Презентация "Як з’являються перлини?" 8 класс скачать бесплатно


Презентация "Як з’являються перлини?" 8 класс


Подписи к слайдам:
Як з’являються перлини?

Як з’являються перлини?

Підготувала

Учениця 8-В класу

Миколаївської гімназії №4

Пожар Дарина

Що таке перлина?

Пе́рли — тверде округле утворення арагоніту біогенного походження, яке виникає всередині мушлі (черепашки).

Арагоні́т - поширений мінерал екзогенних утворень і низькотемпературних гідротермальних жил. 

Перли народжується, коли всередині мушлі вмирає маленький паразит, що пробрався туди крізь стулки, щоб поїсти м'яса мідії. Ізолюючи загрозу, мідія починає покривати його шарами перламутру, і так до кінця життя.

Якщо відкрити раковину і спробувати її на смак, то виявиться, що вона - слабосоленая: молюск фільтрує її і трохи опріснювати.

Найчастіше в раковині знаходиться лише від однієї до трьох перлин, але відомі рідкісні випадки, коли перлин в одній раковині виростало безліч. Одного разу біля узбережжя Індії нирці витягли велику раковину.

Коли її розкрили, то в ній виявили відразу 87 перлин.

Цікавий факт

Раковину прісноводної унії виловлювали, злегка відкривали її стулки і вводили за допомогою бамбукової палички в простір між мантією і раковиною будь-який сторонній предмет (частіше це був глиняну кульку, шматочок дерева, кістки або металу). Після цього раковину повертали у водойму і починали чекати: від декількох місяців до декількох років.

За цей час поміщений всередину раковини предмет обростав перламутром, утворюючи перлину. Іноді в раковину поміщалося дуже маленьке олов'яне або свинцеве зображення Будди.