Інтегроване заняття "Подорож cніжної Феї до пісочної країни"

КЗ «Молочанська спеціальна загальноосвітня школа – інтернат»ЗОР
Інтегроване заняття з розвитку мовлення,
ознайомлення з природним довкіллям з
використанням мнемотехніки та технології сендплею
та сендарт
на тему: «Подорож cніжної Феї до
пісочної країни»
Виконала
Веремей А.В.
2015-2016 навчальний рік
Програмовий зміст: Дати елементарні поняття про неживу природу;
збагачувати знання малят про властивості, стани, ознаки досліджувальних
об'єктів неживої природи(піску). Вчити правильно називати зимові явища
природи; формувати логічне мислення.
Вправляти практичні вміння та навички правильного дихання(його глибину),
у побудові речень; збагачувати словниковий запас, формувати граматичну
будову мовлення. Вчити орієнтуватися в просторі(ліворуч, праворуч);
предметах одягу та взуття, вчити узагальнювати.
Розвивати творче мислення, уяву, тактильне відчуття, зорове сприймання,
регулювання м'язової напруги кисті рук, розвивати емоційно – вольову
сферу. Спонукати дітей до участі дидактичної гри «Чарівна пісочниця».
Вчити дітей користуватися трафаретом, вправляти у виготовленні творчих
робіт з піску.
Виховувати культуру мовлення, екологічно – доцільну поведінку; викликати
почуття радості і гордості від процесу творчості.
Матеріали: Велика пісочниця(50х70), пісочниці на кожну дитину,
кольоровий пісок, трафарети на кожну дитину, клей, пензлик, підставка.
Методи та прийоми: Пошукова - дослідницька діяльність, показ, слухання,
бесіда, метод сендплею, сендарт , медитація.
Словник : Пісок, пісочна Фея, зимовий, літній, розмовляти.
Хід заняття
I.НПН.
У нас сьогодні в групі свято:
Гостей зібралося багато.
Ану ж, на них ви подивіться
І веселенько усміхніться
І всі разом скажемо їм: «Добрий день!».
-Мотивація.
Діти, сьогодні ми будете цікаво гратися, тренувати свої пальчики, щоб вони
були вправними. Незвичайно малюватимемо, розмовлятимемо,
відповідатимемо на запитання, гарно працюватимемо.
(Діти слухають звуки природи: заметіль).
- Діти, що ви чули?
В. д. Заметіль.
-Так , вірно, заметіль.
В-ль: З неба зіронька злетіла,
На плече до мене сіла.
Я з плеча її зняла
І до групи принесла.
- Діти, як ви гадаєте, що за зіронька з неба злетіла?
В. д. Сніжинка.
В-ль: Так, це сніжинка – сніжна Фея.
Ця Фея не проста.
Ця Фея чарівна.
Подивіться, як навколо , все прикрасила вона.
В-ль: Діти, скажіть, яка пора року?
В. д. Зима.
В-ль: Що відбувається зимою?
В. д. Мороз, іде сніг, сильний вітер.
(діти підходять до падаючих сніжинок і дмухають на них).
В-ль: Діти, на зимовій хмаринці до нас прилетіла сніжна Фея. В своїй країні
Фея почула про літо. Вона не розуміє чого його так всі чекають, люблять.
Яким воно буває?
Ось Фея хоче, щоб ви розповіли їй, що таке літо.
Діти, давайте розкажемо Феї яке буває літо. Що влітку можна робити?
Дид. гра «Розкажи про літо»
(робота з картинкою. Мнемотехніка)
Фея: Як цікаво. А в мене зима зовсім інша. А давайте порівняємо ваше літо з
моєю зимою.
Лексична гра «Передзвін»
- Взимку люди вдягають теплі куртки, шубки, шапки, а влітку……?
арафан, шорти, майки).
- Взимку на землі лежить сніг, замети, кучугури, а влітку………….?
(росте трава, квіти).
- Взимку з неба падає сніг, а влітку………….?
