Контрольная работа "Повторення та систематизація знань за твором Лесі Українки «Лісова пісня»" 10 класс

Тема уроку: Повторення та систематизація знань за твором Лесі Українки
«Лісова пісня».
Мета уроку:перевірити рівень засвоєння вивченого матеріалу з теми, розвивати
навички узагальнення та аналізу вивченого матеріалу, розвивати прагнення до
самовдосконалення.
Хід уроку.
Тестові завдання
І варіант
1. Жанр феєрія можна визначити словами:
а) музичний, музикальний, ритмічний;
б) чарівний, казковий, міфічний;
в) фантастичний, химерний, непересічний.
2. Яка пора року представлена в пролозі?
а) літо; б) весна; в) зима; г) осінь.
3. Слова «Я маю в серці те, що не вмирає!» належать:
а) Лукашу; б) Перелеснику; в) Мавці; г) Русалці Польовій.
4. У драмі-феєрії «Лісова пісня» Л. Українки порушені всі названі проблеми,
крім:
а) краси людських взаємин; г) людини й мистецтва;
б) сутності щастя; д) великого кохання.
в) історичної правди;
5. Бездуховність й обивательську обмеженість утілено в образі:
а) «Того, що в скелі сидить»; в) Пропасниці;
б) дядька Лева; г) Килини.
6. Установіть відповідність:
1. Дядько Лев а) ріже свого пальця, щоб урятувати красу Русалки
Польової;
2. Перелесник б) перетворює Лукаша на вовкулаку;
3. Лісовик в) забирає Мавку під землю;
4. Той, що в скелі сидить г) рятує Мавку, огортаючи вогнем вербу, на яку
вона перетворилася;
д) захищає дуб від охочих його зрубати.
ІІ варіант
1. Композиційну особливість драми-феєрії «Лісова пісня» вказано в рядку:
а) розгортання подій упродовж трьох років, кожен з яких різний за настроєм;
б) поділ на три дії, кожна з яких починається пейзажем відповідної пори року;
в) порушення хронологічної послідовності в розгортанні подій;
г) перехід із світу людей у світ природи через сни дійових осіб.
2. У драмі-феєрії «Лісова пісня» Л. Українки оспівано красу:
а) Поділля; б) Полісся; в) Буковини; г) Галичини.
3. Драма-феєрія «Лісова пісня» Лесі Українки – зразок:
а) сентименталізму; б) бароко; в) реалізму; г) неоромантизму.
4. Прочитайте уривок із ремарки драми-феєрії «Лісова пісня» Л. Українки:
«… молодий, дуже білявий, синьоокий, з буйними і разом плавними рухами;
одежа на йому міниться барвами, від каламутно-жовтої до ясно-блакитної, і
поблискує гострими золотистими іскрами».
У цих рядках описується:
а) Лукаш; б) Водяник; в) Перелесник; г) Той, що греблю рве.
5. Кому адресовані ці слова Мавки: «Бери мене! Я хочу забуття!»:
а) Лукашу; б) Перелеснику; в) Водянику;г) «Тому,що в скелі сидить»
6. Установіть відповідність:
1. Лукаш а) Ой лишенько! Іще не починала! Ой мій упадонько!
Що ж ти робила? Нездаренько! Нехтолице! Ледащо!
2. Мавка б) Що лісове, то не погане, сестро, - Усякі скарби з лісу
йдуть.
3. Мати Лукаша в) І та вже відьма? Ба, то вже судилось відьомською
свекрухою вам бути. Та хто ж вам винен? Ви ж її хотіли.
4. Дядько Лев г) Та відчепися, відки маю знати? Я з кодлом лісовим не
накладаю так, як твій рід! Зрубай її, як хочеш, хіба я
бороню? Ось на й сокиру.
д) Заграй, заграй, дай голос мому серцю! Воно ж одно
лишилося від мене.