Технологическая карта урока "Құстардың алуан түрлілігі" 2 класс

Сабақ: Құстардың алуан
түрлілігі
Күні:
Сынып: 2 «А»
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақ негізделген оқу
мақсаты(мақсаттары)
Құстардың алуан түрлілігін ажыратуды,таба білуді үйрену
Сабақта күтілетін
нәтижелер:
Барлық оқушылар:
С.Құстардың түрін ажырата алады.Құстарды
сипаттап айта алады.
Оқушылардың басым бөлігі:
В.Құстардың түрін ажырата алады. Құстардың
табиғат жағдайындағы бейімділігін біледі
Кейбір оқушылар:
А.Құстардың түрін ажырата алады.Құстарды
сипаттап айта алады. . Құстардың табиғат
жағдайындағы бейімділігін біледі,көрсетіп дәлелдейді.
Тілдік мақсат
Оқушылар:құстардың түрін ажыратып, мәтінді талдап,
тапсырмамен жұмыс істей алады
Негізгі сөздер мен тіркестер: жыртқыш құтар, қыстайтын
құстар,жыл құстары, ұй құстары т.б
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік
бірліктер:
Талқылауға арналған тармақтар:
Сіз неліктен ...екенін айта аласыз ба?
Жазылым бойынша ұсыныстар:
Алдыңғы оқу
Топқа бөлінгеннен кейін «қоян», «аю», «қарлығаш» топтары
арқылы әр топтоптарын қорғап түсіндіреді .(Бармақпен
бағалау)
Жоспар
Жоспарланған
Уақыт 45 мин.
Ресурстар
Басталуы 3мин.
2сынып дүниетану
оқулық
Ортасы 37мин.
Тапсырма
«Құстардың алуан
түрлілігі» дүниетану 63-
64 бет
Оқушы балы
1
Мәтінді толық түсіндім
2
Мәтінді жартылай
түсіндім
3
Тек өз тарауымды
түсіндім
Үй
құстары
Жыл
құс
тары
Қыстай
тын
құстар
Жыртқ
ыш
құстар
АКТ ,
Бейнеролик «Құстар
туралы»
Өзін-өзі бағалау.
(Дескриптор)
Жұптық бағалау.
Тапсырма
Оқушы
жауабы
Дұрыс
жауап
Бағалау
1.
Жыртқыш құсты белгіле
А) бұлбұл Ә) бүркіт Б)
көгершін
Ә
2.
Ұясын шөп арасына
салатын құс
А) бөдене Ә) қарға Б)
қарылғаш
А
3.
Күміс қоңыраудың
сыңғырындай ән салатын
құс
А) сауысқан Ә)Әтеш Б)
бозторғай
Б
4.
Құстың басқа
жануарлардан ерекшелігі
А) ұшады Ә) жүгіреді Б)
секіреді
А
5.
Қыстап қалатын құс
А) бүркіт Ә) шағала
Б) торғай
Б
Өзара бағалау
Аяқталуы 5мин
Кері байланыс
Қосымша ақпарат
Саралау-Сіз қосымша
көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?Сіз
қабілеті жоғары
оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
Бағалау-Оқушылардың
үйренгенін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті
қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
Деңгейлік
тапсырма
№1. Екі ашық сәуленің
қиылысуы (2;8) интервалы
болатын сан аралығын
құрастыр.
Жауабы: х>2; x<8
№2. Екі сәуленің қиылысуы
[-1;2] кесіндісі болатын
сан аралығын құрастыр.
Жауабы: х≥-1; x≤2
Кері байланыс
Информатика, қазақ тілі
Интербелсенді тақтаны
сабақтың қажет бөлімдерінде
қосамын.
Топпен жұмыстанғанда,жалпы
сабақ барысында оқушыларда
ынтыматастық,бірін-бірі
тыңдау,құрметтеу ахуалын
қалыптастырамын.
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары
шынайы ма?Бүгін
оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай
болды?Мен жоспарлаған
саралау шаралары тиімді
болды ма?Мен берілген
уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай
түзетулер енгіздім және
неліктен?
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді
жазыңыз.Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың
тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз
1. Сабақтың мақсаты шынайы болды.
2. Бүгін оқушылар топтасып жұмыс жасай білді.
3. Сыныпта ұйымшылдық ахуалы көрінді.
4. Мен жоспарлаған шаралар тиімді болды.
5. Мен берілген уақыт ішінді аз ғана үлгердім.
6. Мен өз жоспарыма алдағы уақытта пәніме байланысты,
оқушыларға ыңғайлы әдістерді енгізуім керек. Себебі сабақ
нәтижелі болу үшін
7. Алдағы уақытта сабақтарымда бағалауға көңіл көбірек
аударамын.
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды(оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)?
1: Топпен жұмыс
2: Жұппен жұмыс
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды(оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)?
1: Психологиялық ахуал
2: Бағалаудағы өзгеше тәсілдер
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не білдім?
- топқа бөлу қызықтыратынын білдім.