(теплий дощик).
- Взимку діти катаються на санчатах, лижах, а влітку……………?
(катаються на велосипеді, самокаті, грають у футбол).
Фея: Дякую вам, діти. Тепер я зрозуміла, що таке літо і яким воно буває. Але
ж мені хотілось його побачити.
В-ль: Як же нам тобі допомогти? Діти, я знаю одну країну де завжди літо.
Зараз ми підемо по цій стежинці і подивимось куди вона нас приведе.
(ходьба дітей по прямій лінії).
Діти виходять на галявину.
Гра – медитація «Сонечко»
Діти стають у коло, піднімають долоньки вверх.
-Діти, ви відчуваєте, як сонячні промінчики торкаються ваших долоньок,
сонячне тепло зігріває вас і ваші серця.( Діти відкривають очі) . Перед ними
велике сонечко.
В-ль: Діти, вам стало тепліше?
Діти: Так.
Погляньте, яке велике сонечко.
В-ль: Діти, скажіть на яку геометричну фігуру схоже сонечко?
В. д: На кружечок.
В-ль: А якого кольору сонечко?
В. д. Жовтого.
А ось подивіться скільки тут піска! Цей пісок не простий, він чарівний він
може відчувати дотик, говорити. Пісок може нам показати багато цікавих
ігор.
Але спочатку згадаємо, як треба правильно гратися в піску.
(запитання вихователя)
(відповіді дітей)
1.Пісок в рот можна брати?
2.Розкидати пісок можна?
3.Їсти пісок?
(відкриваю великий басейн з піском)
В-ль: Діти, погляньте можна гратися в такому піску?
- Що тут лежить?
В. д. Скріпки, цвяхи, булавки.
В - ль: Яку небезпеку становлять ці предмети?
В. д. Можна поранити ручки.
-Так, вірно, діти. А допоможе нам швидко зібрати ці предмети магніт.
(експериментальна діяльність)
-Ось тепер ми можемо привітатися з пісочком.
Вправа «Здрастуй, пісочку!»
-Давайте привітаємось спочатку однією долонькою, а тепер двома
долоньками.
- Що ви відчуваєте, який пісок?
В. д. Прохолодний, гладенький, м'який.
А тепер наберіть пісочок у кулачок, міцно стисніть і поступово розжимайте.
- На що це схоже?
В. д. На дощ, на душ, на пісочний годинник.
А ще в цій країні живуть багато різних павучків, змій.
Давайте пальчиками покажемо, як бігають павучки.
Вправа «Незвичайні сліди»
(показ дітей)
А тепер - як бігають змії. Спочатку однією рукою малюємо з зліва на право,
а тепер з права на ліво.
(показ дітей).
Діти по якій стежинці ми прийшли сюди потрапили?
В.д. По рівненькій.
Давайте на пісочку викладемо з камінчиків пряму доріжку.
(діти викладують пряму лінію з камінчиків)
- Діти, на початку нашої подорожі що ми зустріли?
В. д. Сонечко.
Давайте намалюємо сонечко на пісочку.
(діти малюють на піску пальчиком)
-А хто знає віршик про сонечко?
(дитина розповідає вірш про сонечко)- обговорення вірша.
Фізхвилинка.
Діти ми з вами на пісочку малювали сонечко, а тепер намалюємо сонечко на
папері, а допоможе нам - пісочок.
Подивіться як треба працювати.
- Показ вихователя.
- Самостійна робота дітей.
- Обговорення заняття.
-Підсумок.
Фея. Тепер я зрозуміла і побачила, яким буває літо. Мені вже час
повертатися.
(звучить музика вітру, завірюхи. Фея відлітає).
Діти, нам теж час повертатися додому.
іти беруться за ручки і по прямій лінії повертаються на свої місця).
В-ль: Діти, ви гарно працювали.
Завдання виконали всі!
Ви, діти, справжні молодці!
Дуже гарно з піском грали,
Перешкоди всі здолали –
Тож отримайте медалі!