Презентация "Університети середньовіччя"

Подписи к слайдам:
Університети середньовіччя
 • Автор Кошуков Гліб
Болонський університет (1088р.)
 • Боло́нський університе́т — один з найстаріших університетів Європи, в місті Болонья (Північна Італія), заснований в 1088 році як юридичний навчальний заклад. Медичний, філософський та теологічний факультети створені в 14 столітті. Серед викладачів Болонського університету були видатні анатоми — Везалій і Мальпігі. В Болонському університеті зробив своє знамените відкриття Луїджі Гальвані. До Болонського університету приймали вчитися жінок, а в 14 — 15 століття почали з'являтися і жінки-професори.
 • В університеті є такі факультети: юридичний, торговельно-економічний, філологічний, філософський, педагогічний, медичний, фізико-математичний, природничий, промислової хімії, інженерний, сільськогосподарський, ветеринарної медицини.
Оксфордський університет (1117р.)
 • Оксфордський університет  — найстаріший англомовний університет у світі, а також перший університет Великобританії. Заснований в 1117 році, розташований в місті Оксфорд, графство Оксфордшир. Університет складається з факультетів і 39 коледжів, а також 7 так званих гуртожитків — закритих навчальних закладів, які не мають статусу коледжу і належать, як правило, релігійним орденам. Всі іспити, як і більшість лекцій і лабораторних занять організовані централізовано, в той час як коледжі проводять індивідуальні заняття із студентами і семінари.
 • В Англії справи були дещо гірші: навіть серед духовенства було немало неграмотних. У 1117 р. був створений університет, що мав за мету дати священнослужителям більш повну освіту. Вибір впав на Оксфорд, одне з найбільших міст королівства. Але тільки за правління Генріха II Оксфорд став справжнім університетським містом. Якщо з часом через Оксфорд майже в обов'язковому порядку проходили члени вищого світу, то в середні віки до цього було ще далеко. Там навчались тільки священнослужителі, вони знімали кімнати у місцевих жителів і часто були бідними.
 • В XIII ст. через сутичку між студентами та міським населенням із Оксфорда втекла група студентів і професорів, які незабаром заснували Кембриджський університет
Кембриджський університет (1209р.)
 • Ке́мбриджський університе́т — один з найстаріших та найвідоміших університетів у світі.
 • Університет засновано у 1209 році у місті Кембридж, графство Кембриджшир студентами та викладачами Оксфордського університету, які вимушені були залишити Оксфорд через збройні сутички з місцевим населенням.
 • Кембриджський університет виник за зразком Паризького університету, і, мабуть, розвинувся з тієї системи викладання, яку вже в XII ст. ввело тут духівництво єпархії Елі (Ely). Перший коледж у Кембриджі відкрився в 1284 році.
 • Найзнаменитіша споруда Кембриджа — собор Королівського коледжу.
Сорбона (1253р.)
 • Сорбонна (фр. Sorbonne) — університет у Парижі, спочатку богословська школа і притулок для бідних студентів, згодом назва богословського факультету Паризького університету; заснований у 1253 р. теологом Робером де Сорбоном, духівником Людовика IX Святого.
 • Сьогодні слово «Сорбонна» більше не відноситься до Університету Парижа. Сорбонна — історична будівля, розміщена в Латинському кварталі в 5-му районі Парижа.
Гейдельберзький університет Рупрехта-Карла (1386р.)
 • Гейдельберзький університет Рупрехта-Карла — найстаріший університет на території Німеччини. Він знаходиться в місті Гейдельберг, що в Баден-Вюртемберзі. Університет був заснований курфюрстом Рупрехтом І за затвердженням Папи Урбана VI в 1386 р. Спочатку було створено чотири факультети: права, медицини, теології та філософії. Таким чином Гейдельберзький університет був третім університетом (післяПраги та Відня) в німецькомовному світі.
Матеріали для створення презентації взяті з:
 • Вікіпедії — вільної енциклопедії.
 • та за допомогою пошуковика Google