Конспект уроку "Весна та її ознаки. Планування спостережень за природою навесні" 2 класс
Конспект уроку з природознавства
Клас:2.
Вчитель: Кузнецова А.І.
Тема: Весна та її ознаки. Планування спостережень за природою навесні.
Мета:
Навчальна:
формувати в учнів знання про ознаки приходу весни в живій та неживій
природі, про взаємозв’язок між змінами в неживій та живій природі, скласти
план спостережень за природою навесні;
Розвивальна:
розвивати увагу, спостережливість, уяву, творчі здібності, уміння
узагальнювати та систематизувати знання, підводити підсумки;
Виховна:
виховувати естетичні почуття.
Обладнання: ТЗН, схеми-опори, інфографіка, глобус, склянка, сніг,
ліхтарик, глобус, термометр.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
І. Організація початку уроку
1. Привітання
- Дзвоник видзвонює:
«Дзень, дзень-дзелень!»,
Учні, школярики,
Всім «Добрий день!»
2. Психологічний настрій на урок
- Підніміть ваш настрій. Коли він буде погіршуватись- піднімайте.
3. Перевірка готовності учнів до уроку
- На партах залишили лише олівці, підручник, зошит.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Дидактична гра «Я помітив…»
- Розкажіть, що незвичайного ви помітили, коли йшли до школи. Своє
твердження починайте зі слів «Я помітив, що…»
2. Складання схеми-опори
3. Постановка проблемного питання
- Заповнимо щоденник спостережень за природою.
- Що напишемо пункті «стан рослин»?
- А «стан тварин»?
- Для того, аби дізнатися, як перебувають весну тварини та рослини,
ми і дізнаємося впродовж уроку.
ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності
1. Розповідь
- Ми розпочинаємо вивчення новго розділу, який має назву «Природа
весною».
- Аби, ваші знання були для вас корисними, і ви могли з ними
поділитися, ми впродовж цієї мандрівки знімемо навчальний фільм
«Природа навесні».
2. Планування навчальної діяльності
Прихід
весни
стає
тепліше
тане сніг
з'явдяються
першоцвіти
відлітають птахи
- Перед тим, як знімати фільм, що маємо зробити?
- Так, початкові знання отримаєте на сьогоднішньому уроці.
- Про що маємо дізнатися?
ІV. Сприймання, усвідомлення і осмислення нового навчального
матеріалу
1. Аналіз відео фрагменту
( перегляд відео «Прихід весни»)
- Який місяць зображено?
- Чому?
- Які зміни в неживій природі ви помітили?
- А в живій?
- Як пов’язані ці зміни?
- Які ознаки приходу весни можете сформулювати?
2. Моделювання ситуацій
• Тривалість дня і ночі
( проводжу експеримент з глобусом і моделлю Сонця)
- Як змінилася тривалість дня і ночі?
- Як позначити на схемі?
• Таяння снігу
( проводжу експеримент: на сніг в склянці свічу ліхтариком, і від
тепла тане сніг)
- Що призвело до танення снігу?
- Чому підвищилася температура?
• Початок сокоруху, розквітання квітів
( проводжу експеримент: в дошку встановити соломинку зі
снігом, при збільшенні температури, сніг тане, ц і символізує
початок сокоруху, і розквітання квітів)
- Який процес спостерігали?
- Які зміни в неживій природі його призвели?
- Як змінилася жива природа?
• Прилітають комахи, тварини прокидаються від сплячки
- Якщо з’являються квіти, то що обов’язково маж бути?
- З’явилися комахи, які ще тварини прокинулися?
- Як починається весна для тварин?
3. Руханка «Весняні приказки»
- Складіть пазл та прислів’я і знайдіть свою пару. Поясніть разом
приказку, яку отримали.
V. Узагальнення і систематизація знань
1. Розробка схеми «Весняне коло»
- Користуючись отриманими знаннями та опорою, складіть коло
взаємозв’язків.
- Як одні зміни призводять до нових зміни. Початок у вас є.
( в учнів є зображення, аби доповнити ілюстраціями пояснення)
VІ. Підсумок уроку
1. Рефлексія
- Знаннями ми озброїлися, тому зможемо відзняти фільм «Весна у
моєму місті».
- Але, для початку, треба перевірити вашу згуртованість. Тому, ви-
команда клубу «Що?Де?Коли?» і проти вас грає команда знавців.
Вона надіслала вам декілька відео запитань.
- Які ознаки приходу весни ви знаєте?
- Поясніть залежність між зміна в живій та неживій природі.
- Цей предмет є символом приходу весни та зміни в живій природі
навесні. Що це?
2. Оцінювання
- Оцініть свою роботу на уроці, використовуючи картки. Червона
картка- відмінно працював на уроці, синя- добре працював на уроці,
і жовта- на уроці ви працювали незадовільно.
Сонце ближче
до Землі і день
стає довшим
Збільшується
температура,
тому тане сніг
Від снігу
розквітають
рослини
З'являються
комахи,
прокидаються
птахи
Прилітають
птахи
( після цього я коментує самооцінки учнів)
3. Домашнє завдання
- Підготуйте цікавий матеріал для відеофільму про весняні прикмети.
Окружающий мир - еще материалы к урокам:
- Технологическая карта "Как путешествует письмо" 1 класс
- Презентация "Живая природа зимой. Невидимые нити в зимнем лесу" 2 класс
- Конспект урока "Живая природа зимой. Невидимые нити в лесу" 2 класс
- Презентация "Мифические и животные существа в скульптуре Петербурга" 1-4 класс
- Презентация "Влияние окружающей среды на природный камень"
- Конспект урока "Птицы и звери - позвоночные животные" 3 класс