Презентация "Джаз в Україні"
Подписи к слайдам:
Джаз (англ. Jazz) - форма музичного мистецтва, що виникла у кінці XIX, - початку XX століття в США в результаті синтезу африканської і європейської культур і що отримала згодом повсюдне поширення. Характерними рисами музичної мови джазу спочатку стали імпровізація, поліритмія, заснована на ритмах, що синкопують, і унікальний комплекс прийомів виконання ритмічної фактури - свінг. Подальший розвиток джазу відбувався за рахунок освоєння джазовими музикантами і композиторами нових ритмічних і гармонійних моделей.
- Джаз (англ. Jazz) - форма музичного мистецтва, що виникла у кінці XIX, - початку XX століття в США в результаті синтезу африканської і європейської культур і що отримала згодом повсюдне поширення. Характерними рисами музичної мови джазу спочатку стали імпровізація, поліритмія, заснована на ритмах, що синкопують, і унікальний комплекс прийомів виконання ритмічної фактури - свінг. Подальший розвиток джазу відбувався за рахунок освоєння джазовими музикантами і композиторами нових ритмічних і гармонійних моделей.
- Історія джазу в Україні почалася в 1920-і роки з композитора Богдана Весоловского із Стрия у Львівській області і російськомовного естрадного співака Петра Лещенко з Херсона. Творчість цих музикантів стала настільки популярною, що їх почали дізнаватися на вулицях.
- Проте з початком Другої світової війни Весоловский був вимушений емігрувати в Канаду і працювати там. Лещенко ж постраждав від заборони на джаз під час сталінського терору. Будь-яка нестандартна робота в мистецтві, і особлива та, що прийшла з-за кордону, викликали підозри.
- У Канаді Весоловский продовжив писати улюблену музику з мотивами танго, румби, фокстроту і вальсу до самої смерті в 1971 році. Лещенко, незважаючи на коротке відродження його популярності в Одесі в середині 1940-х років, врешті-решт, був усіма забутий. На чверть століття джаз практично зник з СРСР.
- Але "джаз - це музика для відкритих людей, - говорить київський історик Дэниел Порчедда. - Дикого звіра не можна посадити в маленьку клітку". Тому в 1960-і він став повертатися в Україну і інші радянські республіки завдяки Хрущовській відлизі в житті і політиці.
- У 1971 році знаменитий американський оркестр Дюка Елінгтона зібрав натовпи прихильників в Москві, Санкт-Петербурзі, Києві і Тбілісі.
- За словами авторитетного українського джазового критика Леонарда Фезера, цей тур був "найбільшим досягненням музичної дипломатії".
- У 70-х широку популярність здобуло джазове тріо "Ганелин-Тарасов-Чекасин" (ГТЧ) у складі піаніста В'ячеслава Ганелина, барабанщика Володимира Тарасова і саксофоніста Володимира Чекасина, що проіснувало до 1986 року.
- У 70 і 80-х роках здобули популярність такі колективи як джазовий квартет з Азербайджану "Гая", Державний естрадний оркестр Вірменії під управлінням Костянтина Орбеляна, грузинські вокально-инструментальные ансамблі "Орэра" і "Джаз-хорал"
- На сьогоднішній день джаз в Україні стабільно розвивається, виходять нові джаз альбоми, засновуються нові джаз гурти. Основним представником джазу України можна назвати Олега Скрипку, лідера гурту «ВВ», який у своїй творчості часто використовує джазові мотиви і сам є великим шанувальником цієї музики! Гурт «DIXI JOKER», виконавець Володимир Олексієв також вкладають великий внесок у розвиток джаз-музики сьогодення!