Презентация "Рок - музика"

Подписи к слайдам:
рок-музика План
 • Вступ;
 • Музичний фактор;
 • Соціальний фактор;
 • Історія рок-музики;
 • Найвідоміші виконавці;
 • Український рок;
 • Висновок.
1. Вступ
 • Рок-музика (анг. Rock) – узагальнена назва низки напрямів популярної музики другої половини ХХ ст. що походять від рок-н-ролу та ритм-енд-блюзу. Термін Rock очевидно є скороченням від Rock'n'roll і дослівно перекладається як «хитати(ся); трясти(ся)». Також «роком» називають своєрідний спосіб життя деяких шанувальників рок-музики, що переріс у субкультуру.
Рок-музика має велику кількість напрямків: від танцювального рок-н-ролу до металу. Зміст пісень варіюється від легкого і невимушеного до похмурого, глибокого і філософського. Часто рок-музика протиставляється поп-музиці (т.зв. «попсі»), хоча чіткої межі між поняттями «рок» і «поп» не існує, і немало музичних явищ балансують на грані між ними.
 • Рок-музика має велику кількість напрямків: від танцювального рок-н-ролу до металу. Зміст пісень варіюється від легкого і невимушеного до похмурого, глибокого і філософського. Часто рок-музика протиставляється поп-музиці (т.зв. «попсі»), хоча чіткої межі між поняттями «рок» і «поп» не існує, і немало музичних явищ балансують на грані між ними.
Основні центри розвитку рок-музики — західна Європа (особливо Великобританія) і США, внаслідок цього більшість текстів пісень написана англійською мовою. Проте, хоча, як правило, з деяким запізненням, національна рок-музика з'явилася практично у всіх країнах. Українська рок-музика з'явилася за часів СРСР в кінці 1960-х років.
 • Основні центри розвитку рок-музики — західна Європа (особливо Великобританія) і США, внаслідок цього більшість текстів пісень написана англійською мовою. Проте, хоча, як правило, з деяким запізненням, національна рок-музика з'явилася практично у всіх країнах. Українська рок-музика з'явилася за часів СРСР в кінці 1960-х років.
2. Музичний фактор
 • Рок-музика зазвичай виконується рок-групою, що складається з вокаліста, гітариста (як правило, що грає на електрогітарі), бас-гітариста і барабанщика, іноді також клавішника. В окремих випадках може бути присутнім також саксофон,, акордеон та інші інструменти. Відмітні риси рок-музики — одноманітний ритм з сильним бек-бітом, що підтримується барабанами, та електрогітарою (часто — з ефектом дісторшн). Сольні епізоди також виконуються на електрогітарі.
 Характерною рисою рок-музики, також є її колективність — рок-музика часто є продуктом колективної творчості, а створення і виконання музики є нерозривним процесом
 • Також необхідними вимогами для виконання рок-музики музиканти вважають віртуозну техніку, зіграність, вміння передати «драйв» (Drive), особливе вокальне мистецтво, майстерність імпровізації, володіння формою, наявність особливого «блюзового відчуття»
3. Соціальний фактор
 • Соціальний вплив рок-музики як культурного явища вважається дуже значним. Рок-музиці приписують зупинку війн та поширення миру й взаєморозуміння, але водночас і розтління підростаючого покоління і розповсюдження морального розкладу в суспільстві.
Рок-музика як культурний феномен породила так званий «рок-н-ролльний спосіб життя», певний стиль поведінки і систему життєвих цінностей, свого роду філософію. Проте, виникнувші на основі різних жанрів рок-музики субкультури деколи мають мало схожого. Рок-музика володіє щодо великою захоплюючою енергією («драйвом»). Вона може дати особі свободу від сталих суспільних принципів і стереотипів, від навколишньої дійсності.
 • Рок-музика як культурний феномен породила так званий «рок-н-ролльний спосіб життя», певний стиль поведінки і систему життєвих цінностей, свого роду філософію. Проте, виникнувші на основі різних жанрів рок-музики субкультури деколи мають мало схожого. Рок-музика володіє щодо великою захоплюючою енергією («драйвом»). Вона може дати особі свободу від сталих суспільних принципів і стереотипів, від навколишньої дійсності.
Зробимо перерву та насолодимося чудовою музикою (Red hot chili peppers – Californication).
 • Зробимо перерву та насолодимося чудовою музикою (Red hot chili peppers – Californication).
4. Історія рок музики
 • Рок-музика 60-х;
 • Рок-музика 70-х;
 • Рок-музика 80-х;
 • Рок-музика 90-х;
 • 2000-і у рок-музиці.
Рок-музика 60-х
 • В 1957-му році була записана композиція «Rumble» гітариста Лінка Рея, в якій вперше був використаний ефект фазз (англ. fuzz) на гітарі; таким чином, від цієї пісні в якійсь мірі походять всі «важкі» жанри рок-музики, зокрема, хеві метал і панк-рок.

