути увагу, що і у запитаннях та запереченнях його також можна
використовувати:
E:Do you have a lot of free time?
У тебе багато вільного часу?
E:I don’t have lots of free time.
У мене не багато вільного часу.
Особлива приваба a lot of міститься в тому, що його можна використовувати
з будь-якими іменниками – і зі зчислювальними, і з незчислювальними.
E:I have a lot of books.
У мене багато книг.
E:I have a lot of many.
У мене багато грошей.
E:I have lots of friends.
У мене багато друзів.
Якщо вам не хочеться кожного разу згадувати, зчислювальний іменник чи ні,
і вибирати для нього відповідно much чи many, можна запам’ятати одне єдине
a lot of і використовувати його завжди, коли хочете сказати слово «багато».
Єдине виключення із цього правила, це побудова запитання «скільки?». Це
запитання перекладається на англійську тільки як how much? чи how many?
3.3 Скласти питальні форми та відповіді на них (PB p. 73 ex.3)
-Make up the questions and answers, using How many,How much and lots of, a
little, a few
E: How many people are there in the shopping centre?
There are lots of people in the shopping centre
1. kids-be-there-on the bench?
2.photos-Laura-going to take?
3. jewellery-be-there-in the jeweler`s window?
4.time-the group-have got-at the shopping centre?
6. shopping centres- be-there-in your town?
7. traffic-be-there-in the streets?
8. shops-be-there-in your street?
3.4Доповнити речення своїми власними ідеями. Використати some/any ( PB
p.73 ex.4)
1. What a great sports shop! There are…
2. Look out!Don`t slip! There`….
3.This café is terrible. They haven`t got….
4. Here`s the music shop. Have they got…?
5. This is a wonderful bakery but today there isn`t…
6. Let`s sit down in the café. Is there…?
3. 5 Зробити інтерв`ю (підруч. стр.93 впр.4 (а))
-Make up the dialogues with your friend about the food he/she prefers ,use the
structures How many,How much and lots of, a little, a few
IV Підсумок уроку
4.1 Монолог вчителя
- Our lesson is over , thank you for your attention and for your work.
4.2 Домашнє завдання (to learn the theoretical material)