Конспект урока "Монғол шапқыншылығы" 10 класс
Тақырыбы 29
Монғол шапқыншылығы. 10 сынып
Мақсаты
Оқушыларды Монғол им периясының тарихымен таныстыру;
Шыңғысханның қазақ жеріне шапқыншылығы мен оның ауыр зардаптар ын көрсету;ба сқыншыларға
қарсы халықтар күресі мен ұлыстардың құрылуы тура лы түсінік беру.
Жалпы
мақсат
Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа
деген қызығушылығын арттыру
Күтілетін
нәтиже
Оқушылар Монғол империясының тарихын біледі, монғолда рдың қазақ жеріне шапқыншылығы мен
ауыр зарда птарын анықтайды.
7 модульдің
қолданылуы
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды
бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
Қолданылаты
н әдіс-тәсілдер
Миға шабуыл, Сурет сөйлейді, Венн диаграммасы, Жигсо
Қолданылаты
н ресурстар
Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук
Ұйымдастыру
кезеңі
Тренинг
«Екі жұлдыз, бір тілек» тренингін жасау арқылы
оқушылардың жақсы көңіл – күйлерін,
сыныптың ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру. Барлығын ортаға шығып шеңбер
құрду. Мен және оқушылар бір – бірімізге
допты лақтыру арқылы өз ұсыныстарымыз бен
тілектерімізді білдіргізу
Оқушылардың мұндағы мақсаты
жақсы тілектер арқылы өз
жұптарын тауып, бір топ болып
құралу.
Сабақ
кезеңдері
Тапсырма
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
Білім
Қызығушылық
тарын ояту
Миға шабуыл
Жалпы сыныпқа өткен тақырып
бойынша сұрақтар тарату, Үйге
берілген тапсырманы сұрақ-жауап
арқылы диалогқа
Сұрақтарға жеке жеке
жауап береді
Түсіну
Сурет сөйлейді
Әр топқа суртет
тартату
тақырыпты ашып
мағанасын
түсіндіреді
Әр топ суретті талқылайп, әңгіме
құрастырады, мағанасын ашып
ортаға салады
Оқушылардың мұндағы
мақсаты берілген
тақырыпқа қатысты не
біліп не үйренгендерін,
суреттердегі тақырып
туралы әсерлерін топ болып
талдай отырып ортаға
жеткізу, әңгіме құрастыру
Қолдану
Венн
диаграмманы
талдау
Тақырыптың мазмұнын қысқаша
баяндайды,тақырыптың ең маңызды
жерін ең қызық жерін табады,оны
неге қызық деп тапқанын
айтады,тақырып туралы ақпарат
жинайды
байланыстырыды, суреттейді - өз
бағасын береді
Оқушылардың мақсаты
мұғалімді тыңдау, өз
ойлары мен пікірлерін айту
Әдіс бойынша жаңа
тақырыпты меңгереді және
өз пікірлерін ортаға салады.
Сергіту сәті
«Қара жорға биі»
атты жаттығу
жасау
Оқушылармен бірге сергіту сәтін
жасау
Интербелсеңді тақтадағы
бейнероиктегідей
жаттығулар жасайды.
Талдау
Өткен
тақырыпты
меңгеру және
жаңа тақырыптьы
ашу мақсатында
барлық топқа
тапсырма
мәтіннің
тақырыбын табу.
Сіздің тобыңызда бір оқушы оқып
бірігіп талқылап тақырыбын
анықтаңыз. Жұмыс төмендегідей
жоспармен жүреді:
Берілген мәтінді оқып, топпен
бірлесе отырып, талқылайды және
әр топтың бір оқушы жасаған
жұмыстарға сәйкес өздері тапқан
тақырыпты айтады.
ЖИГСО әдісі арқылы
жүзеге асады. Жұппен
жұмыс.Топпен талдау.
Жинақтау
Кейіпкерге хат
арқылы сабақты
жинақтайды
Топ бойынша тақырыпты жинақтау
үшін тақырыпқа қатысты
кейіпкерге өз ойларынан хат
жазады топ басшысы оқйды
Өз ойларынан кейіпкерге
хат жазады, қысқаша оқып
шығавды тақырыпты
жинақтайды
Бағалау
Өзін-өзі бағалау
(2 мин)
Бағдарша, бағалау
парақшалары
Бағалау парақшасы мен бағалау
шкаласын тарату
Өзін өзі топпн бағалайды
Рефлексия
Стикерлерді
толтыру
Оқушыларға стикер толтыруды
ұсыну
Ұсынылған стикерді
толтыру
История - еще материалы к урокам:
- Презентация "Социально-экономическое развитие страны во второй четверти 19 века" 9 класс
- Контрольная работа "Россия при наследниках Петра эпоха дворцовых переворотов"
- Анализ урока истории в 6 классе
- Тест "Вечный город и его жители"
- Проверочная работа "Русская художественная культура ХХ в: от эпохи тоталитаризма до возвращения к истокам" 11 класс
- Контрольная работа "Политические партии и ОПД. Политические системы"