Лінк Рей

Гаражний рок
 • Крім тієї музики, яка потрапляла в чарти і на телебачення, в початку-середині шестидесятих почав розвиватися і своєрідний андерграунд: групи, котрі репетирували найчастіше в гаражах і записували брудні і галасливі пластинки. Не всі представники гаражного року орієнтувалися на жорстку музику, проте найбільш безкомпромісні з них вважаються першими прото-панк-музикантами. Багато хто з представників гаражного року не випустив навіть одного повноцінного альбому, тому вишли і продовжують виходити серії збірок, присвячені гаражу і включаючі сингли, живі записи і інші рарітети; найвідоміші з них — Nuggets, Pebbles.
Рок-музика 70-х
 • З початком 70-их років багато жанрів, що були популярними в 1960-их роках, відходять на другий план. Найбільшим комерційним успіхом починають користуватися нові жанри — в першу чергу хард-рок (ранній метал), прогресивний рок (арт-рок) і глем-рок — хоча останній є дуже широким музичним напрямом. Ряд жанрів (наприклад, бріт-поп, поп-рок, фолк-рок) відходять на задній план або піддаються значним змінам.
Рок-музика 80-х
 • Поява панк-рока і пост-панку, а услід за ними — альтернативного року ще чіткіше провела межу між рок- і поп-музикою. Таким чином, музичний мейнстрім розвивався вже за рахунок не стільки поп року, скільки поп-музики (Майкл Джексон, Мадонна). Альбоми поп-року випускали в основному артисти, котрі стали популярними в 60-70-их роках. Проте, після спаду в 1977 році відродився хеві-метал, породжувач в 80-х декілька найагресивніших піджанрів.
У 80-их відбувається «відродження» прогресивного року. Використовуючи напрацювання класиків жанру (Genesis, Pink Floyd, Yes), нові групи (Marillion, Saga, Pendragon,Porcupinе Tree, IQ та ін.) намагалися відкрити в жанрі нові грані (неопрогресивний рок).
 • У 80-их відбувається «відродження» прогресивного року. Використовуючи напрацювання класиків жанру (Genesis, Pink Floyd, Yes), нові групи (Marillion, Saga, Pendragon,Porcupinе Tree, IQ та ін.) намагалися відкрити в жанрі нові грані (неопрогресивний рок).

Група Dream Theater, що з'явилася в другій половині 80-х, і ряд інших поклали початок прогрессивному металу.

