Конспект урока "Квітка - як орган статевого розмноження рослин. Будова та різноманітність квіток"

Тема: Квітка - як орган статевого розмноження рослин. Будова та різно-
манітність квіток.
Мета: поглибити знання учнів про генеративні органи, розкрити біологічне
значення її головних частин, виявити подібність у квіток різних рослин
розвивати вміння працювати з живим та гербарним матеріалом,
підручником, таблицями; виховувати уважність, спостережливість,
любов до природи.
Хід уроку.
І. Організаційний етап.
ІІ. Актуалізація знань.
Хімічний крос.
- що таке розмноження?
- які типи розмноження властиві для рослин?
яке розмноження називають вегетативним?
які види вегетативного розмноження ви знаєте?
що лежить в основі вегетативного розмноження?
яке значення розмноження?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
o Які органи квітки беруть участь в розмноженні?
o Які ще є органи квітки?
o Які є види квіток?
IV. Новий матеріал.
В ході бесіди здобувачі освіти складають опорний конспект.
1. Квітка – укорочений пагін, який пристосований до розмноження.
Типи квіток:
одностатеві або
двостатеві ♀ і
однодомні є і ♀ і
дводомні або ♀ або ♂
Відносно осей симетрії:
симетричні
асиметричні
зигоморфні
2. Робота з природним та гербарним матеріалом.
Розглянути види квіток, визначити їх.
3. Лабораторне дослідження. Будова квітки.
V. Закріплення, осмислення знань.
1. Замалювати будову квітки та позначити її складові.
2. Виписати приклади однодомних та дводомних рослин.
3. Провести самоперевірку за вибором правильної відповіді:
4. Назвіть частину квітки, яка має стеблове походження: а) чашечка, б)
тичинка, в) маточка, г) квітконіжка.
2. Зазначте, як називають квітки, у яких одночасно є тичинки і маточка:
а) одностатевими, б) двостатевими, в) однодомними, г) нестатевими.
VI. Підбиття підсумків уроку.
VII. Домашнє завдання.
Поставити в воду зрізану гілочку верби та бузку.