Технологическая карта урока "Тағам және сусын" 1 класс

Пән: қазақ тілі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7-бөлім:
Тағам және сусын
Мектеп: Ақтөбе қаласы, 17 мектеп-гимназиясы
Мұғалімнің аты-жөні:Наурзалина А.Т.
Сынып:
Күні:
Қатысқандар:
Қатыспағандар:
1 «А»
1 «Б»
1 «В»
1 «Д»
1 «Е»
Сабақ тақырыбы
Ас мәзірі
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу
мақсаттары
1.1.1.1 Сөздерді зейін қойып тыңдайды, түсінеді және
дұрыс қабылдайды
1.4.2.1 мұғалімнің көмегімен оқыған немесе
тыңдаған/тыңдау-көру материалдары бойынша
заттардың таныс атауларын жазу
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар:Сөздерді зейін қойып тыңдайды,
түсінеді;
Көпшілігі: Мұғалім көмегімен оқыған не тыңдаған
таныс атауларын жаза алады;
Кейбірі:Анық сөйлеу арқылы, мәтінді түсінгенін
көрсетеді. Диалогқа қатыса алады.
Тілдік мақсат
Оқушылар орындай алады: Сөздерді зейін қойып
тыңдайды және таныс атауларды жаза алады.
Пәнге тән лексика мен терминология: айран, сүт,
май, кәмпит, балмұздақ, ірімшік, жұмыртқа, ішемін
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен
тіркестер: Ас мәзірі. Ас болсын!
Алдыңғы білім
Таңертең
Сабақ барысы
Жоспарланған
уақыт
Ресурстар
Сабақтың басы
(10 минут)
Баяу әуен
Кеспе қағаздар
Плакат, маркер
Орыс тілі,
ағылшын тілі
Сабақтың ортасы
(6-30минут)
Ас мәзірі,
маркер
Сабақтың соңы
(31-35 минут)
Саралау – оқушыға
мейлінше қолдау
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға
тапсырманы қалай
түрлендіресіз?
Пәнаралық
байланыс
денсаулық және
қауіпсіздік, АКТ-
мен байланыс.
Құндылықтармен
байланыс (тәрбие
элементі)
Өзін өзі тану,
ағылшын тілі.
Мәдениетпен,
этикамен, АКТ-
мен байланыс,
«Цифрға сәйкес
суреттерді қос».
Сиқырлы
қарындаш
тапсырмасы.
(Сандар, суреттер)
Рефлексия
Сабақтың мақсаты
мен оқу міндеттері
орындалды ма?
Бүгін оқушылар не
үйренді?
Сабақ қалай өтті,
қандай деңгейде өтті?
Жоспарланған
саралау жақсы іске
асты ма?
(тапсырмалар сәйкес
болды ма?) Уақытты
қалай пайдаландым?
Жоспарыма қандай
өзгеріс енгіздім және
неге?
Қорытынды
бағалау
Ең жақсы өткен екі
нәрсе (оқыту мен
оқуға қатысты)
Қандай екі нәрсе
немесе тапсырма
сабақтың одан да
жақсы өтуіне
ықпалын тигізер
еді (оқыту мен
оқуға қатысты)?
Осы сабақтың
барысында барлық
сынып немесе
жекелеген
оқушылар жөнінде
келесі сабағыма
қажет болуы
мүмкін қандай
ақпарат білдім?
Бағалау
критериийлері
Тапс
ырма
Дескриптор
Балл
Сөздерді зейін
қойып тыңдайды, түсінеді
1-
тапсырма
(оқулық)
Тақырыпқа сәйкес жаңа
сөздерді зейін қойып тыңдап,
қайталайды, түсінеді
1
Мұғалім көмегімен
оқыған не тыңдаған таныс
атауларын жаза алады
1-2
тапсырма
(дәптер)
Оқыған, тыңдаған
материалдарындағы таныс
атауларды жаза алады
1
Анық сөйлеу
арқылы, мәтінді
түсінгенін көрсетеді.
Диалогқа қатыса алады.
3-4
тапсырма
(оқулық)
Тақырыпқа қатысты
мәтінді түсініп, диалогқа,
рөлдік ойындарға қатысады.
1