Конспект урока "Осінь у лісі"

Тема уроку. Осінь у лісі.
Мета уроку. Поглибити знання дітей про осінні зміни в природі, вчити виділяти
картини природи у віршованих та прозорих творах; закріплювати
навички читання слів з вивченими буквами; розвивати усне і
писемне мовлення, пам’ять, уяву, спостережливість учнів; виховувати
любов до краси природи.
Обладнання: кольорові фото, картини із зображенням осіннього пейзажу.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Емоційне налаштування на урок
Осінь наша, осінь –
Золота година ,
Неба ясна просінь,
Пісня журавлина ,
Бабиного літа
Довгі, білі коси…
І дорослі й діти
Люблять тебе, осінь!
ІІ. Робота над розвитком артикуляційного апарату.
1. Фонематична зарядка.
- Як цокає годинник?
- Як дзижчить джміль?
Уявно надути повітряну кульку, поганяти коника.
2. Розучування скоромовки.
Лис малий і більший лис
По гриби ходили в ліс.
ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку
- Коли це буває?
Страшний невидимка з ‘явився у лісі.
Жахливі справи стали робитися там.
Хтось безжально зібрав із дерев листя,
Хтось прим’яв трави. Безслідно зникли птахи.
Сховались кудись жаби. Зникли метелики і жуки.
Навіть старий ведмідь натерпівся страху. (Восени).
- Сьогодні ми поговоримо про осінь у лісі. Бажаю вам успіхів, доброго настрою і
натхнення!
ІV. Сприймання та усвідомлення нових знань.
1. Інтерактивна вправа «Мікрофон»
- Запрошую охочих розповісти про пору року, яка в нас за вікном.
- Що змінилося в природі?
Використовуйте у своїй розповіді слова –компліменти (славна, золота, щедра,
сумна, задумлива, холодна, осінь – господарка).
2. Інтерактивна вправа «Займи позицію».
- У кожного з вас є улюблена пора року. Спробуйте довести, що вона дійсно є
найкращою.
Учитель викликає до дошки учнів, кожен з яких називає аргументи на користь
своєї улюбленої пори року.
3. Вивчення вірша напам’ять.
Як же гарно, чудово, привітно,
Ніби в казці, в осіннім гаю.
Клен з берізкою золотом квітне,
Я на килимі жовтім стою.
А вітерець поміж гіллям гуляє,
По осінньому лісу іде –
Листям жовтим в повітрі кружляє
І тихенько додолу кладе.
4. Фізкультхвилинка.
5. Робота за підручником
1) Бесіда за малюнками, вміщеними на с. 36.
- Яку пору року зображено на малюнку?
- Куди прийшли діти?
- Як вони відпочивали у лісі?
- Яких і де тваринок побачили?
- Про що розповідала Ганнуся?
2) Читання вірша А. Камінчука « У рудої білочки».
3) Бесіда
- Які діточки у білочки?
- З чим порівнює білченят автор?
4) Читання вірша учнями.
5) Самостійна робота (підручник, с. 37)
- Прочитайте, додаючи слова – назви малюнків.
6. Робота в зошитах
1) Каліграфічна хвилинка
Л Л Л л л л лісник лісовичок
2) Словниковий диктант
Осінь, кошик, гриб, їжачок, білка.
3) Списування загадки (підручник, с. 37).
V. Підсумок уроку
Гра «Продовж речення»
Я сьогодні на уроці дізнався
Мені вдалося запам’ятати
Я зрозумів, що …
VІ. Домашнє завдання
Повторити вивчений на уроці вірш, намалювати малюнок «Осінь у лісі».