Конспект урока "Қайталауға берілген есептер" 4 класс

Математика
Уақыты:
Сынып 4
Сабақтың
тақырыбы
Қайталауға берілген есептер
Сілтеме
Математика оқулығының әдістемесі,ғаламтор
Сабақтың
жабдығы
суретті кестелер, қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер.
Жалпы
мақсаттар
Оқыту нәтижесі
А)Жылдамдық, уақыт, қашықтық байланысына сәйкес бір бағыттағы
қозғалысқа берілген есептерді шығаруға уйрету.
Б)Оқушылардың шамаларды байланыстыра есептей білуге, бөлу және көбейту
амалдарын орындауға, теңдеу шешу, фигураларды салыстырудағы білім
дағдыларын дамыту.
В)Еңбекқорлыққа, адамгершілікке, қонақжайлылыққа, өнерге тәрбиелеу.
Көрнекілігі: Таратпа материалдар.
Мұғалімнің әрекеті
Оқушының әрекеті
Ынтымақтастық
атмосферасы
Амандасып алайық,
Бір жадырап қалайық.
Оқушылар бір-біріне жақсы
тілек тілеп, сыныпта жақсы
ахуал қалыптастырады.
Үй тапсырмасын
пысықтау
Көбейту кестесін еске түсіру
Оқушылар ауызша орындайды
Қайталау сабақ
Жылдамдық, уақыт, қашықтық.
U=S: t S=U*t t=S: U
№ 1
1- П -60км/сағ
2- П- 80км/сағ
S -?
№ 2
S 900км
1-п-80км/сағ
2-п-?
№5 1876:52=36, 4 3678:49=75,3 18469:28= 659,17 21987:35= 628,12
Оқулықтағы тапсырмаларды топтарға бөліп орындату.
Дәптермен жұмыс.
Сергіту сәті
«Зейінді бол»
Мақсаты: Күрделі геометриялық суреттен үшбұрышты, төртбұрышты,
шеңберді көрсете білу.
Көрнекілік: Геометриялық пішіндер кескінделген суреттер
Барысы: Мұғалім көрсеткіш таяқшамен бірінші /екінші, үшінші, төртінші,
бесінші, алтыншы/ суретті нұсқап, балаларға мынадай сұрақ қояды: Суреттен
қандай таныс пішінді көресіңдер? Әрбір суретте өзара ұқсас неше пішін бар?
Есептеу кезінде аз қателескен қатар ұтып шығады.
Ой толғаныс
1-топ 2-топ
Амалдарды орында:
14085:15+2205:45 = 50004:18+1000:25 =
8041х51-5022х54 = 4005х81+7001х52 =
Сабақты бекіту
Бүгінгі сабақта біз не істедік?
Саған қайсы тапсырма қиын
болды?
Үй тапсырмасы
Оқулықта берілген тапсырмаларды орындау
Оқушылар күнделіктеріне
жазады
Бағалау
Бүгінгі сабақ ұнады ма?
Өз көңіл күйлерін стикерге жазу.
Бағалау парақшасын
толтырады
Кері байланыс