Конспект урока "Чарівний світ природи"

Чарівний світ природи
Мета: Поглибити знання учнів про природу; формувати екологічну
культуру школярів; розвивати уяву, мислення, фантазію, зв’язне мовлення,
цікавість до спостережень; збагачувати словниковий запас, слідкувати за
вимовою ;розвивати у дітей відповідальне ставлення до природи ,виховувати
почуття краси та турботи за все, що оточує.
Обладнання: малюнки дерев, квітів, картки із зображенням тварин,
птахів, музичний супровід,картки з завданням.
Хід заняття
І. Організаційний момент.
1. Налагоджування добрих, довірливих відношень
1.1. Ароматерапія (сосна, піхта)
- Зараз ви вдихаєте пахощі хвої. Уявіть собі, що ви зустрілися на галявині в лісі
і хочете привітати один одного. Подаруйте, будь ласка, посмішку.
1.2. Вправа «Дерево».
- Уявіть собі, що ви знаходитесь у лісі. Сядьте під дерево, притуліться до
стовбура .
- Скажіть, хто яким деревом себе уявив? Чому?
- Якими словами ви можете переконати, що саме це дерево головне,
красиве?
1.3. Оцінка своєму емоційному станові
- Оцініть, будь ласка, свій настрій за 10 бальною системою.
II. Установочно-мотиваційний етап
Створення проблемної ситуації, переживання почуттів.
2.1. Вправа «Проблема»
Інструктаж: «Перед вами зашифроване прислів'я. Складіть до купи
прямокутники різного кольору і ви його прочитаєте».
(Бережи природу – оберіг роду)
ІІІ. Повідомлення теми заняття
Донеччина – це не тільки терикони, шахти та металургійні заводи, це ще й
унікальні ліси, дерева, квіти – наша природа, яка панує у ландшафтних парках
Донецького краю.
А ми повинні оберігати та зберігати надбання, що залишили нам наші
пращури.
І я сьогодні пропоную вам здійснити уявну подорож у світ природи та
неповторної краси рідного краю.
3.1 Відгадай кросворд
Кросворд
П
1
Б
Е
Р
Е
З
А
И
2
Ж
И
Р
А
Ф
А
В
О
Д
А
4
З
А
П
О
В
І
Д
Н
И
К
А
Бе
ре
при
ду
ро
ріг
ре
о
ду
жи
1. Яке дерево називають білокорою красунею? (береза)
2. Африканська тварина з найдовшою шиєю? (жирафа)
3. Рідка речовина, без якої неможливе життя на Землі? (вода)
4. Місце, де тварини і рослини знаходяться під охороною?
(заповідник)
5. Як назвати одним словом все, що нас оточує? (природа)
3.2. Вправа «Асоціація»
- З чим у вас асоціюється слово «природа»?
- Що в природі надає вам гарного настрою?
- Які зміни погіршують настрій?
3.3. Гра «Відгадай квітку за кольором».
Я називаю колір, а ви – квіти такого кольору.
Білий – (підсніжник, конвалія, нарцис).
Жовтий – (мати-й-мачуха, кульбаба, горицвіт).
Синьо-блакитний – (пролісок, барвінок, сон).
Фіолетово-рожевий (фіалка, ряст, бузок).
природа
3.4 Гра «Добавляночка» ( Хто чим славиться?)
Соловейко ....(піснею)
Колосок.... (зерном)
Сонечко... (ласкою і теплом)
Квітка... (ніжним запахом).
Фізхвилинка
А тепер у нас розминка,
А тепер фізкультхвилинка.
Встали рівно біля парт,
Починаємо наш старт.
Ось зігнули так ручата
Й полетіли, мов качата.
Ніжками затупотіли,
Потім разом всі присіли.
До сонечка потяглися
І у боки так взялися.
Вправо разом нахилились,
Вліво, щоб не помилились.
Руки вниз ми опустили
Й трохи ними потрусили.
Шию трішки розім'яли
І за парти посідали.
А тепер мерщій до справ,
Кожен вченим з нас щоб став.
3.5 Гра “Ланцюжок”.(Назви тварин і рослин своєї місцевості).
Білка, калина, ясен пролісок, сова, абрикос, снігур, дятел
3.6 Гра ”Пташиний гомін”
З поданих букв скласти назви птахів.
Букви: с е а к з і л в я б й о у г р н и ц ь
3.7 Гра «Впізнай квітку»
Відгадай загадки
Її білі пелюстки утворюють віночок,
А серединка, мов золоте сонечко.
(Ромашка.)
Коли він розквітає, зима минає.
(Пролісок).
Набіжить вітрець, повіє, капелюшок мій розвіє, наче пух.
(Кульбаба).
Я жовтий, білий, полум’яний.
В саду я квітну навесні.
Скажіть, яке ім’я мені?
(Тюльпан).
3.8 Гра «Що де росте»
( з’єднай стрілочками)
город яблуня
клумба помідор
поле ялина
ліс тюльпан
сад жито
3.9 Гра «Зайве слово»
Город: буряк, картопля, васильки, помідор, кріп, морква.
Сад: малина, черешня, пшениця, персик, смородина.
Поле: капуста, соняшник, жито, овес, кукурудза, пшениця.
Клумба: чорнобривці, айстри, петрушка, гладіолуси, троянда.
Ліс: бук, клен, ялина, яблуня, дуб, сосна, акація.
3. 10. Вправа «Добра справа»
Інструктаж: «Оберіть справу, яку в змозі зробити саме ви».
Ти це можеш!
1. Посади деревце, щоб очищало повітря.
2. Посій квіточки, щоб милували твій зір.
3. Розчисти джерельце, воно чекає твоєї допомоги.
4. Змайструй годівничку для птахів.
5. Люби цей світ, він просить захисту і любові!
IV.Підсумок
-Що робили на занятті?
-Що нового узнали?
- Що вас найбільше вразило?
- Про що розкажете вдома мамі?
4.1. Оцінка своєму емоційному станові
- На початку заняття ви оцінили свій настрій за 10 бальною системою.
- Які почуття викликала тема нашого заняття?
- Поставте оцінку своєму станові наприкінці заняття.
4.2. Слово вихователя:
- Розпочніть добру справу прямо сьогодні: посадіть квіти, деревця, які
названі добрими почуттями. Нехай вони виростають, приносять вам радість і
нагадують про нашу зустріч.
І нам залишається тільки подякувати людям, що зростили ліс,рослини:
Спасибі людям, що зростили ліс:
За всі дуби, ялини в пишнім гіллі
І за красу отих зелених кіс,
В яких стоять гнучкі берізки білі.