Рок-музика 90-х
 • До початку 1990-их років період розквіту багатьох жанрів метала вже закінчився. У більшості метал-жанрів в 90-их роках не з'являлося нових пластинок, здатних порівнятися з класикою 80-их. Тому, за рідкісними виключеннями, метал став розвиватися в більш авангардних або заснованих на змішенні з якимись іншими стилями напрямах. Деякі з цих напрямів мали великий комерційний успіх.
2000-і в рок-музиці
 • У середині 80-их, термін «емо» описувавав піджанр хардкора, який походив з вашингтонської музичної сцени. За останні роки, термін емокор, скорочення для «емоційний хардкор», також використовувався, щоб описати емоційні роботи груп регіону Вашингтона та інших. У середині 90-их, термін емо почав посилатися на сцену інді, яка слідувало за впливами Fugazi, що безпосередньо були відгалуженням першої хвилі емо. Групи, включаючи Sunny Day Real Estate, Jimmy Eat World, Texas Is The Reason мали більш мелодійніший і менш хаотичний стиль емо.
5. Найвідоміші рок-гурти
 • KISS -  американський рок-гурт, утворений 1973 року у Нью-Йорку колишніми учасниками гурту Wicked Lester
Queen (укр. Королева, трансліт.: Квін) — британська рок-группа, створена у 1971 році в Лондоні. З дня заснування у 1971 році і до смерті Фредді Меркюрі у 1991, склад гурту залишався незмінним
 • Queen (укр. Королева, трансліт.: Квін) — британська рок-группа, створена у 1971 році в Лондоні. З дня заснування у 1971 році і до смерті Фредді Меркюрі у 1991, склад гурту залишався незмінним
 AC/DC Гурт був заснований в Сіднеї (Австралія) у грудні 1973 року. Загальна кількість проданих альбомів перевищує 200 мільйонів копій, найуспішніший альбом Back in Black був проданий у кількості більше 21 мільйонів в США і більше 42 мільйонів за їх межами
 •  AC/DC Гурт був заснований в Сіднеї (Австралія) у грудні 1973 року. Загальна кількість проданих альбомів перевищує 200 мільйонів копій, найуспішніший альбом Back in Black був проданий у кількості більше 21 мільйонів в США і більше 42 мільйонів за їх межами
Nirvana  — американський рок-гурт, створений вокалістом та гітаристом Куртом Кобейном та басистом Крісом Новоселічем в Абердині, штат Вашингтон, в 1987 році.
 • Nirvana  — американський рок-гурт, створений вокалістом та гітаристом Куртом Кобейном та басистом Крісом Новоселічем в Абердині, штат Вашингтон, в 1987 році.
6. Український рок
 • Українська рок-музика виникла в кінці 60-х років на хвилі відлиги у суспільному житті і була представлена творчістю біґ-бітових та ритм-н-блюзових команд. На початку 70-х років їх або загнали в підпілля, як наприклад, «Еней», — або перетворили на професійні ВІА як-от: «Арніка», «Ореол». Друга хвиля українського року (кінець 70-х—початок 80-х) виїхала до Росії: «Діалог», «Крок», «Друга половина», «Інтерв'ю», «Зимовий сад», «Галактика», «Лабіринт». Утретє український рок відродився в епоху перебудови. Після хвилі ейфорії, економічні проблеми загнали рокерів назад у клуби, а на поверхні залишилися тільки монстри. Нині українська музика перебуває у стані повільного росту, гальмуючим чинником при цьому виступають фінансові проблеми.
Наразі на території України існує багато рок-гуртів різноманітних напрямків. Серед всіх найбільш відомими та популярними у своїх підстилях є:
 • Наразі на території України існує багато рок-гуртів різноманітних напрямків. Серед всіх найбільш відомими та популярними у своїх підстилях є:
 • Океан Ельзи (рок, мелодійний рок, поп-рок);
 • Воплі Відоплясова (етно);
 • С.К.А.Й. (рок, поп-рок);
 • Кому Вниз (фолк-готика);
 • Холодне Сонце (рок, готичний рок);
 • Полинове Поле (Готичний метал);
 • От Вінта! (укррокабілі).
Океа́н Е́льзи (або скорочено — О. Е.) — культовий український рок-гурт, створений 12 жовтня 1994 року у Львові. Лідером та вокалістом гурту є Святослав Вакарчук.
 • Океа́н Е́льзи (або скорочено — О. Е.) — культовий український рок-гурт, створений 12 жовтня 1994 року у Львові. Лідером та вокалістом гурту є Святослав Вакарчук.
 • Публіка та критики неодноразово визнавали «Океан Ельзи» найкращим рок-гуртом та найкращим live-гуртом СНД та Східної Європи. Всього на території України та Росії продано понад мільйон дисків ОЕ.
7. Висновок
 • На мою думку рок відіграє визначну роль в житті людства в цілому та кожної людини окремо. Всі рокери були колись дітьми і вони мали тільки мрії та талант. І вони стали великими людьми. Нам потрібно рівнятися на цих людей і можливо колись ми станемо такими як вони…
Дякую за увагу.