Конспект урока "Қабілет пен талант" 10 класс

Сыныбы
10 сынып Күні 13 қаңтар
Сабақтың тақырыбы
Қабілет пен талант
Мақсаты
Оқушыларды жаңа сабақтың лексикасын меңгерту. Қабілет пен талант
айырмашылығын ажырата білуге үйрету.
Күтілетін нәтиже
Өз ойларын еркін жеткізе алады, кейбірі сұрақтарға жауап бере алады.
Керекті жабдықтар
Оқулық, бағалау смайликтері, плакат
Сабақ барысы
Сабақ кезендері
Мұғалім әрекеті
Оқушы әрекеті
Кіріспе
Үй жұмысын тексеру
«Атом молекуласы» әдісі арқылы топтарға бөлу.
Оқушылар амандасады, топқа
бөлінеді.Үй тапсырмаларын
орындайды, сұрақтарға жауап
береді
Тұсаукесер
Қызығушылықты ояту.
Ойын «Таныс болайық» Ойынды
жүргізудің мақсаты: Әр баланың өмірде өз
жолы, өз тағдыры, өз таңдауы бар екендігіне
көңіл аударту.Шарты: Әр бала өз есімін атайды
да, оның немен байланысты қойылғаны
жөнінде мәлімет береді.Балалар жеке жұмыс
жасайды. Барлығы өз есімдерінің тарихын айтып
шығады.
Топтар қойылған сұрақтар
бойынша топта жұмыстанады.
Сабақтың тақырыбын,
мақсатын айтады;
Бағалау парағына аты-
жөндерін толтырады
Негізгі бөлім
Білу: қабілет пен талант сөзінің аулармасын
табады.
Түсіну: Қабілет пен талант мәтінін түсініп оқып
шығады.
Қолдану:сендердің математикадан қабілеттерін
қандай ? әңгімелеп беріңдер.
Нашар оқитын оқушылар: мәтін бойынша бес
сұрақтан тұратын диалаг құру.
Талдау: Серіктің ойымен келңсесіңдер ме?
Неліктен?
.Жинақтау; ат қосшы мен ат арба әдісі арқылы
Сөздік дәптерлеріне жазып,
сөз тіркестерін құру.
Мәтінді оқып шығып,
түсініктерін айту.
Диалог құру, өз ойларын
жазады.
Параққа сұрақтар мен сол
сұрақтың жауабын жазады.
Қорытынды
Кері байланыс бүгін біз не туралы білдік?
Талант пен қабілет дегеніміз не?
Бағалау
Сабақты пысықтау үшін, топтар бірін-бірі
бағалайды. Үш түрлі смайликтер арқылы әр топтан
ең жақсы қатысқан оқушыларды топ ішінде
ақылдаса отырып, марапаттайды.
Бағалау:топ басшыларынан бағалау парақтары
бойынша қорытынды бағаларын түсіру
Үй тапсырмасы: Үлгірімі нашар оқушылар:
өздері құрған диалогті жаттайды.
Қалғандары116 бет 4 - тапсырма. Мәтінге
жоспар құрып, әңгімелеңдер.
Топ басшысы топ
мүшелерімен ақылдасып
өзара бір-бірін бағалайды;
топ басшысы бағалау парағына
қорытынды бағасын қойып,
таныстырып өтеді