Технологическая карта урока "Мәтін. Мәтіндік блоктар құру" 7 класс

Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: §25.Мәтін.Мәтіндік
блоктар құру
Мектеп: №58жалпы орта мектеп
Күні: 04.03. 2017ж
Мұғалімнің аты-жөні: Беркутова А
СЫНЫП: 7 «А»
Қатысушылар
саны:12 оқушы
Қатыспағандар:
____ оқушы
Сабақ негізделген оқу
мақсаты (мақсаттары)
Оқушылардың қаріп параметрін баптауды, мәтінді блокқа қою, контур
бойымен орналастыру тәсілдерін қолдана отырып мәтінмен жұмыс
істеу дағдыларын қалыптастыру
Сабақтың мақсаттары
Барлық оқушылар:мәтінмен жұмыс істеу әдістерін,
жиектемедегі мәтінді қарапайым мәтіннен ажырата алу
бұйрықтарының қызметін біледі
Оқушылардың басым бөлігі: қаріп параметрін баптауды,
мәтінге екі тәссілмен арнайы символдарды қоса алады.
Кейбір оқушылар: Мәтінді контурға айналдырып контур
көшірмесін жасай алады
Тілдік мақсат
мәтінмен жұмыс істеу әдістерін, жиектемедегі мәтінді
қарапайым мәтіннен ажырата алу бұйрықтарының қызметін
түсіндіріп береді
Негізгі сөздер тіркестер: мәтін құралы, мәтінді блокқа қою
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған сұрақтар:
1. Мәтін-Мәтінді түрлендіру және мәтін –блоктан шығару
бұйрықтары арасындағы айырмашылық?
2. Мәтінді контурға қалай орналастырамыз?
3. Мәтінге арнайы символдарды қалай орналастырамыз?
Жазылым бойынша:
-Сіз ... неліктен екен екендігін айта аласыз ба?
-Сіз осы тапсырманы қалай орындадыңыз?
Осыған дейінгі
меңгерген білім
Контурды жасау және редакциялау
Жоспар
Жоспарланған уақыт
Ресурстар
Басталуы
0-2 минут
3-5 минут
6-11 минут
Әуен ойнап
тұрады
Смайликтер
кеспелер
слайд
текшелер
доп
Ортасы
12-22
Слайд
оқулық
слайд
компьютер
23-35
36-40
41-43
Стикер
Бағалау
парақшалары
Аяқталуы
44-45 минут
Күнделіктерін
е жазып
алады
Қосымша ақпарат
Саралау – Көбірек қолдау
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Анағұрлым қабілетті
оқушыларға
жаттығуларды
күрделендіруді қалай
Бағалау - Оқушылардың
үйренгенін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?
Бағалау парақшасы
арқылы
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті
қорғау ережелері
АКT байланыстары
Құндылықтардағы
байланыс
Рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары
сәтті болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен өз жоспарыма
қандай түзетулер енгіздім және
неліктен?
Өз сабағыңыз туралы рефлексияны төмендегі бос орынға
жазыңыз. Сол жақтағы бағанада келтірілген сұрақтардың
арасынан Сіздің сабағыңызға сәйкес келетін сұрақтарға жауап
беріңіз.
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге
көмектесетінін білдім?