Презентация "Чорнобиль"

Подписи к слайдам:

Чорнобиль

Екологічна катастрофа

Атомні електростанції - третій "кит" в системі сучасної світової енергетики. Техніка АЕС, безперечно, є великим досягненням НТП.

У 1954 р. почала працювати перша в світі атомна станція в м. Обнінську.

Історія оволодіння атомною енергією - від перших дослідних експериментів - налічує близько 70 років, коли в 1939р. була відкрита реакція ділення урану. З цього моменту починається історія атомної енергетики.

У 30-ті роки ХХ століття відомий учений І.В. Курчатов працював над питаннями  атомної техніки в інтересах народного господарства країни.

У 1946 р. в Росії був споруджений і запущений перший на Європейсько-Азіатському континенті ядерний реактор.

Створюється уранодобувної промисловості.

Організоване виробництво ядерного пального - урану-235 і плутонію-239, налагоджено випуск радіоактивних ізотопів.

Всього з моменту початку експлуатації АЕС у 14 країнах світу сталося понад 150 інцидентів і аварій різного ступеня складності.

Деякі з них:

У 1957р - в Уіндскейлі (Англія);

В1959г - в Санта-Сюзанні (США);

В1961г - В Айдахо-Фолсі (США);

В1979г - в Три-Майл-Айленд (США);

1986 - Чорнобильська катастрофа.

Чорнобиль - невелике місто, розташоване на березі Київського водосховища, між річками Уж та Прип'ять, місто, що потопає в зелені лісів.

  Це було місто-сад! Красиві бульвари і багато зелені зробили його приємним місцем відпочинку.

Чорнобильська АЕС розташована на Україні поблизу міста Прип'ять, за 18 кілометрів від міста Чорнобиль, за 16 кілометрів від кордону з Білоруссю і за 110 кілометрів від Києва.

У 1970 почалося будівництво станції і тривало аж до катастрофи.

ЧАЕС (1-ий і 2-ий енергоблоки) були побудовані в 1970-1977 роках, 3-ій і 4-ий - до кінця 1983 року.

У 1981 році розпочато будівництво третьої черги - 5-го і 6-го енергоблоків з такими ж реакторами.

Після аварії будівництво цих енергоблоків було знято.

АЕС була створена для забезпечення електроенергією гігантської антени, побудованої для виявлення запусків міжконтинентальних балістичних ракет.

Також АЕС забезпечувала 17% всієї території України.

26 квітня 1986 року в 1 годину 24 хвилини до 4 ом енергоблоці Чорнобильської АЕС пролунали послідовно два вибухи, які сповістили весь світ про відбулося трагедії минулого століття. Сталася потужна техногенна катастрофа на атомному об'єкті.

Вибухи призвели до повного руйнування реактора і його активної зони, систем охолодження, а також будівлі реакторного залу.

На дах машинного залу, на територію навколо АЕС були викинуті залізобетонні і металоконструкції, графітові блоки і їх шматки.

За даними вчених викид радіонуклідів становить, за різними оцінками, чотирьох і більше вибухів в Хіросімі.

У перші дні до реактора не можна було підійти, оскільки температура в ньому досягала 5 тисяч градусів. У цей час над АЕС висіло радіоактивна хмара, яке вітер розносив. Хмара три рази обогнуло земну кулю, в результаті багато радіації рознеслося по всій Європі. Найбільше, звичайно, дісталося Україні, Білорусії і Росії.

Всі роботи велися вручну. Ліквідатори в протигазах і костюмах з свинцю згрібали лопатами і вибирали руками шматки радіоактивної речовини, скидали їх в згорілий реактор. Після очищення території почалися роботи по спорудженню над реактором саркофага (величезною коробки) з метою недопущення витоку радіації.

Роботи, спеціально куплені у відомих західних фірм, стояли з вибитим електронікою і не діяли. Радіація виводила їх з ладу.

Спочатку українські і союзні влади намагалися приховати цю аварію, як раніше ховалася інформація практично всіх катастроф, але витік радіоактивних речовин була зафіксована у Швеції та в Західній Німеччині.

Дезактивація

Важливо було не допустити розширення зони радіоактивного зараження. З цією метою боролися з пилоутворенням, обприскуючи поверхню спеціальною сумішшю, застосовували полімерні покриття, використовували метод вакуумного очищення всмоктуванням (пилососи), вручну протирали об'єкти тканинами, просоченими дезактивирующими розчинами.

Наслідки Чорнобильської катастрофи

  • При радіаційному рівні понад 15Ки на квадратний кілометр життя людини неможлива.
  • Територія заповідника заражена від 15 до 1200 Кі/км2.
  • Життя сюди не повернеться ні через 100, ні через 500, а на окремих ділянках заповідника ні через 1000 років.

Вплив аварії на здоров'я людей

Одне з найбільш ранніх наслідків - променева хвороба.

Онкологічні захворювання

Щитовидна залоза - один з органів, найбільш схильних до ризику виникнення раку в результаті радіоактивного забруднення, тому що вона накопичує йод-131; особливо високий ризик для дітей. У 1990-1998 роках було зареєстровано понад 4000 випадків захворювання на рак щитовидної залози серед тих, кому на момент аварії було менше 18 років.

Спадкові хвороби

Кількість дітей з синдромом Дауна, які народилися в Білорусії в 80-х - 90-х роках. Пік частоти появи захворювання припадає на січень 1987 року.

Зростання числа дітей з вродженими вадами розвитку (ВВР), такими, наприклад, як роздвоєння губи , подвоєння нирок, сечоводів, поява додаткових пальців, аномалії розвитку нервової і кровоносної системи і т.п., є одним з грізних симптомів, повсюдно супроводжуючих радіоактивне чорнобильське забруднення.

Мутації тварин

Мертве місто 25 років потому

Пам'яті загиблих

Це не повинно повторитися!