Әдебиеттік оқу

Тақырыбы
21.12
С.Сейфуллин. Қызыл шұнақ
Мақсаты
Оқушылар қыс мезгілінің өзгерістері жайлы толық мәліметтер алады,
сабақтың тақырыбын ашады, мазмұнын игеруге, ойын толық жеткізіп сөйлеу
дағдысын қалыптастыруға үйренеді
Жалпы мақсат
Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы
сабаққа деген қызығушылығын арттыру
Күтілетін
нәтиже
Оқушылар тақырыптың мағынасын біледі, түсінеді , өз ойларын дәлелдеуге,
топпен жұмыс істеуде пайдаланады
7 модульдің
қолданылуы
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды
бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және
көшбасшылық”.
Қолданылатын
әдіс-тәсілдер
Миға шабуыл, Салыстыру кестесі, Жиго, Эссе
Қолданылатын
ресурстар
Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук
Сабақ барысы
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Ұйымдастыру
кезеңі
Тренинг
Барлық оқушыны ортаға шығарып
«Шаттық шеңбер» деген топ
құрғызамын.. Сәлемдесемін.
Сыныптағы оқушылардың келген-
келмегендерін түгелдеймін.
Топқа бөлдіремін. Қалай
отыратындығын түсіндіремін.
Сәлемдесу
Түгендеу
Топқа бөлу. Топқа бөлу үшін оқушыларды
санатамын.
Яғни 1,2,3 3-топқа бөлінеді.
Мұғаліммен сәлемдеседі.
Бір-біріне жылы сөздер айтады.
Сыныптың топ басшысы жоқтарды
айтады.
Оқушылар шеңбер болып тұрған
бойда 1,2,3 деп санап топқа сандары
арқылы бөлінеді.
Білу
Миға шабуыл
Кім жылдам
Интерактивті
тақтаға
«Қайталау–оқу
айнасы» әр
түрлі деңгейдегі
сұрақтар
беріледі,
Тақтадағы сұрақтар арқылы
оқушылардың кезекпен жауап беруі
сұралады.
Миға шабуыл әдісін пайдалану
Оқушылар интерактивті тақтадан
кез-келген ұяшықты таңдайды да,топ
мүшелері кезектесіп жауап береді.
Оқушылар еске түсіреді, талдайды.
Түсіну
Постермен
өткен
тақырыпты
қорғау
Осы көрстелген жаңа тақырыпты
оқушыларға жинақтау үшін жаңа
материалдарға байланысты ресурстар
беру, өз бетерінше дайындық
жасату.Кітаппен жұмыс жасату Постер
арқылы тақырыптарын қорғату
Оқушылардың мақсаты мұғалімді
тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін
айту
Постер арқылы бар білімдерін
топпен талқылап отаға топтан
оқушы шығып, тапсырманы постер
арқылы қорғайды және өз пікірлерін
ортаға салады., бір-біріне түсіндіреді,
тақырыпты жинақтайды
Қолдану
Мағананы ашу
арқылы
Аквариум
әдісін қолдану
Жаңа тақырыпты меңгерту үшін әр топқа
арнайы ресурстар мен тапсырмалар
тарату жаңа тақырып төңірегінде, жаңа
тақырыпты түсіну үшін арнайы
Аквариум әдісін пайдалану
Оқушылардың мақсаты мұғалімді
тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін
айту
Әдіс бойынша жаңа тақырыпты
меңгереді және өз пікірлерін ортаға
салады, әр топтан оқушы шеңбер
жасап отырған ортаға шығып өз
ойын жеткізеді
Талдау
Салыстыру
кестесі
Оқушыларға таырыптарды салыстыру
білімдерін талдату
Әр топқа салыстыру парағы
таратылады, сол арқылы
салыстырады нәтижесін тақтаға
шығып көрсетеді
Жинақтау
Боран жайлы
Эссе
Білім туралы топ бойынша Эссе жазу,
жинақтайды, бір-бірін бағалайды
Оқушылардың мақсаты берілген
тақырыпқа арнап өз ойларын жеткізу
Бағалау
Бағалау шкаласы
мен бағалау
парақтарын
тарату
Әр топқа бағалау парақтарын тарату,
бағалау шкаласын тақтаға ілу керек
Әр топ бағалау парақшасын өздерін
бағалайды
Рефлексия
Екі жұлдыз , бір тілек
Стикерлерді толтыру
Оқушылар бүгінгі сабаққа деген
ойынын стикерге жазып, тақтаға іледі
(2 мин)
ББҮ кестесін толтыру
Оқушылар кері байланыс арқылы
өздерінің сабақтан алған әсерлерін,
ұсыныс, тілектерін жазады.
Үйге тапсырма
Өлеңді мәнерлеп оқу. Қыс мезгіліне
байланысты жұмбақтар дайындау.