Конспект урока "Work on grammar. Tenses" 8 класс

Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ: Ағылшын тілі
Тақырып: Work on grammar.
Tenses.
Мектеп: Б.Момышұлы атындағы жалпы орта мектебі
Күні: 05.02.2016
Мұғалімнің аты-жөні:Өтебаева А.
Сыныбы:8
Қатысқандар саны: 12
Қатыспағандар саны:0
Сабаққа негізделген оқу
мақсаты:
Understand specific information in a range of talk situations on a wide
range of general and curricular topics.
Сабақ мақсаттары:
Барлық оқушылар орындай алады:
Сөйлемдерді оқып аударады, тапсырмаларды орындап, мәнін
түсінеді.
Оқушылардың басым бөлігі орындай алады:
Сөздерді қатыстырып сөз тіркесін, сөйлем құрайды, диалог
бойынша жұмыс жасай алады.
Кейбір оқушылар орындай алады:
Салыстырмалы түрде ойын еркін жеткізеді, зерттеу жұмыстарына
дағдыланады.
Тілдік мақсат:
Оқушылар орындай алады:
To complete the text using the most appropriate words in each gap.
To recognize new vocabulary in different structures.
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:
Grammar ability
Quick thinking
Memory
Logical thinking
Imagination
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі:
Талқылауға арналған сұрақтар:
How are you think?
What do you know about tenses?
The ways of changing sentences
Tasks for the levels
Complete the sentences.
Не себепті..........деп ойлайсыз?
What’s the reason of ?
Why have we become “?”
Is there a solution for forgetfulness?
Жазылым:
Present tense
Past tense
Perfect tense
Continuous
Алдыңғы оқу:
Checking up the home task. Learn the verbs.
Watch Make
See study
Go Ride
Come Write
Read Remember
Жоспар:
Жоспарланған уақыт есебі:
Жоспарланған жаттығу түрлері
(төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу
түрлерімен ауыстырыңыз
Ресурстар
Басы:
3минут
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу.
-Hello, students! How are you?
-Good morning, teacher! We are fine, thank you.
-Who is absent today? - All are present.
- What date is it today? The 5
th
of October
- What day is it today? Monday.
АКТ
1 минут
- What is the weather like today?
- It’s sunny and warm.
Шаттық шеңбері. Жылы лебіздерін білдіру арқылы
психологиялық ахуал туғызу.
Сөйлем құрау арқылы топқа бөлу.
6 минут
“Топтастыру” әдісі бойынша үй тапсырмасын
тексеру.
Маркер,
плакат,
смайлик.
Ортасы:
25 минут
Жаңа тақырып бойынша оқушылар постер
қорғайды.
Present simple
Past simple
Perfect.
Мake up story about Anke.
Task for the level:
Put the verbs into the correct tense (simple past or
past perfect)
1. When he (wake up) , his mother (already
/prepare) breakfast
2. We (go) to London because our friends (invite)
us
3. He (hear) the news, (go) to the telephone and
(call) a friend.
4. When she (start) learning English she (already
/learn) French.
5. Jane (already / type) three pages when her
computer (crash) .
6. By the time the doctor (arrive) at the house the
patient ( die) .
Translate the sentences
Мен қазір ғана тамақтандым.
Ол әліасханадашайішіпотыр.
Ол бұл кітаптарды әлі оқыған жоқ.
Менікүт! Менақшаалыпшықпадым.
Сен Лондонда болып көргенсің ба?
Болған жағдайлар жайлы әңгімелесудің
қезі келді.
«Өзіңді бағала» тесті арқылы оқушылар өздерінің
қабілеттерін тексереді.Күрделі сөздермен жұмыс.
Сергіту сәті: «Present Simple».
«Суреттер арқылы негізгі идеяны талқылау»
стратегия бойынша оқушылар түсінгендерін топтық
жұмыс арқылы флипчартқа сурет салып, қорғайды.
Әр тапсырма орындап болған соң, дәптерлеріне
смайликтер жапсырып отыру.
Суреттер,
АКТ,
плакат,
маркер,
оқулық,
смайлик.
Соңы:
10 минут.
Қорытынды. - ситуациялық жағдаят туғызу арқылы
оқушыларды сыни тұрғыдан ойлауға жетелеу.
MEMO- әдісі арқылы.
1.Бүгінгі сабақта не үйрендің?
2.Саған ұнаған тақырып/ әдіс.
3.Қозғалмай қалған маңызды мәселе.
Home task:Ex:3
Кері байланыс:Two stars and wish.
смайликтер
Келесі оқу:
Exercise 15, page 64. Learn the verbs
Retell the text: About Anke.